PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35865}
7,3 27 717
ocen
7,3 10 1 27717
6,7 7
ocen krytyków
Czterdziestolatek
powrót do forum serialu Czterdziestolatek

Czegoś nie rozumiem...

ocenił(a) serial na 9

Alternatywy 4 mają ocenę 8.2, a przecież Czterdziestolatek jest minimum tak samo dobry. Po latach broni się doskonale. Ciężko znaleźć w nim jakieś słabe punkty. Klimat, aktorstwo, dialogi pierwsza klasa. Chapeau bas dla twórców!

ocenił(a) serial na 9
slyko

W dodatku zawiera niemal idealną antycypację kaczyńskiego (patrz: Roman Maliniak) - od aparycji, poprzez charakter, aż po karierę...

użytkownik usunięty
slyko

Nie, nie jest tak samo dobry. Czterdziestolatek to komunistyczny serial. Bardzo duzo odwołan do palacu stalina (kultury) ktory jest symbolem sowieckiej dominacji i powinien byc natychmiast wyburzony. Wnioskuje ze jestes złodziejskim komuchem ze tak go chwalisz.

ocenił(a) serial na 9

Kiedy komunizm upadał miałem 5 lat, ale już wtedy byłem członkiem PZPR... Nie wiem czy coś ukradłem, nie pamiętam. Raczej nie, ponieważ byłem i jestem dobrze wychowany. Pijakiem też nie jestem, bo wiadomo, że każdy pijak to złodziej. Precz z komuną, niech żyje IV RP! Natomiast oceny serialu nie zmieniam. A w Misiu też widnieje pałac kultury - toż to film dla wielbicieli towarzysza Stalina!!! :D

użytkownik usunięty
slyko

Moj ulubiony to Rozmowy Kontrolowane kiedy palac wali sie na zakonczenie xD a jak tak ci sie komuna podoba to wypad na białoruś lub do korei połnocnej

ocenił(a) serial na 10
slyko

W wieku 5 lat być zapisanym do komunistycznej partii politycznej?? JAKO MAŁE DZIECKO??? To prawda czy jakieś jaja?

ocenił(a) serial na 9
Art_36

To tylko moja humorystyczna i nieco sarkastyczna odpowiedź na zabawny komentarz btc5 :)

slyko

Niedługo sam zaśpiewasz tytułową piosenkę haha

ocenił(a) serial na 9
kinoman02

Myślałem, że da się to ukryć, ale się nie ukryło. Niestety lub stety. Już ćwiczę, na razie samo gwizdanie. :)

Czterdziestolatek komunistyczny? Ten serial zawiera wiele ukrytych aluzji wyśmiewających komunę. Są bardzo dobrze ukryte, ponieważ w tamtych czasach nie można było czegoś takiego emitować. "Alternatywy" są z końcówki lat 80, początek emisji to bodajże 86, więc tutaj można było sobie pozwolić na bardziej dosadny humor i śmielsze wyśmiewanie komuny. Jeżeli uważasz że 40latek to komunistyczny serial, to widocznie jesteś tępy jak buzdygan bo nie kumasz ukrytego humoru. Trzeba Ci antykomunistyczne gagi pokazać czarno na biało wytknięte palcem jak w Alternatywach.

Brzozka1

A dlaczego naprzyklad w serialu alternatywy 4 tak zostalo przedstawione spoleczenstwo? Tak wtedy ludzie zyli??? Czyli komu bylo zle za PRL ? Kto walczyl z wladza? Wedug tych serialow to zwykly obywatel mial rzeciez w dupie czy zyje w komunie czy gdzies.. a w alternatywy przeciez jeszcze kazdy lize dupe towarzyszowi Winnickiemu... nie rozumiem tamtego serialu...

ruski_arbuz

Chyba przesadziłeś z nadinterpretacją.

użytkownik usunięty
Brzozka1

Czterdziestolatek to prokomunistyczny serial. W koncówce czesto wstawiano zdjecie sowieckiego pałacu kultury (stalina). To nie ejst polski budynek a symbol dominacji sowieckich świni. Celowo z małych liter bo nie zasługuja na szacunek mordercy z Katynia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
slyko

Logiką nie analizuj głupoty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones