DNA
powrót do forum 1 sezonu

Zgadzam się z opinią, że część dotycząca Polski to science-fiction. Kościoły odwiedzam tylko turystycznie oglądając architekturę, więc nie jestem specjalistą od spraw tej instytucji, ale zakonnice zorganizowane na podobieństwo mafii sycylijskiej handlujące dziećmi? To wymaga doboru ludzi (najlepiej z polecenia) pod kątem odpowiednich cech charakteru, sprawdzenia kandydata na sposób grup przestępczych, szkolenia obejmującego również użycie siły, kontroli wewnętrznej organizacji by uniknąć "przecieków", a przede wszystkim motywacji. Popełnienie wielu przestępstw, z których art. 211 i 211a kodeksu karnego oraz złamanie wszystkich oficjalnych nakazów religii katolickiej to tylko przykłady, wymaga MOTYWACJI ! Wszystkie zakonnice poleciały na kasę? To jeszcze w organizacji przydałby się księgowy :-) Litości, Toż to science fiction.. Wiem, że niektórzy widzowie takim potraktowaniem tematu Kościoła będą urażeni, a inni wręcz przeciwnie napiszą że przecież "oni tacy są", Ja jestem jednak zwolennikiem racjonalnego myślenia, a nie ideologii. Wątek "polski" nakręcany był w Czechach, co też razi widza polskiego, bo czeski Rom udający polskiego wieśniaka "przejdzie" może w Danii, ale polskiego widza razi akcent. A więc największy mój zarzut to eskapizm. Pamiętając Forbrydelsen oczekiwałem czegoś więcej. Niestety przyszło rozczarowanie.

lelo177

Wątek naszego rodzimego potwora kk dopiero odkrywamy,zapewne przed Nami rozliczenie przestępstw kk, jak to miało miejsce w Irlandii, USA, Australii i innych demokratycznych panstwach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones