PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105546}

Dallas

5,6 352
oceny
5,6 10 1 352
Dallas
powrót do forum serialu Dallas

Jeden z najbardziej popularnych seriali amerykańskich lat 80-tych. W latach 80-tych konkurował z największym rywalem „Dynastią”. Swojego czasu puszczany był w telewizji Polsat. Chyba nawet w tym okresie kiedy na TYP1 hitem była „Dynastia”.

ocenił(a) serial na 6
loko_3

Tak masz rację, choć za serialem nigdy nie przepadałem.

ocenił(a) serial na 7
peesem

Tak film bardzo dobry.

ocenił(a) serial na 8
lucyna63

Serial świetny jestem na etapie oglądania od początku choć nie wiele pamiętam z tamtego okresu co leciało w tv, dlatego jest jeszcze większa frajda z oglądania...

pufek_1986

Polsat pokazywał

giovanni50

Pierwszy raz puścili kilka odcinków w TVP jeszcze za komuny. Oczywiście wtedy wszyscy byli wniebowzięci. Zmarł właśnie jeden z głównych odtwórców Larry Hagman.

jacekg9

Nie pamiętam

pufek_1986

witam, mam pytanie gdzie mogę obejrzeć ten serial z 1978 r. z lektorem, lub napisami?
Czy może mi ktoś wskazać linki ?

loko_3

nakręcono 353 odcinki. obecnie ściągam je z sieci.

pstryk

Oglądałem na Kabel 1 ale chyba wolę Dynastię. Na nowym kanale CBS Drama pewnie poleci po Dynastii.

loko_3

muszęsię zgodzić. Dallas oglądałem wyrywkami, ale nie czuję tego klimatu co był w "Dynastii". wiem ze to stary serial, ale wieje mi sztucznością. może to też dlatego, że nie lubię westernów a tam postacie i niektóre scenerie są jak z Dzikiego Zachodu

ocenił(a) serial na 8
pstryk

Dallas był świetnym serialem, oglądałem z zapartem tchem, a końcówki sezonów przeszły do historii pop kultury; "kto zastrzelił J.R.?, czy "dream season" to była rozrywka!

pufek_1986

Piszesz jakby to był fenomenalny serial kryminalny, niczym Breaking Bad.

loko_3

małe sprostowanie loko_3 to nie ''Dallas'' konkurował z ''Dynastia'' lecz ''Dynastia'' która została stworzona tylko dlatego że ABC było wściekłe o to iż CBS miało tak świetne rankingi oglądalności. niestety w Polsce żadna stacja nie pokazała wszystkich sezonów, może dlatego że cały ten klimat i historia to nie nasza bajka. z ''Dynastia'' było już trochę inaczej bo pomimo że obydwie historie kręciły się wokół ropy naftowej to jednak w ''Dynastii'' ten temat był na 2 albo nawet i 3 planie. bardziej liczyły się intrygi i problemy dnia codziennego Alexis Krystle, Blake itd... ja również pamiętam że swojego czasu Polsat pokazywał ''Dallas'' ale jakoś mnie to nie interesowało. teraz po 20 latach mam naprawdę ochotę zobaczyć te wszystkie 357 odcinków zwłaszcza że od 2 lat na antenie TNT można śledzić naprawdę świetną kontynuacje starego ''Dallas''.

Bee_Jay_2

Mirosław Chojecki chciał pokazywac ten serial w swojej NTP + ale nie dostali koncesji i przejął to Polsat

giovanni50

a napiszcie tak po krótce historię o co w tym chodziło itp itd

isw138

To cos takiego podobne do Dynastii

isw138

Trochę taka Dynastia, ale biedniejsza. Nie było takiego dużego przepychu, tak barwnych postaci, ubrań, bójek kobiecych. Czarną postacią był J.R. najstarszy dziedzic i najbardziej chciwy, podły. Jego żoną jest była piękność i alkoholiczka. Nieszczęśliwa w małżeństwie. Jak dobrze pamiętam zachodzi w ciąże z przyjacielem rodziny. Przez, co dostaje z liścia od J.R. On też cały czas zdradza żonę. Jest też Boby i jego młoda żona Pam. Oni też mają swoje problemy, ale kochają się. Pam jak dobrze pamiętam pochodzi z rodziny, która nie była w zatargach z Ewingami. Pamiętam, że Pam pod koniec serialu ulega tragicznego wypadkowi. Dzwoni do męża informując, co że znów zostanie ojcem i wtedy samochód zderza się z cysterną. Na czele rodu stoi Elenor Ewing i jej mąż.

loko_3

A czy ta nowa wersja leciała w Polsce ? Chciałbym sobie zobaczyc szczegolnie ta stara wersje .

Ruben_fw

Kilka sezonów starej wersji były emitowane na Polsacie. W pierwszej połowie lat 90-tych. Później chyba na wizji tv też leciało?? ale głowy nie dam. Teraz raczej serial nie poleci w tv. Szczególnie stara wersja. Była szansa, że CBS Drama będzie emitować w swojej ramówce, ale kanał plajtuje. Są tam same powtórki. Wiem, że nowe sezony Dallas w USA skończyli na trzecim sezonie.

loko_3

Byl chyba mniej popularny w Polsce co do CBS Drama faktycznie Dr .Quin juz do znuszenia wytrzymalem kilka epizodow najbardziej lubie wlasnie Dynastie i Melrose Place.Np Zona idealna mnie jakos nie wciagnola .

Ruben_fw

Na Dynastię czekałem od 98 roku. Ostatni raz była emitowana na Polsacie 2. Mam całą teraz na dvd. Choć uważam, że CBS zrobili z Dynastii masakrę. Kiepski obraz, bardzo słabe tłumaczenie. Teraz Dynastia jest powtarzana na TVS. Obecnie kończy się pierwszy sezon. Wiem, że następne na 99% wykupili od CBS Drama. W porównaniu do niemieckiego kanału, który w tym samym czasie puszczał Dynastię w HD to my jesteśmy bardzo daleko. Szefostwo CBS jest to samo, co za czasów kanałów Zone. Jak najtańszy koszt i mający widza w d......

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones