PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 487
ocen
7,5 10 1 39487
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu

Przed nami finał 4 sezonu, a już pojawiaja się informacje na temat sezonu 5.

■ Josh Dallas i Katrina Tan zapowiedzieli, że ekipa wraca na plan w lipcu.

ocenił(a) serial na 10
luuukasz15

Oby tak było,bo ciężko będzie się rozstać z tym serialem tak jak ciężko z Revenge

ocenił(a) serial na 9
adammen

To, że sezon 5 będzie to akurat pewne, ale jestem ciekawa jak potoczy się fabuła, mam nadzieję, że się poprawią po 4 sezonie ;)

ocenił(a) serial na 8
Angel14_2

Ja obecnie jestem na początku czwartej serii i uważam, że trzyma poziom :P W 5 sezonie chciałbym zobaczyć:

1. Czerwonego kapturka! Nawet jakby miała pojawić się w jednym odcinku i w nim by zginęła, bo takie czekanie ja jej powrót jest męczący. Bohaterka, która była jedną z najbarwniejszych nagle znika i zero jakichkolwiek informacji na jej temat. Faktycznie, pojawiała sie kilka razy w trzecim sezonie, ale no proszę xd

2. Aurorę i Filipa, bo ich także bardzo polubiłem. Wątek Księcia też nie został rozwiązany, bo niby Aurora z Mulan śpieszą mu na ratunek, jednak nie było żadnego odcinka, w którym byłoby pokazane, że go faktycznie uratowały. Ponadto Aurora to przesympatyczna postać, której oglądanie sprawia przyjemność.

3.Anne - to chyba najzabawniejsza postać. Aktorka, które ma pierwszy kontakt z branżą filmową, świetnie ją kreuje. Jej nigdy nie jest za dużo na ekranie.

4. Ponadto fajnie by było ujrzeć: ponownie Dzwoneczka i Piotrusia Pana, Mulan i Małą Syrenkę. Szkoda, że wymienione postacie zostały po prostu olane przez twórców :/

ocenił(a) serial na 9
theszymonfilipiak

Zgadzam się, że Czerwonego Kapturka strasznie brakuje, niby od dawna taka poboczna postać, ale niezwykła. Co do Aurory to liczyłem na to, że przy Królowych Ciemności jakoś rozwiną jej wątek, ale za wiele jej nie było. Ariel dostała swoje szczęśliwe zakończenie więc raczej nie wróci, a Piotruś Pan zginął także też go pewnie nie zobaczymy. Ja liczę na to, że wyjaśnią wątek Willa bo dziwnym wydaje się jego pobyt teraz w Storybrook skoro w Krainie Czarów zszedł się z Anastasią i został białym królem. Nie rozumiem jego pobytu tutaj.

ocenił(a) serial na 9
masterious24

W sumie nie zdziwiłabym się jakby wyszło na to, że Will został wprowadzony tylko po to by wkurzać Rumple'a >.< Co do innych bohaterek zwłaszcza Ruby i Mulan to się zgadzam, chciałabym je obie znowu zobaczyć w serialu, ale średnio to widzę bo się zaangażowały w inne projekty. Myślę (mam nadzieję), że wątek Filipa jeszcze rozwiążą w 5 sezonie tak samo jak to w jaki sposób Hook dostał się do NY w 3 sezonie ;) Chyba, ze twórcy kompletnie już o tym zapomnieli.

Angel14_2

"(...) jak to w jaki sposób Hook dostał się do NY w 3 sezonie (...)"

Hook porzucił swą załogę i na okręcie pożeglował poza obręb zasięgu nowej klątwy. To zburzyło mur jaki Regina wzniosła między światami, gdy przejęła kontrolę nad klątwą Piotrusia. Podróże między światami stały się możliwe. Hook sprzedał swój okręt Czarnobrodemu za magiczną fasolkę i tak trafił ponownie do Świata Pozbawionego Magii. - s03e22 "There's No Place Like Home"

Zachował przy tym pamiątkę po statku, czyli koło od ożaglowania. - s04e15 "Poor Unfortunate Soul"

ocenił(a) serial na 9
michu1945

To naprawdę było? O.o Nie mogę sobie tego przypomnieć...ale dziękuję :D

ocenił(a) serial na 9
masterious24

Zgadzam się całkowicie co do sprawy Willa. W sumie mogło to być jeszcze przed tym jak wrócił do Krainy Czarów, tylko w ten sposób on nie ma serca... Eh, chyba wolałabym tę opcję, bo Bella z nim pali mnie w oczy xD Przynajmniej powiedzieli, że Cora była w Krainie Czarów, jakoś potrzebowałam to usłyszeć w OUAT ;>

ocenił(a) serial na 9
mellannie

Już dawno chyba wyjaśniono gdzie trafiła Cora. Jak Regina z Kapelusznikiem wyruszyli do Krainy Czarów to już było wiadomo, że Królowa Kier do Cora.

masterious24

Niet. To było w s01e17 ale dopiero w s02e09 dowiedzieliśmy się, że Królowa Kier do Cora.

ocenił(a) serial na 9
michu1945

Tak tak, racja, pamiętam, pomyłka. Ja po prostu oglądałam OUATIW niedawno, jeszcze podczas trwania 4 sezonu i tak jakoś potrzebowałam potwierdzenia teraz, pfu, nie wiem jak to wyjaśnić. Swoją drogą nieważne.

mellannie

Spox. Rozumiemy. *bez sarkazmu*

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Odnośnie Willa i Anastazji.

Question: I have a question concerning Once Upon a Time. Will we ever know what happened between Will Scarlett and Anastasia (The White Queen)? Any chance to see her in the future? —Marine
Ausiello: In the future, yes, there’s a chance. But during this season, which has only Sunday’s two-hour finale remaining, no. “Unfortunately, there was not room to bring Anastasia on this year,” says series co-creator Adam Horowitz. “But hopefully we will in the future, because we’d love to tell that story.”

ocenił(a) serial na 9
michu1945

No możliwe, ale w każdym razie wcześniej był wątek Cory w Krainie Czarów ;)

ocenił(a) serial na 9
theszymonfilipiak

Powiem tak, mi również się 4 sezon podobał jednak zaczęli już trochę za bardzo mieszać tymi wątkami i pewne rzeczy były wprowadzone na siłę, przynajmniej tak to odczuwałam, dlatego mam nadzieję, że 5 sezon będzie taki...bardziej naturalny i logiczny ;) I, że przypomną sobie o głównych postaciach zamiast wprowadzać milion nowych. Jest wiele wątków, które nie zostały całkowicie wytłumaczone.

ocenił(a) serial na 8
luuukasz15

Dam to tutaj.

Almost a year to the day that Once Upon a Time surpised viewers with a parting glimpse of Queen Elsa, the ABC series this Sunday will uncork another top-secret season-ending scene.

But unlike a year ago, this filmed-in-secrecy twist won’t introduce any familiar fairy tale face but a different kind of surprise element, one that will have repercussions for Season 5.
“There is a top-secret scene that I’m shocked hasn’t got out — but there’s still time!” Once co-creator Eddy Kitsis tells TV Line with a knowing laugh. “We’ll absolutely be setting up what Season 5 will be, but unlike last year where it was, ‘Hey, it’s Frozen,’ or the year before which was, ‘Hey, we’re going to Neverland,’ this one will be much more like Season 1 in that it’s a condition of the show that changes and has ramifications for everyone.”

Adds co-creator Adam Horowitz: “If we zigged in the past, we’re hoping to zag this time.”

Whatever the hush-hush moment looks like, it will cap a two-hour finale that, as revealed in promos and photos, illustrates the role-reversing history rewrite that a dying Rumplestiltskin is dictating to The Author, Isaac, for the new storybook Heroes & Villains. Though Regina no longer requires the scribe’s services to secure her own happy ending, Kitsis says, “We feel we owe it to the audience to show what happens whan the Author does start to write, and what he can do.”

Speaking of authors, the Once bosses are in no rush to write toward a predetermined end date, as the ABC drama they previously called home, Lost, famously did, announcing three years in advance that its story would end after Season 6.

“I don’t think we want to set out a particular end date for this show,” Horowitz said when TV Line bandied about the possibly predetermining a finish line. (First things first, ABC has yet to announce 2015-16 TV season pick-ups for any of its scripted series.) “I mean, we have in our mind how we would like to wrap up the stories of these characters. But without having the specifics of exactly how we get there, it’s really not possible to [set a series finale date]. It’s more about building everything towards what we think would be a satisfying conclusion.”

“We know kind of where we want to end the show,” adds Kitsis. “It’s really a matter of how long, how many more years that will take.”

That said, Kitsis notes, “We would much rather to go out on our terms than be gently kicked out the door!”

Źródło:

http://tv line.com/2015/05/06/once-upon-a-time-season-4-finale-season-5-spoiler/

Mógłbym poprosić o tłumaczenie?

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Nie będę tłumaczył wszystkiego słowo w słowo bo idę spać, ale twórcy sporo zdradzają. Przede wszystkim gostek powiedział że w finale 4 sezonu zobaczymy coś czego nie znamy z żadnej bajki i jest zszokowany że to jeszcze nie wyciekło. Ma to być jakaś sekretna scena którą trzymali w tajemnicy i to ona zapowiada nam 5 sezon. Powiedział też że mają ogólny plan jak mogliby zakończyć serial jeśli chodzi o wątki niektórych postaci, jednak nie wiedzą jak tam dotrzeć żeby wszystko było satysfakcjonujące, więc data zakończenia serialu jest teraz niemożliwa do wyznaczenia :)

luuukasz15

SEZON 5. OFICJALNIE POTWIERDZONY!

http://twitter.com/AdamHorowitzLA/status/596486271603585024

ocenił(a) serial na 8
MaDr

Yeach

ocenił(a) serial na 9
MaDr

f.u.c.k. yeah :D

ocenił(a) serial na 8
luuukasz15

Boże Boże! Merlin! Wreszcie! :D

ocenił(a) serial na 9
aleera89

ciekawe czy będzie Król Artur :P beznadziejny Lancelot i okrągły stół w sumie już byli.

ocenił(a) serial na 8
Sathyriasiska

Najważniejsze jest to, czy będzie Morgana Le Fay.

ocenił(a) serial na 8
luuukasz15

Zapraszam do mojej grupy w której też będę dawać newsy https://www.facebook.com/groups/101491480187293/

luuukasz15

Nie jest to żadna istotna informacja dotycząca 5. sezonu, ale ABC właśnie zrobiło nową reklamę dotyczącą swoich seriali, w której możemy zobaczyć Reginę i Hooka ;)

http://www.spoilertv.com/2015/05/abc-upfronts-presentation-2015-opening.html

ocenił(a) serial na 10
MaDr

Regina wymiata, jest najlepsza :)

ocenił(a) serial na 8
MaDr

Wie ktoś jak nazywa się piosenka z początku trailera?
A Regina świetna :D

luuukasz15

Co myślicie o tym, że mroczna Emma może okazać się wariacją na temat Morgany Le Fay i pokazać się w Camelot. Mam też drugą teorię, że ta babcia-wiedźma z "Meridy Walecznej" to własnie Morgana Le Fay - to daje nam możliwość wprowadzenia postaci Meridy. Bo sama bajka chyba ma sporo związków z legendami arturiańskimi i angielskimi podaniami.

ocenił(a) serial na 8
luuukasz15

Właśnie tak sobie myślałem, że Emma mogła by być Morganą Le Fay (taki doppelganger). Rumpel ją znał w przeszłości, bo np. uczył ją magii, aby mogła się zemścić na Arturze i Merlinie. Mogło tak być, że Gold kojarzył skądś Emme, gdy pierwszy raz się spotkali w pensjonacie babci.

ocenił(a) serial na 4
no_bo_co

Rumple kojarzył Emme tylko po imieniu. (Śnieżka powiedziała mu, jak będzie miała na imię wybawicielka, która przełamie klątwę). Albo może "widział ją" ponieważ posiada przecież dar przewidywanie przyszłości. Jestem prawie przekonana że mroczna Swan będzie jakimś odniesieniem do Morgany, ale bardziej prawdopodobne jest to, że to właśnie Morgana była pierwszym Mrocznym, niż to, że Rumpel ja uczył...

ocenił(a) serial na 8
jolec

+1 tak samo myślałem że Morgana była pierwszym Mrocznym, i Merlin ją powstrzymał :)

ocenił(a) serial na 8
Artemisek

Merlin powstrzymał Ciemność, która nie była człowiekiem. Ale umieścił ją właśnie w ludzkiej duszy. Więc pierwszą duszą mogła być Morgana, co za tym idzie pierwszym Mrocznym.
Dlatego moja teoria odpada, jeśli chodzi o naukę magii przez Rumpla.

ocenił(a) serial na 8
luuukasz15

Można by wprowadzić postacie z serialu co leci na Disney Junior "Jej Wysokość Zosia".

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Chciałabym księżniczke Ivy w Storybook a Zosie mogłaby Emma adoptować.

luuukasz15

Lekko niezwiązane z 5. sezonem...

Okładka książki z Kapturkiem...
http://www.hollywoodreporter.com/sites/default/files/imagecache/NFE_portrait/201 5/05/once_upon_a_time_p_15.jpg
... autorstwa Wendy Toliver.

Zostanie wydana 22 września 2015, PRAWDOPODOBNIE, na dzień lub 8 dni przed premierą 5. serii.

Źródło:
http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/once-a-time-red-backstory-796829?utm_ source=twitter
http://twitter.com/THR/status/601054975607844864

ocenił(a) serial na 9
luuukasz15

Zlinczujcie mnie jeśli się mylę ale gdzieś czytałam, że to dzięki Hakowi Emma zostanie ,,uratowana''. Ciekawe , jeśli to prawda, jak to spróbują zrobić? W którymś z odcinków było pokazane że Bella pocałowała Rumpla i stał się człowiekiem.... Pocałunek prawdziwej miłości? Choć wydaje mi się żeby to było za proste...

Katyka

Gdzieś było kiedyś info, że dowiemy się dlaczego PPM zadziałał w Zaczarowanym Lesie a nie w Storybrooke.

" Bella pocałowała Rumpla i staWAł się człowiekiem."

ocenił(a) serial na 9
michu1945

Przepraszam, literówka- oczywiście że stawał się człowiekiem-mój błąd ;) Mam nadzieję że wątek PPM rozwiną- zapowiada się ciekawie ;)

ocenił(a) serial na 8
luuukasz15

Nie jest to związane z piątym sezonem, ale dam to tutaj.

Video z Merrin Dungey (Ursula) i Victorią Smurfit (Cruella).

http://www.youtube.com/watch?v=67UcLA2PA1E

no_bo_co

Hejka ja dopiero niedawno zaczęłam oglądać ten serial na FOX....czy orientuje się ktoś dlaczego zniknął Łowca? I czy wiecie coś na temat jego powrotu do serialu????

Kajaga

Łowca/szeryf Graham wystąpi w odcinkach 1.01, 1.02, 1.03, 1.04, 1.05, 1.06, 1.07, 1.22 (jako retrospekcja) i 2.17 (jako retrospekcja).

Regina go zamordowała. Łowca miał wrócić do finału trzeciego sezonu, ale Jamie Dornan był zbyt zajęty pracą w filmie "Pięćdziesiąt twarzy Greya" i nad serialem "The Fall".

Źródło:
http://www.ibtimes.com/jamie-dornan-too-busy-fifty-shades-film-once-upon-time-se ason-3-says-ouat-producers-1556942

michu1945

Wielkie dzięki za odpowiedź :)

ocenił(a) serial na 8
luuukasz15

Fanowski plakat piątego sezonu.

http://pbs.twimg.com/media/CGjrCLuWgAAhxQ8.jpg

luuukasz15

Ioan Gruffudd dołączy do obsady jako ojciec Lily (?)

http://www.vcpost.com/articles/70763/20150529/once-upon-a-time-season-5-update-f orever-star-ioan-gruffud-lily-father-possible-plot-lily-emma-dark-side.htm#ixzz3 bxSyTfDo

ocenił(a) serial na 8
MaDr

No tak. ABC "Forever" anulowali, więc wciągnęli aktora do innej swojej produkcji. Może będzie tak samo z Madeleine Stowe, która grała w anulowanej "Zemście" i zagra w OUAT jakąś antagonistkę :D.

no_bo_co

Zagra? Masz jakiś news o tym? Skąd to wiesz? *ekscytacja*

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Napisałem "może". W sumie mogłem dać jakiś znak zapytania czy coś. :P

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Wiesz może czy sezon znowu rozpierdzielą na 2 durne części, czy wreszcie dostaniemy jakąś spójną fabułę zamiast jakichś hermetycznych kilku odcinkowych irytujących historyjek a'la procedural??

Artemisek

Pierwsza połowa będzie miała 10 odcinków a druga, 12

http://www.youtube.com/watch?t=132&amp;v=6GTKIchtDjI

Znalazłem też Tweeta od Horowitza:
Alfonso Innaurato: Can you explain how Season Five will be divided?
Adam Horowitz: right now... 501-510 is the fall. Then spring start is set to start with 511 (our 100th ep) and got thru 522 uninterrupted

Źródło:
http://twitter.com/AdamHorowitzLA/status/622442742459674625

Dlatego, PRZYPUSZCZAM, że...

5x01 - 27 września 2015
5x02 - 04 pażdziernika 2015
5x03 - 11 pażdziernika 2015
5x04 - 18 pażdziernika 2015
5x05 - 25 pażdziernika 2015
5x06 - 01 listopada 2015
5x07 - 08 listopada 2015
5x08 - 15 listopada 2015
43. rozdanie American Music Awards - 22 listopada 2015
5x09 - 29 listopada 2015
5x10 - 06 grudnia 2015

[12 tygodni przerwy]

5x11 - SETNY EPIZOD SERIALU - 06 marca 2016
5x12 - 13 marca 2016
5x13 - 20 marca 2016
WIELKANOC oraz 5x14 - 27 marca 2016
5x15 - 03 kwietnia 2016
5x16 - 10 kwietnia 2016
5x17 - 17 kwietnia 2016
5x18 - 24 kwietnia 2016
5x19 - 01 maja 2016
5x20 - 08 maja 2016
5x21 - 15 maja 2016
5x22 - 15 maja 2016

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Nie o to pytałem, to że jest przerwa świąteczna to wiem chodzi mi o przerwę fabularną, nie czytam w tym sezonie spoilerów, i nie oglądam zwiastunów, a ty na pewno każdy możliwy spoiler już przeczytałeś... chodzi mi o to, czy pierwsze 10 odcinków stanowi zamknięta całość, tak zwany akt, czy tam ARC jak zwać tak zwać czy może jednak w przypadku tego sezonu będzie tak jak w sezonie pierwszym?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones