PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 508
ocen
7,5 10 1 39508
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu
ocenił(a) serial na 8
Coshand

EMMA AND MERLIN EMBARK ON A PERILOUS QUEST TO RETRIEVE PROMETHEUS’ FIRE FROM THE BIRTHPLACE OF DARK MAGIC, ON ABC’S “ONCE UPON A TIME”

Elliot Knight Guest Stars as Merlin, Liam Garrigan as King Arthur and Joana Metrass as Guinevere

“Nimue” – In Camelot, Merlin spearheads a mission to reunite the dagger with Excalibur so he can use the weapon to save Emma from the darkness threatening her soul. With Zelena in tow, Hook, Mary Margaret, David, Regina and Robin steal into Arthur’s castle to take the broken sword from the maniacal king. Meanwhile, Merlin brings Emma along on a journey to confront his ancient nemesis and retrieve the sacred spark he’ll need to reforge Excalibur. Both parties are tested, but one suffers a blow that could derail the entire operation. In a flashback to long before the Age of Arthur, young Merlin finds purpose after he is blessed with magic and immortality, but when he falls in love with a young refugee named Nimue, everything changes for Merlin, as their romance starts a chain of events that touches every one of our present day heroes, on “Once Upon a Time,” SUNDAY, NOVEMBER 8 (8:00-9:00 p.m., ET) on the ABC Television Network.

“Once Upon a Time” stars Ginnifer Goodwin as Snow White/Mary Margaret, Jennifer Morrison as Emma Swan, Lana Parrilla as the Evil Queen/Regina, Josh Dallas as Prince Charming/David, Emilie de Ravin as Belle, Colin O’Donoghue as Hook, Jared S. Gilmore as Henry Mills, Sean Maguire as Robin Hood, Rebecca Mader as the Wicked Witch/Zelena and Robert Carlyle as Rumplestiltskin/Mr. Gold.

Guest stars include Beverley Elliott as Granny, Elliot Knight as Merlin, Liam Garrigan as King Arthur, Joana Metrass as Guinevere, Caroline Ford as Nimue, Darren Moore as Vortigan, Graham Verchere as Young Apprentice, Jackie Minns as Woman, Max Haynes as Young Man and Jason Simpson as Adda.

“Nimue” was written by Jane Espenson and directed by Romeo Tirone.

+ fotki

http://www.spoilertv.com/2015/11/once-upon-time-episode-507-nimue-press.html

no_bo_co

Tłumaczenie:
W Camelocie, Merlin stanął na czele misji, aby połączyć sztylet z Excaliburem, przez co mógł użyć broni i ocalić Emmę przed mrocznością, która zagrozi jej duszy. Z Zeleną w grupie, Hook, Mary Margaret, David, Regina i Robin wkradną się do zamku Artura, aby zabrać złamany miecz od maniakalnego króla. Tymczasem Merlin zabierze Emmę na podróż, aby skonfrontować się ze swoim starożytnym wrogiem i odzyskać święta iskrę, której potrzebuje, aby przekuć Excalibur. Obie strony zostaną przetestowane, ale jedna otrzyma cios, który może wykoleić całą operację. W retrospekcji na długo przed epoką Artura, młody Merlin znalazł cel po tym jak został obdarzony magią i nieśmiertelnością, ale gdy zakochał się w młodej uciekinierce o imieniu Nimue, wszystko się zmieniło dla Merlina. Ich romans rozpoczął łańcuch zdarzeń, który dotknął każdego z naszych bohaterów w teraźniejszości.

ocenił(a) serial na 8
Coshand

SNEAK PEEK #1

http://www.youtube.com/watch?v=fOq0D0lLzc0

ocenił(a) serial na 8
Coshand

SNEAK PEEK #2

http://www.youtube.com/watch?v=SfeCLR2lHno

ocenił(a) serial na 10
Coshand

Nie mogę się doczekać tego odcinka!

ocenił(a) serial na 8
Coshand

Oglądalność odcinka

W grupie 4+ - 4.85 mln
W grupie 18-49 - 1.54 mln

Coshand

Obejrzałem i nadal kleję szczękę, która spadła mi po tym jak odcinek się zakończył

Review napiszę potem.

ocenił(a) serial na 10
Coshand

Odcinek świetny! Genialny! Cały ten sezon wymiata!
Ostatnie minuty wywołały u mnie dreszcze!
Współpraca Zelena - Artur - ciekawa jestem jak długo potrwa.
Merlin i zaklęcie rzucone na miecz - tego nikt się nie spodziewał!
I pierwsza Mroczna - Nimue - to taka wisienka na torcie. :)

Iluvia

Przypominała mi Mystique z "X-menów".

ocenił(a) serial na 8
Coshand

Mam mieszane uczucia, co do tego odcinka...

Tak z minusów:
- Merlin i jego zdobycie magii... trochę naciągane i dość słabe, według mnie.
- miłość Merlina i Nimue. Miałam wrażenie, że ona zaraz okaże się jakimś złoczyńcą, ich uczucie było dla mnie dość sztywne... albo po prostu się nie wczułam ;]
- i trochę brakuje mi Reginy, Robin Hodda i Charmingów. W jakimś stopniu drażnią mnie, co prawda, ale brakuje mi scen z ich udziałem.
- i rozciąganie wszystkiego przez scenarzystów. już to się robi trochę nużące, wolałabym skupić się na przyszłości, nie przeszłości. I mogliby w końcu odzyskać pamięć. Wątek z pamięcią już mnie drażni :p

A na plus zdecydowanie scena Captain Swan <3
I fakt, że to Nimue ma ocalić Emmę! Ciekawe jak ma do tego dojść.
I pojawienie się wszystkich Mrocznych. Nie zdawałam sobie sprawy, że było ich aż tyle. Spodziewałabym się góra kilkunastu.

ocenił(a) serial na 8
Coshand

Nimue była pierwszym Mrocznym (jako osoba), czy pierwszą Mroczną (jako kobieta). Skoro to pierwsze, to Vortigan nie był Mrocznym? A no i te lata. Rumpel ma niby 300 lat, a wydarzenia z odcinka działy się 200 lat temu. Nie ukrywam, trochę się pogubiłem.

Te fotki co Mroczni przechadzają się po Storybrooke, były jednak z tego odcinka (aktorzy się przechadzali, nie postacie), a nie 11, czy tam 12, tak jak sądziliśmy przedtem, że może otworzą się podziemia i wyjdą umarli.

no_bo_co

Vortigan nie był pierwszym mrocznym. Mroczny jest (ZAWSZE!) kontrolowany przez sztylet, a wiemy, że ten powstał by kontrolować Nimue. Co do 200 lat i 300 lat Rumpla. Wyraźnie napisy głosiły "200 lat przed ERĄ Artura" i wydaje mi się, że słowo era jest kluczowe. Era Artura mogła, i zapewne tak było, zacząć się od przepowiedni, że pojawi się ktoś taki jak Artur lub od umieszczenia Excalibura w kamieniu. TO TAK PO MOJEMU. Wtedy lata Rumpla zgadzają się i Nimue jako pierwsza mroczna też. Vortigan to raczej Villain jakiś ich czasów.

luuukasz15

Na angielskiej wikipedii pojawiła się nawet informacja, że chodziło o 1500 lat przed czasami współczesnymi = 1000 lat przed erą Artura.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

racja

ocenił(a) serial na 8
luuukasz15

napisy głosiły !000 lat przed erą Artura a po angielsku brzmiały "1000 Years before the age of Arthur".
Później gdy Merlin rozmawiał z Nimue że nie wie jak się oświadczyć i co mu stoi na przeszkodzie ,Merlin opowiedział jej że włada magią od czasu znależienia Grala a to i że nie może umrzeć i się nie starzeje już 500 lat

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Merlin znalazł Grala 1000 lat przed erą Artura a zł już jako nieśmiertelny 500 lat jak poznał Nimue.wystarczyło czytać uważnie:)

no_bo_co

Adam Horowitz poprawił się. Powinno być 500 lat wcześniej a nie, 200.

"#OnceUponATime timeline clarification -- there was an error on a title card Sunday. It should've read "500 years earlier" not "200" sorry!"

http://twitter.com/AdamHorowitzLA/status/664544394025005057

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Tak to jest jak się nie ogląda odcinka, przed jego wyemitowaniem w tv.

Coshand

Odcinek jeden z lepszych w tym sezonie. Porównywalny z odcinkiem pierwszym. W końcu mamy Zelenę! I mam nadzieję, że wszystko ładnie nam się wyklaruje. Lubię takie historie z retrospekcjami. Jak widać w ONCE są one bardzo, bardzo istotne i było tak od sezonu 1. Coś czuję, że to Artur przesłał bohaterów do Storybrooke... Wątek Haka i Emmy... już mnie troszkę mdli od tej ich miłości. Dobrze, że było ich tak mało. Odcinki wyjaśniające (zapychacze) muszą być, by ładnie i składnie opowiedzieć historię. Ciekawe jak teraz postąpi Mroczna... Dla mnie 5/6. Oby dalej



Coshand

Dla mnie ta ilość Mrocznych to i tak naciągane. Skoro Mroczny jest nieśmiertelny to skąd ich tam kilkunastu się wzięło? Nawet zakładając, że człowiek umiera, a Mroczny żyje, jak to było w przypadku Rumpla, to i tak kilkunastu Mrocznych, każdy po średnio 100 lat życia dałoby prawie 2000lat... No chyba, że wcześniej była większa śmiertelność wśród Mrocznych ;) Choć Nimue była nieśmiertelna jako człowiek, bo napiła się z Grala. Ciekawe jak i dlaczego umarła...
Plus skoro wszyscy Mroczni przyszli to gdzie jest ten Mroczny w ciele prosiaka, który pojawił się na chwilę jak Rumpel po raz pierwszy "objawił" się Mrocznej Emmie? :P

Coś zbyt nakręcone czasowo jak dla mnie :)

Zelena wreszcie może pokazać pazurki :D Super :) Tylko, szkoda, że coś jej nie wyszło w Camelocie, bo do StoryBrook trafiła z bransoletą na ręce...

madziula987

Pamiętasz Harry'ego Pottera?

"Było raz trzech braci, którzy wędrowali opustoszałą, krętą drogą o zmierzchu. Doszli w końcu do rzeki zbyt głębokiej, by przez nią przejść, i zbyt groźnej, by przez nią przepłynąć. Bracia znali się jednak na czarach, więc po prostu machnęli różdżkami i wyczarowali most nad zdradziecką tonią. Byli już w połowie mostu, gdy drogę zagrodziła im zakapturzona postać.

I Śmierć przemówiła do nich. Była zła, że tym trzem nowym ofiarom udało im się ją przechytrzyć, bo zwykle wędrowcy tonęli w rzece. Nie dała jednak za wygraną. Postanowiła udawać, że podziwia czarodziejskie uzdolnienia trzech braci, i oznajmiła im, że każdemu należy się nagroda za przechytrzenia Śmierci.

I tak, najstarszy brat, który miał wojownicze usposobienie, poprosił o różdżkę, której magiczna moc przewyższałaby moc każdej z istniejących różdżek, za pomocą której zwyciężyłby w każdym pojedynku, różdżkę godną czarodzieja, który pokonał Śmierć! I Śmierć podeszła do najstarszego drzewa rosnącego nad brzegiem rzeki, wycięła z jego gałęzi różdżkę i dała najstarszemu bratu, mówiąc: " To różdżka z czarnego bzu, zwana Czarną Różdżką. Mając ją w ręku zwyciężysz każdego.

(...)

Pierwszy brat wędrował przez tydzień lub dwa, aż doszedł do pewnej dalekiej wioski i odszukał czarodzieja, z którym się kiedyś pokłócił. Mając Czarną Różdżkę w ręku, nie mógł przegrać w pojedynku, który nastąpił. Zostawił ciało martwego przeciwnika na podłodze, a sam udał się do gospody, gdzie przechwalał się głośno mocą swojej różdżki, którą wydarł samej Śmierci i dzięki której stał się niezwyciężony.

Tej samej nocy do najstarszego brata, który leżał w łóżku odurzony winem, podkradł się inny czarodziej. Zabrał mu różdżkę i na wszelki wypadek poderżnął mu gardło.

(...)"

Może tak samo kończył każdy Mroczny?

ocenił(a) serial na 8
Coshand

A co się właściwie stało z mocą Rumpla, dokładnie chodzi mi o jego jasnowidzenie- była to jego moc zdobyta, a nie mrocznego

Szaney

Gdzieś czytałem, że zanikła, gdy przenieśli się do Storybrooke, tak jak zielony odcień skóry Zeleny.
Źródła teraz nie znajdę, ale samemu mnie to ciekawi. Nie mogę napisać do Horowitza w tej sprawie przez Twittera. Za każdym razem pojawia mi się oznaczenie, że to "próba wysłania spamu", także jeśli tego ktoś inny nie zrobi, to pozostają domysły.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Okej, dzięki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones