PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 493
oceny
7,5 10 1 39493
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu
Etusia

Ja bym wolał spin off: "OUAT: forgotten characters" albo "OUaT: filling plotholes", o zaginionych postaciach w miasteczku lub o dziurach w chronologii serialu. Do dziś nie wiem jak Cruella dostała się do Zaczarowanego lasu przed pierwszą klątwą ze swej krainy?!

ocenił(a) serial na 8
michu1945

O tych zaginionych postaciach z miasteczka, masz na myśli tych co się tam przewijają w trzecim planie np. Pielęgniarka z zakładu zamkniętego? To znaczy wydarzenia w Storybrooke z ich perspektywy.

no_bo_co

Jaś i Małgosia, nie mieliśmy nigdy odcinka skupiającego się na Babci Kapturka, Niebieskiej Wróżce, Gepetto a chciałbym widzieć jak randkuje z Babcią co dało by przekaz "miłość znajdziesz w każdym wieku", olbrzym Maleńki/Anton, Sidney Glass, Aurora z Filipem, Abigail z Frederickiem, gdzie jest Midas? Czy w Storybooke czy zginął w Zaczarowany Lesie? Jak otrzymał swój dar/przekleństwo, Lily i Maleficent itd.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

To samo ciekawi mnie przed i w wojsku Mulan,Kopciuszek,Will,Jefferson,dr Whale,romans Leroya,wróżki,Maurycy,Jefferson

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Jeszcze Ariel i Eryk,Roszpunka,postacie z wątku z Nibylandii jak Wendy,Jimmy,kompania Robina,Jack,August,Urszula Bogini

ocenił(a) serial na 7
Etusia

Zgadzam się zobaczenie z powrotem Ruby było naprawdę bardzo dobre! Mam nadzieję, że nie raz ją jeszcze ujrzymy :)))

ocenił(a) serial na 9
JanetJ777

A ja mam takie pytanie: Merlin też był Mrocznym, czy kimś w jego rodzaju? Kiedy Emma powiązywała Hooka z Excaliburem, to coś właśnie jakby mrok wyszło z Merlina i przeszło na Killiana. A dopiero Killian stał się drugim mrocznym, nie rozumiem tej kwestii :(

ocenił(a) serial na 2
masterious24

Merlin jest przeciwieństwem Mrocznego.

ocenił(a) serial na 9
Dijanna

No tak, ale kiedy powstaje nowy mroczny to mrok przez sztylet przechodzi na niego ze starego mrocznego. Kiedy powiązanie Merlina z Excaliburem przeszło na Hooka, dlaczego nie powstało kolejne przeciwieństwo Mrocznego?

masterious24

Merlin nigdy nikogo nie zabił, zawsze starał się być tym dobrym. Mrok nigdy nie miałby nad nim władzy. Z kolei Hook... No cóż, nie zawsze był aniołem :)

masterious24

Te czarne wodorosty wydostające się z Merlina to moc a nie mrok.

Nimue - przed śmiercią Vortigana - była na równi z Merlinem. Obaj byli "The light one", lecz dopiero później Nimue wybrała mrok, stając się Dark one.

ocenił(a) serial na 9
michu1945

Ok, już rozumiem, dzięki za pomoc ;)

ocenił(a) serial na 8
masterious24

Merlin był nie tyle Mrocznym, co posiadaczem mocy Świętego Graala. Najprostszy zaś sposób na wyjaśnienie kwestii "dopiero Killian stał się drugim mrocznym", to uświadomienie sobie jak w ogóle powstaje Mroczny. Mając na uwadze ostatnie odcinki, widzimy że sposoby są dwa:

1) Osoba posiadająca moce Graala zabija kogoś po raz pierwszy w życiu (Nimue).

2) Osoba która ma na koncie co najmniej jednego trupa, zdobywa moce Graala (Hook).


EDYCJA: Oho :P Nie klikłem na następną stronę i okazuje się że ktoś już sprawę wyjaśnił. No cóż... ;___;

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Jeśli chodzi o ósmy odcinek, to cieszę się na wspólny duet Killiana i Zeleny. Może być ciekawie.

ocenił(a) serial na 10
JanetJ777

Ok. Jestem 'świeżo' po obejrzeniu s05e08 i przyznam, że wbiło mnie w fotel. Podobało mi się w tym odcinku wszystko - była w nim jakaś chemia i magia.
Co to Hook to Emma przecież mogła też jakoś 'zaczarować', 'przytłumić' jego moce, by za szybko nie odkrył prawdy.
Zelena - jak zawsze mistrzostwo świata. Uwielbiam tę aktorkę!
I tylko jedno mnie drażni - trzeba czekać aż dwa tygodnie na nowy odcinek! I powrót do Camelotu!

ocenił(a) serial na 6
JanetJ777

Chwila, może coś przegapiłam, ale niech mi ktoś wyjaśni przed kim Emma w ogóle musiała udawać, że jest Mroczna? Po co to było? Sorry jeśli faktycznie coś mi umknęło bo oglądałam po angielsku

juliajulia19

Ona jest Mroczna, więc nie musiała udawać. Po drugie, też nie rozumiem tego wątku.

ocenił(a) serial na 9
juliajulia19

Zgrywała mega zepsutą mroczną może właśnie dlatego, żeby całą uwaga skupiła się na niej i nikt nie zwracał szczególnej uwagi jeżeli coś dziwnego działoby się z Killianem

juliajulia19

Musiala udawac bo w jej plan wchodzilo sciecie glowy Zielonej. A wszyscy dobrzy na to by nie poszli. Plus Hook mroczny pewnie nie chciala nuc ujawniac tak jak bylo z jej synem.

ocenił(a) serial na 6
Terza

No dobra, przyjmuję Wasze wyjaśnienia, ale to i tak jest naciągane. Skoro jest mroczną (ale udaje badziej mroczną niż jest naprawdę), to po co ta farsa z pierwszego odcinka pt. "wszyscy mnie skrzywdziliście" itp.?
Gdyby twórcy serialu zasugerowali choćby że coś dziwnego dzieje się z Kilianem, to motywacje Emmy miałyby więcej sensu.

juliajulia19

"po co ta farsa z pierwszego odcinka pt. "wszyscy mnie skrzywdziliście" itp.?"

Są jeszcze dwa odcinki do obejrzenia, s05e10 i s05e11.

Zapomniałaś, że ten serial jest achronologiczny jeśli chodzi o retrospekcje?

ocenił(a) serial na 6
michu1945

No ok, racja, poczekam do końca :)

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Wie ktoś, gdzie mogę obejrzeć odcinek 9, bo nie mogę za bardzo znaleźć :(

Szaney

http://watchseries-online.li/category/once-upon-a-time-2011

Klikasz w "Once Upon A Time S05E09 " i... już. Ja wybieram drugi od góry link.

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Dziękuje :)

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Z pewnością jeszcze ujrzymy odcinek poświęcony Mulan i Ruby, które będą szukały swojego szczęścia.

ocenił(a) serial na 10
JanetJ777

Kurcze wszyscy nagle piszą, że Emma nie stała się zła, tylko udawała by zniszczyć mrok i nadal jest tą samą, dobrą Emmą, którą zawsze była. Mi to jakoś nie pasuje. Ok Emma nie stała się do tej pory całkowicie złą, ale jak dla mnie to dokładnie tam zmierza. Jakoś nie umiem sobie wyobrazić, że można zniszczyć " Zło" poprzez ścięcie komuś głowy, nawet jeśli to głowa wyjątkowo podłej baby :P A wychodzi na to, że Emma jest zupełnie cacy bo chce uwolnić świat od mroku a, że przy okazji skrzywdziła parę osób (Henry, Violet, Merida, Belle), to pal licho, w końcu nikomu nic naprawdę złego się nie stało. Wepchniecie całego zła świata w Zelenę i zabicie jej to też przecież samo dobro, w końcu Zelena zrobiła tyle złego... No nie wiem, może jestem naiwna, ale wg mnie dobro tak nie działa.

wra20

Zapewne mroczny dużo łatwiej stosuje zasadę: cel uświęca środki.

ocenił(a) serial na 9
JanetJ777

Odcinki były naprawdę świetne! Ogólnie uważam, że część sezonu 5, który mieliśmy dotychczas szansę zobaczyć jest na wysokim poziomie. Miło było znów zobaczyć Ruby i Mulan w "the Bear King". Mam nadzieję, że to nie był ostatni raz kiedy pojawiły się w OUaT.
W "Birth" dużo się wyjaśniło, ale i zrodziło się sporo pytań. Przyznam, że na początku miałam pewne wątpliwości co do wątku z Panią i Panem Mrocznymi, ale po namyśle stwierdzam, że ma spory potencjał. Zdziwiło mnie też to, że Hook od razu po otrzymaniu wspomnień wyskoczył z tym "ale najpierw musimy zająć się nią" i w ogóle spojrzenie pełne nienawiści, a wcześniej był zupełnie inny ( no, może był bardziej agresywny np. w stosunku do Artura). Pewnie wyjaśni się to w kolejnych odcinkach, ale na razie myślę, że:
1. Emma zabrała wspomnienia dlatego, że to miało uchronić Hooka od skonsumowania go przez ciemność. Może to tak działa, że trzeba być w pełni świadomym, żeby Mrok zaatakował duszę.
2.Hook może czuł, że coś z nim nie tak, ale w sumie wiele lat już zmagał się z ciemnością, więc to uczucie nie było nowe.
Ciekawa też jestem, czy będzie władał magią. W sumie chyba powinien, bo to tkwi w naturze Mrocznych, ale jakoś mi to do niego nie pasuje. Ale nie mogę się już doczekać, aż zobaczymy go z włączonym trybem Mroczności :D
Moim zdaniem Emma nie udaje Mrocznej, nawiązując do wypowiedzi na górze. Ona po prostu nią jest. I jest zła, tak jak Rumpel. Oboje skrzywdzili wiele osób, aby ochronić tych, na których im najbardziej zależy. Stara, dobra Emma nie skrzywdziłaby Meridy, Belle i własnego syna(!). A Hook nie jest głupi, że uwolnił Zelenę ( chociaż wiedziałam, że to się źle skończy, on zresztą też). Zdawał sobie sprawę z tego, że zabicie jej z zimną krwią nie jest drogą powrotną do Jasności.
Doktor Whale! Świetna postać i naprawdę szkoda, że pojawia się raz na 20 odcinków :(
Moim zdaniem odcinek 5x08 był jak dotąd najlepszym z 5 sezonu. 9 też był bardzo dobry - plus za przywracanie zapomnianych postaci.

ocenił(a) serial na 5
goldenbrown7

O, właśnie! Doktor Whale zaliczył naprawdę świetny występ i mam nadzieję, że jeszcze go zobaczymy.

Bianka_Lg

Występ świetny, ale chyba następny poród będzie odbierał w kasku hokejowym ;D

ocenił(a) serial na 5
Siofra

Nah, jeszcze zepsułby sobie nową fryzurę.

ocenił(a) serial na 9
goldenbrown7

Uwielbiam ten serial!!! :)

A nawiązując do Ruby i Mulan to chyba ich ostatni występ w serialu. To co zobaczyliśmy w 5x09 było chyba zamknięciem ich wątków (chyba też trochę ze względu na usilne prośby fanów o ich powrót). Nie powiem, że będę wielce żałować tych postaci. Moim zdaniem aż tak wiele nie wnosiły do serialu. A Mulan pojawiła się tylko w najsłabszym 2. sezonie.

Za to nie mogę się doczekać zakończenia wątku naszych obojga Mrocznych :p na pewno będzie ciekawie ;) Nie wiadomo tylko, czy zakończy się to już w odc 5x10 i 5x11, czy dopiero wiosną... Co sądzicie???

lucjana_p

Co do Mulan? Nie mam pojęcia, ale Ruby ma wystąpić w kilku epizodach tego sezonu.

Źródło:
http:// t v l i ne . com/2015/09/08/once-upon-a-time-season-5-ruby-returns-meghan-ory/

ocenił(a) serial na 8
lucjana_p

Przecież tak zwana furtka jest otwarta dla tych bohaterek. Mulan zadeklarowała Ruby pomoc w poszukiwaniu watahy, z kolei Czerwony Kapturek ma chińskiej wojownicze pomóc odnaleźć swoją miłość.

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Zresztą twórcy zapowiadali wątek LGBT. No, chyba, że on został wykorzystany w tym odcinku.

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Zastanawia mnie jedna rzecz:
Jak Hook może być mrocznym jak dopiero w 4 sezonie miał czyste serce? Będzie teraz odpowiednikiem Merlina?

JanetJ777

W wiadomości głosowej od Merlina Mroczny przyszedł i go zabił, do tej pory myślałam, że to była Emma ale to pewnie był Hook i dla tego Emma wymazała im pamięć i przeniosła do domu.
Co do Emmy, to mimo iż robi to co robi z dobrych powodów to jednak robi to źle, poddając się ciemności. Jak Rumpel kiedy był zły ale "robił to aby odzyskać syna"
Hook mógł nie wiedzieć, że jest Mrocznym bo nigdy wcześniej nie miał magii i nie potrafi się nią posługiwać - może Zelena zostanie jego nauczycielką? :D

Wątek Meridy nuuudy - na plus z tego odcinka - Mulan bez honoru, Red, Zelena

ocenił(a) serial na 8
JanetJ777

Jednego nierozumiem. Jeśli mrocznym staje się przez zabicie kogoś to dlaczego Merlina tego nie spotkało, przecież służył w wojsku. A tak swoją drogą to ciekawe też w jakim i z kim walczyli. Jakieś pomysły>

mistrz_sheldon

Nie miał mocy, gdy jeszcze służył w wojsku. Dopiero jako dezerter wypił płyn z Graala.

Pustynia, czyli Agrabah?

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Raczej zwykła pustynia, która stała się zieloną krainą.

no_bo_co

Agrabah także jest położony na zwykłej pustyni...

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Tak, ale tamta pustynia stała się zieloną krainą 1000 lat temu. A jeśli chodzi o Agrabah, to wydarzenia, które widzieliśmy OUAT in Wonderland, aż tak dawno się nie wydarzyły.

no_bo_co

Tak, wiem. To co napisałem potraktuj jako uwagę, dopisek, notatkę lub przypis. *żółwik*

ocenił(a) serial na 8
michu1945

Okej spoko ;) *żółwik*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones