PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558571}

The Legend of the Legendary Heroes

Densetsu no Yūsha no Densetsu
7,4 456
ocen
7,4 10 1 456
Densetsu no Yūsha no Densetsu
powrót do forum serialu Densetsu no Yūsha no Densetsu

Anime ma 24 odcinki, a mieści w sobie 11 tomów nowelki, przy czym 2 lub 3 czerpią z opowiadań pobocznych. Zatem 11/21 = ok. 2. To MAŁO. Aby się wyrobić, twórcy ucięli wiele z wątku Siona oraz innych postaci pobocznych (Froude, Milk). Przez to, ostatni odcinek może wydawać się wyrwany z kapelusza... a nie jest.

Dalej spoilery.

Ogółem, polecam przeczytać nowelkę (a także serie poboczne i kontynuacje), można znaleźć na baka-tsuki w języku angielskim. Dla osób, które nie mają dość czasu/chęci/umiejętności, postaram się wszystko pokrótce rozjaśnić.

Otóż, znamy legendę o Herosie i Demonie. prawda? Herosem był Asrud Roland (imię ma parę wersji zapisu), którego krew płynie w członkach rodziny królewskiej. Każdy z tej linii ma prawo ubiegać się o tron, nawet bękart. Kandydatów poddaje się testowi, który polega na przejściu jak najdalej pewnym korytarzem w domu Erisów, bez popadnięcia w szaleństwo. Sion jako pierwszy rzeczywiście dociera do ostatnich drzwi i nie wariuje, a zamiast tego przyjmuje w swoje ciało ducha i moc Asruda. Cały czas jak go widzimy - za wyjątkiem odcinków 2 i 3 - jest pożerany przez wspomnianego Herosa.

Ryner z kolei jest wcieleniem Demona, który został w przeszłości pożarty przez Asruda. Jeżeli teraz również zostanie zjedzony, jego dusza skończy w piekle. I tak "ten nasz" Sion chce zabić Rynera, żeby ocalić go przed takim losem, natomiast Asrud chce zachować go przy życiu, żeby potem zjeść. Kiedy Sion walczy z Rynerem, w pewnej chwili używa mocy Asruda (światło, czarne miecze), przez co Heros przejmuje kontrolę. Potem mamy dialog i ostatecznie Sion wraca do siebie, ale i tak nie jest w stanie zabić Rynera, więc ostatecznie się poddaje. Co w sumie trochę dziwne, bo w kontynuacji "ten nasz" Sion wciąż walczy z Asrudem, bynajmniej nie znika, więc może w anime to zmienili... nie wiem dokładnie, bo ta część nowelki jeszcze nie została przetłumaczona.

OK, i to by było wszystko, mam nadzieję, że wyraziłam się dostatecznie klarownie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones