PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 546
ocen
8,4 10 1 157546
7,7 31
ocen krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Moja opinia

ocenił(a) serial na 9

Według mnie sezon 3 najlepszy,1 na drugim miejscu, ale też bardzo dobry (aczkolwiek trochę bardziej zagmatwany), 2 natomiast najsłabszy.

Przy 3 w ostatnim odcinku faktycznie wszystko skleiło się w całość + niejednoznaczne zakończenie też mi się podoba. Ciekawy motyw prowadzenia fabuły w trzech czasach (1980, 1990 i 2015), który nie miesza i jest zrozumiały.

Przy 1 na koniec nie ogarnąłem jednej rzeczy, którą wygooglowałem, musiałbym chyba jakieś notatki prowadzić żeby od początku do końca wszystko ogarniać, brakowało mi takiego porządnego podsumowania z wyjaśnieniem po kolei, które przypomniałoby wszystkie najważniejsze rzeczy. Jednak to wciąż bardzo przyjemny serial, ciekawy bohater i chyba najciekawszy klimat (morderstwo rytualne, psychopaci).

Sezon 2 natomiast był najbardziej zagmatwany i niejasny, mnóstwo pobocznych bohaterów, to wszystko się miesza. Tylko zaskakująca końcówka była fajna. Dodatkowo klimat jest zupełnie inny niż w 1 i 3 sezonie, całość od początku wskazuje na porachunki polityczno-korporacyjne niż działania psychopaty.

Ogólnie serial wart polecenia. Mimo to muszę zastrzec, że wszystkie te sezony powoli się rozkręcają i nie jest to serial który chce się oglądać odcinek za odcinkiem.

ocenił(a) serial na 9
Jacek112PL

A, jeszcze tak pół żartem, pół serio mogę dodać, że opening 1 sezonu jest najlepszy. Nie rzutuje to w żadnym razie na moją opinię, jednak serio, nie wiem czemu, ale ta muzyka i obrazy są strasznie klimatyczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones