PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 534
oceny
8,4 10 1 157534
7,7 31
ocen krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Witam,

Na wstępie zaznaczę, że jestem dopiero po obejrzeniu trzeciego odcinka (więc i moja ocena serialu pewnie jest pochopna), jednakże od paru pierwszych minut oglądania True Detective wiedziałem, że w końcu powstał serial, który formą dorównuje Miasteczku Twin Peaks. Oglądam poczynania Martina i Rusta z rozdziawioną gębą, a dodatkowy zachwyt ogarnia mnie, gdy dostrzegam nawiązania właśnie do Twin Peaks, notabene, mojego ulubionego serialu od bardzo wielu lat. Chciałbym się więc z Wami podzielić tymi nawiązaniami, czy są one naciągane? Czy może reżyser faktycznie inspirował się legendarnym tworem Davida Lyncha? Po obejrzeniu kolejnych odcinków będę dodawał kolejne wątki, jeśli będą pokrywało się nieco z historią Laury Palmer.

Na razie dostrzegłem parę podobieństw:

1/ Pod koniec odcinka nr 2, gdy detektywi weszli do wpół spalonego kościoła powitała ich sowa. Przypadkowe udekorowanie planu, czy też sowy nie są tym czym się wydają?

2/ Imię córki Martina: Audrey. Przypadek?

3/ W odcinku trzecim, gdy detektywi jadą do maleńkiego miasteczka, by przesłuchać rybaka - czy ten most nie przypomina wam sceny z TP, gdy skatowana Ronette Pulaski "wracała" do domu?

4/ Ofiara, na której opiera się cały serial. Prostytutka, uzależniona od narkotyków, znaleziona w pozornie pięknym miejscu. Czy nie przypomina to Wam końca Laur Palmer?

Chciałbym się dowiedzieć, czy przesadzam, czy faktycznie coś w tym jest.

Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 8
Tylosurus

Przesadzasz :)
Detektyw to bardzo fajny serial ale gdzie mu tam do TP. Twórca tego serialu po sukcesie The Killing będącego kopią Forbrydelsen stwierdził, że niema sensu wymyślać coś nowego. Jak raz się udało, uda się drugi. Powybierał z różnych thrillerów które do tej pory powstawały wątki i złączy w jedną całość :)

ocenił(a) serial na 10
Tylosurus

a ja się zgodzę, też miałam takie rpzebłyski. Kocham TP i z rozdziawioną buzią oglądam TD....on mi się bardzo kojarzy z TP w warstwie atmosfery....dosłownie fizycznie odczuwam ciężar i gęstość świata, który widzę na ekranie. Na zewnatrz wszystko pozornie piękne, w środku brudne, cieżkie, obezwładniająco bezsensowne. Na razie obejrzałam 4 odcinki i powiem tak....jedna z najlepszych rzeczy jakie widziałam o daaaaaaaaaaaaaaawna.... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones