PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 619
ocen
8,4 10 1 157619
7,7 31
ocen krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Nigdy w życiu nie widziałem serialu, w którym poszczególne sezony tak bardzo by się różniły od siebie poziomem.

Sezon pierwszy jest istnym arcydziełem i jednym z najlepszych (o ile nie najlepszym) seriali kryminalnych/detektywistycznych w historii.

Później mamy do czynienia z sezonem drugim, który jest marny. Po prostu. Ciężko nawet o nim cokolwiek napisać. Ale cóż, zdarza się.

Trzeci sezon jest bardzo dobry i po obejrzeniu widza wypełnia radość, że wraca "stary, dobry Detektyw".

I tak o to pojawia się sezon czwarty. Czekałem z niecierpliwością i miałem przekonanie, że twórcy serialu wyciągnęli wnioski po wpadce z sezonem drugim i znowu zaserwują nam coś na dobrym poziomie. Niestety, wystarczyło dosłownie 5 minut, żeby porzucić wszelkie nadzieje. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało i nie mogę uwierzyć, że taki gniot mógł powstać przez przypadek. Czegoś tak złego nie da się zrobić inaczej niż celowo. Może należy wysnuć teorię spiskową, która zakłada, że aby nie rozpieszczać widza dobre będą jedynie sezony nieparzyste?

Nie wiem jak ocenić serial, bo sezon pierwszy zasługuje na 10, drugi na 5, trzeci na 8, a czwarty na 1. Chyba zadecyduje sympatia wobec sezonów pierwszego i trzeciego.

ocenił(a) serial na 10
wiezastereo21

Przed obejrzeniem 4 sezonu zobaczyłam sezon 2 i 3 zostawiając pierwszy na sam koniec. Naprawdę każdy kto uważa, iż sezon 4 jest ok powinien obejrzeć od razu co najmniej sezon 1 by szybko się przekonać w jakim jest błędzie.

Trochę wstyd dla HBO, że postanowili coś takiego wypuścić w dodatku zapowiadając kolejny sezon...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones