PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 790
ocen
8,4 10 1 157790
7,8 32
oceny krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Słabszy 4 odcinek

ocenił(a) serial na 7

Jak w temacie. Epizodyczna, jak się wydaje, historia z gangiem, mało oryginalna, wręcz kiczowata, słabo pasuje do tego, co widzieliśmy w poprzednich odcinkach. Jeśli chodziło o to żeby wprowadzić więcej akcji oraz pokazać więcej szczegółów na temat przeszłości Rusta, to zupełnie to nie wyszło. Oczywistym błędem było także zmuszanie widza do słuchania drugi raz tej samej historii z życia Rusta, jak to był tajniakiem przez 4 lata - tym razem opowiadanej przez Rusta "Młodszego" Martinowi, a nie "do kamery". Słyszeliśmy to w poprzednich odcinkach i nic to nie wniosło do fabuły, poza tym, że dowiedział się o tym również Martin. Nienaturalnie wyszła też próba pokazania tego, jak się Rust i Martin zbliżają do siebie, jako partnerzy bądź przyjaciele. Przykład, Martin patrzący w lusterko Rusta, jakby chciał wczuć się w jego sytuację. Nie wiem, czy to miało być zabawne? I czy nie sugerowano nam wcześniej, że Rust i Martin reprezentują zupełnie dwa, różne podejścia do rzeczywistości? A tu nagle takie zbliżenie, tyle empatii!

Ogólnie mam nadzieję, że ta historia z gangiem faktycznie była epizodyczna i następny odcinek będzie trzymał poziom pierwszych odcinków.

ocenił(a) serial na 8
wai

Zrobił się z tego Klan+Rambo. Łzawe wątki miłosne i do tego komiczna strzelanina w getcie. Kule świstały, a Rust i Ginger biegali sobie jak na pikniku. 1 odcinek był dobry, 2 i 3 rewelacyjne, ale 4 wręcz słaby.

pawelgol

Hahahahahh 4 odcinek słaby ;d

ocenił(a) serial na 9
pawelgol

Komiczna? Proponuję obejrzeć jeszcze raz i zwrócić uwagę na pracę kamery. Mistrzostwo świata.

zenek_8

Dokładnie

ocenił(a) serial na 7
zenek_8

Praca kamery mogła być mistrzostwem świata, jednak nie przeczy to temu, że treść faktycznie była komiczna.

ocenił(a) serial na 9
wai

No cóż, strzelanina, jak strzelanina. Ciężko o jakąś treść gdy naparza się Murzinajszon z gangiem motocyklowym. ;]

ocenił(a) serial na 7
zenek_8

Oglądałem dobre filmy ze strzelaninami, którym bym tego zarzutu nie postawił.

ocenił(a) serial na 9
wai

Hipster, to widać.
Strzelanina była ok, a motyw z lusterkiem to tak, on miał być i był zabawny.
Poza tym nie oceniałbym tego odcinka tak pochopnie, z pewnością słyszałeś o czymś takim jak unreliable narrator? (polskiego odpowiednika nie znam)

ocenił(a) serial na 8
zenek_8

Strzelanina w getcie zrealizowana na mistrzowskim poziomie. No i wreszcie więcej akcji w odcinku. Nie mówię że poprzednie były nudne czy coś ale muszą wrzucać też takie sceny i mam nadzieję że pojawi się ich więcej.

ocenił(a) serial na 9
pawelgol

Daj mi tytuł dowolnego serialu, a zrobię mu podobną "analizę". Zawsze można sprowadzić ocenę do absurdu.

ocenił(a) serial na 8
wai

Twoja opinia.

wai

Jak na mój gust rozwój akcji i przeszłość Rusta właśnie w tym kierunku zmierzaly.. Rozczarowania z mojej strony nie ma, wręcz przeciwnie, zaskoczenie w pełni pozytywne.. A scena z lusterkiem pokazała właściwie jak wiele tych dwóch ludzi różni..

ocenił(a) serial na 10
wai

Nic nie wniosło?!

Przecież tu jest właśnie clue całej dwuwątkowej historii. Co Rust opowiada Martinowi w 1995, a co detektywom z 2012 i czego im nie mówi...
Martina nie okłamuje, a detektywów - jak najbardziej.
Zabawa z Krzyżowcami (a właściwie z Gingerem) pociągnie jeszcze przynajmniej jeden odcinek (patrz promo).

Kwestia podążania drogą niesłużbową będzie wyjaśniona w następnych odcinkach ;)

baba_zy_wsi

fakt słabszy, odcinek dla mnie też

ocenił(a) serial na 8
baba_zy_wsi

Dodam, że mnie wręcz zafascynowała jawna ironia tego odcinka.
Gang Krzyżowców, co mają się za nie wiedzieć jakich bandziorów, napada na metę Czarnych. I, co łatwo przewidzieć, dostają łupnia za głupotę od uzbrojonych po zęby właścicieli dzielnicy. Zaraz mi się przypomniał tekst z "The Wire" - bo to Ameryka ;)
To odcinek o głębszej treści niż sądzi większość widzów.

ocenił(a) serial na 8
Offi

Rust mówił o sobie coś w stylu: "Jestem tak samo zły jak oni, tyle że działam po stronie dobra". Podejrzewam, że któremuś z bohaterów odwaliło w przeszłości i dlatego aktualnie nie pracują w policji.

Cały odcinek pokazuje jak było naprawdę z tym namierzeniem Ladoux. Końcówka 3go odcinka to bajka wkręcona przesłuchującym ich czarnym śledczym.

ocenił(a) serial na 8
Offi

No bo ten plan był jakiś kosmicznie głupi. W kilka osób napadają na całą dzielnicę czarnych, do tego przebrani za policjantów, którymi widać od razu, że nie są (te długi brody). Do tego są naćpani i mocno pijani. Niezły absurd i samobójstwo.

ocenił(a) serial na 9
wai

Zgadzam się z autorem postu. Odcinek dużo słabszy od poprzednich. Brakowało klimatu który był w pierwszych trzech. Wydaje się, że twórcy na siłe chcieli dodać trochę akcji, przez co zrobił się niepotrzebny bałagan. Dojście do Ladoux na pewno było dużo łatwiejsze, wystarczyło przycisnąć człowieka który dał Martinowi te informacje zamiast wchodzić w szeregi gangu i brać udział w strzelaninie

ocenił(a) serial na 8
wai

nie wiem co ćpacie ale 4 odcinek był najlepszy :) i nie będę pisał dlaczego każdy kto ma rozum i ogląda i ma gust przyzna mi rację była akcja serial się już rozkręca elooo

ocenił(a) serial na 8
wai

Miała być akcja, strzały, krew...a wyszło jakoś tak nudno i kiczowato. Oby w następnym powrócił poziom z poprzednich odcinków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones