PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 662
oceny
8,4 10 1 157662
7,8 32
oceny krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

do 4tego odcinka buduje napięcie, potem bum 5 odcinek jak tuszują nieudana akcję (wow) myślisz no to teraz się zacznie, potem różne podejrzenia że to może Rust (bo jest dziwny) że to jednak sięga głebiej gubernator wmieszany księżulko itp itd, a na koncu zabijaja jakiegoś wieśnika z blizną....

niby sprawa sęgala tak głeboko do samych szych które znały się z dziada pradziada, a tak naprawde na jakies odległej farmie zabijaja oblesnego faceta i to tyle, jak na finał i całe budowanie akcji i napięcia spodziewałem się naprawdę czegoś porządnego na koniec,

ogólnie film jest fajny, nawet zajeb...sty dziwne charaktery poplątane historie, przeplatanie w latach, no ciekawe podejscie które na codzień nie występuje w serialach, ciekawa koncepcja, do tego dobra historia i opowieść, ale finał?...... nudny gonienie jakiegoś obleśnego kolesia, który sam woła i zaciąga do super nory katakumb by zginąć i prawie zabić obu detektywów.



i taki jeszcze mały oftop, jak w pierwszym odcinku się smiali z "poborcy podatkowego" stwierdzilem a co by było jakbym sam miał notować takie rzeczy w dzienniku i pierwsze co mi przyszlo na myśl (w sensie anomalii) to ładnie pomalowany domek na zielono, oraz stereotypowo obleśmy gruby nieudacznik na kosiarce :)

ocenił(a) serial na 9
konstanty_2

Gdyby zakończenie było fajniejsze dałbym 10 i uznał za wybitny serial. Jakoś tego nie kupuje. Szkoda, czasami nawet HBO coś spartoli. Ale gra aktorska obu panów na 10 była. Miło się oglądało.

ocenił(a) serial na 8
ostry119

no ja tak samo, wogóle 8 odcinków a nie 10 moze to przypadek ale mi to sugeruje ze postanowili szybciej zakonczyć streścić i urwać wątek

ocenił(a) serial na 8
konstanty_2

Lepsze zakończenie było choćby w innym serialu kryminalnym "Fargo" :) Ale nie można mieć wszystkiego.
Bo z drugiej strony zauważ, że im większa długość tym nie przekłada się w jakość,
nawet osławione "Twin Peaks" z genialnym pierwszym sezonem,
gdzieś od połowy drugiego sezonu zaczęło obniżać loty.
Czy "Dexter" z świetnym pierwszym, drugim czy czwartym sezonem... (trzeci był przeciętny)... potem obniżył loty w
kolejnych sezonach w porównaniu do początkowych, a ostatni ósmy był żenujący.
Z długich seriali z gatunku "kryminał/dramat/thriller" świetnie wyszedł "Sopranos", "The wire", "Breaking Bad"

ocenił(a) serial na 8
returner

Według mojej subiektywnej Fargo miało spratoloną końcówke.Bo przecież Happy End musi być ;/

ocenił(a) serial na 8
wolth

Nic nie miało tak zniszczonej końcówki w wysoko cenionych serialach jak było w przypadku Dextera,
a oczekiwania co do ostatniego sezonu były bardzo duże np: śledztwo, odkrycie przez wszystkich kim był itp
A dali nam zdecydowanie najgorszy sezon :(

returner

Nie wiem co wszyscy ogólnie, się tak czepiacie końcówki. DLa mnie ostatnie sceny po mistrzowsku nakręcone, bardzo fajnie trzymały w napięciu. Nie wiem jaka jest koncepcja na koleny sezon ale ja bym uśmiercił bohaterów i zaczął od początku. tego się nie da pociągnąć.

ocenił(a) serial na 8
espe2h

A jak wygląda dla ciebie ranking takich typowych seriali kryminalnych ?
Bo mój Twin Peaks > Dexter > Detektyw > Fargo > The Killing > Luther
Czekam na Wayward Pines w stylu Twin Peaks.
No i najbardziej mnie cieszy, że w 2016 roku będzie trzeci sezon Twin Peaks dziejący się po 25 latach :):):)
Dobry Dale Cooper wyjdzie w końcu z czarnej chaty !

returner

Z kryminalnych poza jakimiś pojedyńczymi sezonami i odcinkami tasiemców jak kryminalne zagadki, Nash Bridges i Policjanci z Maiami tak wiele nie oglądałem.
Bo: Mentalista (wszystko do ostatniego), Dexter (wszystko), Detektyw (I sezon), The Killing (III sezony) i Dochodzenie (Duńska nazwa nie wiem jak brzmi, ale I sezon)
I to każdy inna kategoria, bo Mentalista i Dexter to jednak tasiemce, różne sprawy. Dexter słabo się kończył, Mentalista mniej więcej równo. Nie mam pojęcia jak to porównać do innych co były tak krótkie i nie wiadomo co potem. Na pewno największe na mnie wrażenie zrobiło The Killing (I>II>III :/) i Dtektyw. Dochodzenie było mocniejsze i mniej hollywoodzkie, ale niestety nie miałem aż takich dreszczyków, chociaż propsy za akcję itd. W USA takiego czegoś nie zrobią.

BTW a propos detyktywa.
Czemu jedna ofiara tylko była zostawiona na wierzchu a reszta wyparowała? w sumie nie mam pewności do tego motywu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones