PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331618}

Dexter

8,2 193 730
ocen
8,2 10 1 193730
7,3 16
ocen krytyków
Dexter
powrót do forum serialu Dexter

Lista Dextera Morgana

ocenił(a) serial na 10

POLSKA
1. Mariusz Trynkiewicz
2. Pirat samochodowy z Sopotu, syn Sędziny, oficjalnie niepoczytalny umysłowo, sprawca
kalectwa młodego mężczyzny, zranił dwadzieścia osób.
3. Leszek F, recydywista trzykrotnie oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu, zabija w wypadku
ciężarną kobietę.
4. Mateusz S. Zabójca z Kamienia Pomorskiego. Zabija pod wpływem alkoholu i narkotyków
sześć osób, w które prawdopodobnie wjechał umyślnie, podczas kłótni z narzeczoną.
5. Katarzyna Waśniewska

Specjalnie wyróżnienie czyli kara publicznej chłosty dla idioty, który skazał niedorozwiniętego
mężczyznę za kradzież wafelka w kwocie 99 zł. Zakucie w dyby dla prześladowców naczelnika
więzienia, który zapłacił za wyżej wspominanego nieboraka 40 zł kaucji.

ŚWIAT
1. Oscar Pistorius
2. OJ. Simpson
3. Jimmy Saville (gdyby sku...iel jeszcze żył)

Możecie dopisywać swoich kandydatów na stół Dextera. A tak w ogóle jestem za karą śmierci a
ten temat nie jest rodzajem pogróżek lecz wyrażaniem moich poglądów. Ci ludzie zasługują na
śmierć w majestacie prawa. Choć nie płakałbym gdyby trafili niechcący na jeszcze większego
zwyrodnialca, który oczyści społeczeństwo z takich gnid a pogrzeb odbędzie się na prywatnej
łodzi gdzieś na środku Bałtyku.

Abruzzi

Kara śmierci powinna być. Utrzymujemy śmieci z naszych podatków. Ciepła zupka, tv, siłka..Śmieszy mnie tłumaczenie, że to nie jest etyczne i moralne zabijać więźniów. Rozumiem, że etyczne i moralne jest gwałcić dzieci.
Dlatego nominuję od siebie ks. Wojciecha Gila (przed karą 100 murzyńskich pał mu w dupę)

laddybird

"Kara śmierci powinna być. Utrzymujemy śmieci z naszych podatków. Ciepła zupka, tv, siłka..Śmieszy mnie tłumaczenie, że to nie jest etyczne i moralne zabijać więźniów. Rozumiem, że etyczne i moralne jest gwałcić dzieci."

Może od razu zrobić tak jak w Anglii za Henryka VIII, za kradzież rzeczy o wartości powyżej 13 pensów stryczek, przy tańszej chłosta. Nie będzie problemu z więzieniami. Chyba uważasz, że samo uwięzienie nie jest karą, skoro ma się posiłek i tv. Widziałem kiedyś od środka (w ramach pracy, a nie wyroku) ciężkie więzienie dla recydywistów i zapewniam Ciebie, że warunki i wytresowanie tam osadzonych były przerażające. Gdy poprosiłem jednego z więźniów o pomoc w pomiarach, to zdjął czapkę i nie patrzył mi w oczy. Zaraz przypomniał mi się Auschwitz z filmu "Pasażerka".

Kara śmierci jest nieodwracalna. Skoro założyciel tematu wymienia jednym tchem przypadki wynikające z niekompetencji lub naruszania procedur przez same sądy, to równie dobrze może przydarzyć się skazanie niewinnego. W samych USA takich przypadków zakończonych wykonaniem wyroku było podobno w XX w. ponad 900. A skazaniec jest we władzy państwa, wyrok wykonywany jest na zimno i robi to inny człowiek (być może czerpiący z tego satysfakcję). Nie wyjeżdżaj więc z tymi dziećmi, bo manipulujesz chwytliwym argumentem.

bazant57

Chyba nie zrozumiałeś zasad "gry". W takim razie przytaczam jeszcze raz, na wypadek braku umiejętności czytania ze zrozumieniem : Lista Dextera Morgana. Wpisujesz kogoś kto Twoim zdaniem zasługuje na trafienie na stół do ww.
Btw. tak, strasznie mi przykro, że Ci zwyrodnialcy mają tak źle. Pomyślę dzisiaj o nich jak będę mówić pacierz. W końcu to nie ich wina, że siedzą w pierdlu. Podawanie jakiś śmiesznych argumentów rodem ze średniowiecza mnie nie rusza może od razu kodeks Hammurabiego? Przynajmniej jest bardziej sprawiedliwy.
ps. chwytliwy argument? rozumiem, że za wykorzystywanie seksualne dzieci kara się nie należy?

laddybird

"Chyba nie zrozumiałeś zasad "gry". W takim razie przytaczam jeszcze raz, na wypadek braku umiejętności czytania ze zrozumieniem : Lista Dextera Morgana. Wpisujesz kogoś kto Twoim zdaniem zasługuje na trafienie na stół do ww. "

Bredzisz. Sam nie podałeś żadnego przykładu. "Gra" mnie nie interesuje, trudno było jedynie pozostawić Twoje "mądrości" bez komentarza. A sztuka sarkazmu wymaga inteligencji.

bazant57

Jednak podałeś - upraszam o wybaczenie.

ocenił(a) serial na 10
bazant57

Może stryczek to za kradzieże to za dużo. Nie żyjemy przecież w czasach Henryka VIII. Ale chłosta by się przydała. Nawet tym, co ukradną "jedyne" 100 zł, jeśli to były pieniądze ubogiej rencistki lub emerytki. Prawo powinno strzec obywateli i dawać im rzeczywiste, a nie urojone poczucie bezpieczeństwa. Za zbrodnie z zimną krwią, za brutalne, wielokrotne lub zbiorowe gwałty powinna być kara główna. Chociaż jeśli głębiej się zastanowić, to zwyrodnialcy z takich spółek jak Amber Gold może i powinni dla przykładu dla potomnych zawisnąć...
Przestępcy powinni się bać wymiaru sprawiedliwości, a nie mieć go za nic i robić sobie z niego jaja, jak to jest w naszym wspaniałym nie-rządnym kraju. Howgh!

Sylwiaczek666

Podstawą poczucia bezpieczeństwa jest nieuchronność kary, a nie jej wymiar. Większość przestępców kalkuluje ryzyko i w obliczu niemal pewnej wpadki zaniecha czynu. A dla skuteczności pracy policji niezbędna jest współpraca społeczeństwa. Trzeba pójść w ślady Giulianiego i każde zgłoszenie musi wywoływać interwencje policji. A u nas tak nie jest. Gdy po włamaniu do domku gospodarczego i kradzieży rowerów i kosiarki zgłaszałem sprawę na policji próbowano nakłonić mnie do rezygnacji z uruchamiania procedury. W końcu przyjęli i już po 2 tygodniach dostałem pocztą decyzję o umorzeniu. Nikt nie pofatygował się na miejsce, wątpię aby poza sprawdzeniem rejestru fantów przejętych u paserów coś więcej zrobili. Za drugim razem wzywałem policję z powodu TIR-a na zakazie postoju tarasującego ruch w moim osiedlu. Dyspozytorki nie ruszyło nawet to, że na zwróconą uwagę kierowca zagroził mi pobiciem, nie wysłano żadnego patrolu. Jak mam ufać policji?

ocenił(a) serial na 10
bazant57

Zgadzam się co do nieuchronności kary. Ale jeśli chodzi o jej wymiar mam bardzo określone i zdecydowane poglądy, których zwyczajnie nie zmienię. Obrzydzeniem napawają mnie ludzie krzywdzący słabszych od siebie z uśmiechem na ustach. Każdy, kto popełnia odrażającą zbrodnię powinien za nią ponieść karę w odpowiednim do winy wymiarze.

Sylwiaczek666

"Obrzydzeniem napawają mnie ludzie krzywdzący słabszych od siebie z uśmiechem na ustach."

Szkoły i podwórka pełne są takich indywiduów. Odpowiedz sobie na pytanie, czy zawsze widząc coś takiego reagowałaś. A może aby nie zająć miejsca ofiary wybryków przechodziłaś obok?

"Każdy, kto popełnia odrażającą zbrodnię powinien za nią ponieść karę w odpowiednim do winy wymiarze."

To tylko słowa. Wykrywalność sprawców przestępstw nie jest wcale taka wielka. No może z wyjątkiem zabójstw, ale w tym przypadku nierzadko sprawca zgłasza się sam (gdy wytrzeźwieje lub ruszy go sumienie), a duży procent ofiar to członkowie rodziny (podobno prowadzą szwagrowie). Opisane przeze mnie powyżej przypadki nie zachęcają do współpracy z policją. Zwłaszcza gdy doznaną krzywdę skwituje się "małą szkodliwością społeczną" (choć ktoś tam siedział za kradzież batonika w sklepie).

ocenił(a) serial na 8
laddybird

To pomyśl sobie o Norwegii, gdzie gościu który zabił 69 osób żyje sobie w lepszych warunkach niż przeciętna polska rodzina.

ocenił(a) serial na 10
sebogothic

Nie jest to zaiste godne pochwały. Rzekłabym, że woła o pomstę do nieba... Ale zmiany należy zaczynać od własnego nie od cudzego podwórka. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
laddybird

DOBRZE GADACIE CZŁOWIEKU :) POPIERAM Z CAŁEGO SERCA.PAŁY MAJA BYĆ JAK NAJWIEKSZE

ocenił(a) serial na 10
kakalaken

no a jak sobie to wyobrażasz (żeby nie było jestem za pałami dla każdego pedofila) te murzyńskie pałki? a jak oni nie będą chcieli, bo brzydzić się będą? oto jest zagwostka :)))

Abruzzi

jak oni zaczną ginąć, będziesz na liście podejrzanych;) A ja bym na tę listę umieścił większość naszych polityków łączcie z Tuskiem:)

ocenił(a) serial na 9
Abruzzi

Ze świata? Breivik. :) I ludzie odpowiedzialny za strzelaninę na Majdanie i zestrzelenie malezyjskiego samolotu. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones