Dexter
powrót do forum 5 sezonu

Sezon 5

ocenił(a) serial na 10

Wydaje mi się ze tyle luk w ostatnim odcinku 4serii znajduję się nie bez powodu. W sezonie 5 chyba bd wyjasniany ten odcinek(poprzez migawki), i okaże się kto [SPOJLER]



zabil Rite i jak Dexter znalazl sie w bagazniku itd.
A co wy o tym sądzicie ? Jest to mozliwe? Sa juz jakies informacje o 5-tej serii i o czym ona będzie

ocenił(a) serial na 8
Christooper

Jestem wstrząśnięty zakończeniem. Zupełnie nie wiem jak scenarzyści z tego wybrną. Rita irytowała mnie już od trzeciej serii, ale tego się nie spodziewałem.
Też jestem ciekaw kto ją zabił. Myślę, że to nie był Trójkowy. To nie pasuje do niego, gdyż jego cykl się nie rozpoczął, a poz tym Rita nie pasuje do jego profilu (ma rójkę dzieci). W dodatku nie wyjeżdżałby wtedy z miasta. Taki psychol nie przerwałby w połowie.
Ostatecznie nie mam pojęcia kto mógłby to zrobić. Może sąsiad??? W końcu motyw z wandalem dewastującym sąsiedztwo został bardzo szybko zamknięty. Może sąsiad nieszczęśliwie zakochany??? Może Masuca???On byłby niezłym psycholem:). To takie moje gdybania

ocenił(a) serial na 9
skywalker21

Trójkowy miał motyw taki, że chciał sie odegrać na Dexterze?
Dla mnie sprawa wydaje się jasna, że to był on.

Z kolei syn dextera, tak samo jak dexter, jego brat i trójkowy też będzie
mial rządze zabijania :>

może być taka akcja, że będzie film "5-10 lat później" i będzie pokazane
jak dexter uczy kodeksu syna

ocenił(a) serial na 8
lippaa

Trójkowy powiedział, ze nie zależy mu na śmierci Dextera, czy kogoś mu bliskiego. Zresztą nawet nie trafił do niego do domu, bo znalazł błędny adres. Nawet nie wiedział, że Dexter miał rodzinę.

ocenił(a) serial na 9
skywalker21

Bo psychopaci zawsze są tacy szczerzy? Szczególnie, gdy został oszukany. Przecież to oczywiste, że powiedział tak, bo liczył że uśpi jego czujność. Ludzie, myślcie trochę, gdy oglądacie film, bo jeśli tego nie potraficie, to nawet Muminki będą dla was zbyt skomplikowane.

ocenił(a) serial na 8
Divine

Spoko koleś, nie gorączkuj się tak. My tu tylko chcemy sobie pogadać, a ty wyskakujesz i wyzywasz mnie od bezmyślnego. Strasznie mnie irytują tacy jak Ty. No, ale cóż tacy też muszą być na tym świecie

ocenił(a) serial na 6
skywalker21

[SPOJLER SPOJLER]


Trójkowy specjalnie zabił Ritę. Było to zgodne z jego cyklem (cykl rozpoczynał się chłopcem, później była kobieta w wannie). Nie powiedział tego Dexterowi bezpośrednio, ale mówiąc "Pragniesz nieba, którego nigdy nie ujrzysz" kiedy Dexter mówił o swojej rodzinie...

ocenił(a) serial na 8
Chlebakk

To ma sens i kto wie czy tak nie będzie?

ocenił(a) serial na 8
Chlebakk

Kto wie czy nie odkryją jeszcze jednego zabójstwa upozorowanego na samobójstwo. Wtedy Trójkowy byłby czwartą ofiarą i zamknąłby cykl. Może tak to sobie wymyślił?

Aha. Pozdrawiam tych powyżej

ocenił(a) serial na 9
skywalker21

Zgadzam się z tobą skywalker21. Koniec sezonu kompletnie mnie wstrząsnął :O niesamowity, niespodziewany :)

Według mnie to jednak był "Trinity" ;p przecież cykl się rozpoczął od tego chłopca, mimo że przeżył, początek był. Wybrał Ritę pewnie dlatego, że chciał się zemścić na Dexterze :P

O wiele ciekawsze będzie to jak Dexter będzie podejrzany o zabicie żony :O :P jeśli będzie mogą przeszukać dokładnie jego życie, a ma ciekawe sekretne miejsce :D gdzie jego "Dark Passenger" chowa zabawki ;]

A gdyby Debra dowiedziała się o tym, że Dexter wiedział o bracie wcześniej ? niż ona mu powiedzieła o całej historii ? :D

Scenarzyści mają teraz spore pole do popisu, zostawili sobie dużo możliwości rozwoju tej historii :)

Czekam z niecierpliwością na następny sezon :)

ocenił(a) serial na 8
Oddin

Rzeczywiście nie ulega wątpliwości, że Dexter będzie miał wielkie kłopoty i jeśli jego Mroczny Pasażer nie opuści go, to myślę, że wszystko wyjdzie na jaw.
Z drugiej strony w 48 odcinkach było już tyle zwrotów akcji, że nie da się przewidzieć co się stanie dalej.
Mam jednak nadzieję, że seria 5 będzie ostatnią

ocenił(a) serial na 10
Christooper

To Artur zabił Ritę. Zauważ, że kiedy Trójkowy leżał na stole Dexter powiedział: "ja też mam rodzinę" na co 3 odpowiedział zdziwionym spojrzeniem [zapewne sądził, że właśnie dla tego Dex chce go ukatrupić, w końcu miał go za glinę, nie wiedział nic o jego "hobby"]

ocenił(a) serial na 10
Christooper

Trojkowy zabil Rite, bo sie chcial zemscic na Dexterze i to nie byl sen tylko prawda i w 5 sezonie juz jej nie bedzie.... :D

BrATeK

Na pewno nie będzie takiej opcji, że zrobią 5-10 lat później. Sory, ale to nawet nie wchodzi w grę. Wiem, że tutaj tylko spekulujemy, dlatego się nie rzucam do Ciebie tylko mówię co myślę. Nie ma na to żadnych szans.

ocenił(a) serial na 10
Christooper

[spojler]



jak dla mnie to ze 5 seria będzie 5-10 lat po smierci rity, albo ze to byl tylko sen nie wchodzi w gre. Spaprali by tylko tak wspanialy serial. Mnie jeszcze bardzo zaciekawila reakcja dextera po smierci rity i czy nie bedzie on posądzany o jej zabicie, (brak alibi itd.)

ocenił(a) serial na 8
Christooper

też myślę, że tak będzie. Dexter ma wielkie kłopoty.
Po jego reakcji na końcu filmu wydaje mi się, że jego uczłowieczanie się, zatrzyma się

skywalker21

Skoro Rita została zabita w stylu Trójkowego to praktycznie niemożliwe jest posądzenie o to Dextera. Z drugiej strony mogą być pytania, czemu akurat Trójkowy wybrał Ritę - żonę Dexa? Ale wątpię, żeby został posądzony o zabójstwo. Na pewno to Dexter wezwie Policję, więc raczej nie będą go posądzać. Moim skromnym zdaniem, nikt raczej nie weźmie takiej możliwości, będą go raczej wszyscy pocieszać no i w związku z tym to Dexter może już nie zabijać swoich ofiar. Kurde nie mogę się doczekać 5 sezonu. Jeszcze chyba nigdy nie czekałem tak na żadną produkcję filmowową lub serialową:) Nie wiem czy starczy mi cierpliwości.

Dances_with_Life

Tym bardziej, że mają DNA trójkowego, zabójstwo w jego stylu, więc podejrzany może być tylko jeden, bo przecież Dex nie ma DNA trójkowego. Tak zdecydowanie to jest niemożliwy scenariusz.

ocenił(a) serial na 8
Dances_with_Life

Jeżeli zostawił DNA swojej siostry to jest OK (w poprzednich zabójstwach nie było żadnych jego śladów DNA), ale jeśli tego nie zrobił, bo np. nie podchodziła pod jego profil??
Ale się fajnie rozwinął ten temat:)

ocenił(a) serial na 10
skywalker21

Wydaje mi się że trójkowy zabił ale to nie jest takie pewne, zabijał tylko w cyklu a Rita nie pasowała do niego, miała trójke dzieci a nie jak wszystkie z wanny dwójkę ( czy ileś tam, może nawet zero juz nie pamięta)

bartusezg

Akurat to, że Trójkowy zabił Rite jest pewne. Odsyłam na oficjalną stronę stacji Showtime, na której jest między innymi spotkanie twarzą w twarz Dextera i Trójkowego, którzy rozmawiają ze sobą o swoich rolach i własnie o ich sprawie itp. Tam jest właśnie powiedziane, że Trójkowy zabił Ritę. Tak więc ten spór możemy zamknąć:) Co do przemyśleń o fabule, to nie wiem, strasznie ciężko przewidzieć co będzie się dalej działo. Myślę, że 5 sezon może zacząć się od ukazania pogrzebu Rity. To chyba nie była by zła "strategia". Później może powiedzą nam w skrócie jak dokładnie potoczyła się sprawa zabójstwa Rity. Może być też taki motyw, że Dexter nie będzie chciał szukać zabójcy (a na pewno nie będzie chciał bo przecież sam go zabił) i wszyscy w około będą mówili do niego, co z nim jest, że nie chce złapać zabójcy żony, dam sobie rękę uciąć, że będą takie teskty w stosunku do Dexa. Ale to taki szczegół, za bardzo nie wpłynie na fabułę, biorąc pod uwagę iż będzie to ostatni sezon "Dextera" naprawdę sprawa wygląda ciekawie, moim zdaniem Dexter przestanie już zabijać, nie wiem tak jakoś mi się wydaje. Teoretycznie to jest nie do pomyślenia, ale jednak chyba tak właśnie będzie. Trójka dzieci na głowie, nie wiem jak on miałby to pogodzić. Już w tym sezonie zabijał dość mało, więc teraz może przemiana Dexa nastąpi. Nie wiem sam co mam myśleć, jakie Wy macie pomysły? Powiem szczerze, że całej fabuły 5 sezonu nawet nie umiem zarysować bo strasznie trudne to jest.

ocenił(a) serial na 10
bartusezg

chyba jednak trochę inaczej wygląda ten schemat. kobieta z 2 dzieci popełnia samobójstwo. o kobietach z wanny mało wiemy, chyba raczej samotne były. tak czy inaczej na "cześć" Dextera mógł troszkę zmodyfikować cylk

bandziorek05

zapominacie o jednej sprawie
Rita miała jeszcze jednego męża!
Nie wyjaśnili tego w 3 ani w 4 sezonie
i myślę ze tu jest klucz
pozdro:D

ocenił(a) serial na 5
pudzianek_silny

prawdopodobny zarys scenariusza 5 sezonu:
Dexter powiadomi policję w sprawie śmierci Rity. Dzieci (Cody i Astor) wrócą w momencie kiedy policja będzie przeszukiwać miejsce zbrodni. Cody spyta Dexter 'gdzie jest mama?' Dex odpowie oziębłym i chłodnym głosem "Mommy is dead.' To pierwsze kluczowy moment 5 sezonu-odwrócenie się dzieci od Dextera. Można powiedzieć że to 1 konsekwencja tego że Dex~ jest seryjnym mordercą. Pragnął mieć wszystko, mieć wspaniałą rodzinę i po cichu kontynuować swoje 'mroczne hobby'. Sprawa Trinitiego została oddana w ręce FBI. Ale ! rodzina trinitiego wciąż siedzi w areszcie, z pewnością opowie o znajomości niejakiego Kyla aka. Dexter z Trinitym. FBI swoje śledztwo sprowadzi do Miami. Tutaj poznamy nowego agenta FBI który zajmie się sprawą Trinitiego. Chociaż to nie będzie główny motyw 5 sezonu. Każdy będzie starał się pocieszać Dexa, lecz on sam będzie teraz musiał dokonać wyboru ucieczka z społeczeństwa i życie w samotności, albo czekać aż cwany agent FBI dojdzie do tego że Trinity został zabity przez Dextera. W późniejszych odcinak zostanie wyjaśniona sprawa śmierci Rity. Pętla będzie zaciskać się bardziej na szyji Dextera. Debra dowie się o 'mrocznej stronie' brata. To drugi kluczowy moment tego sezonu. Debra stanie przed wyborem ochrony jego albo wydania w ręce policji. Debra jednak pozostanie po stronie brata. Niestety nie wyjaśniona sprawa zniknięcia fotografa z klubu (z 4 sezonu) powróci na posterunek Miami. Quinn stanie się drugim Doakes. Skojarzy fakty że widział Dextera tamtej feralnej nocy. Finałowe zakończenie to pościg za Dexterem i jego siostrą. Finałowy odcinek będzie w pełni grą z widzem 'Złapią Dexa czy nie złapią'. Zakończenie jednak nie da jednoznacznej odpowiedzi że Dexter skończył na krześle elektrycznym czy też nie. Jeżeli 1 sezon można nazwać 'Demonami Dobrego Dextera' który jako-tako wzorował się na książce, 5 sezon można nazwać 'Powrotem Demonów Złego Dextera'.

ocenił(a) serial na 9
Christooper

Czy to pewne że 5 sezon będzie ostatnim? Jak tak to się bardzo uciesze bo
nie ma sensu robić z tego tasiemca. Co do śmierci rity zdaje mi się że
zabił ją inny zabójca(Arthur przecież nie wiedział prawdziwego adresu
zamieszkania Dextera ani że wogóle ma jakąkolwiek rodzinę, z drugiej strony
ktoś wspominał w tym temacie że na oficjalnej stronie Showtime potwierdzają
że rita nie żyje...cholera wie)
A jak widzę 5ty sezon? Harry w ostatnim odcinku 4 serii mówił Dexterowi
podczas obławy na chałupę Arthura że jego można spotkać to samo, w celi
wspominał podobnie, jeśli to ma być zamykający sezon to moim zdaniem
uśmiercą Dextera. Po stracie żony nie będzie już takim skutecznym mordercą,
w końcu go złapią i posadzą na krzesło elektryczne. Showtime nie słynie z
happy endów

ocenił(a) serial na 5
Californicated_91

już od dawna wiadomo że Ritę zabił Arthur...

ocenił(a) serial na 9
gng4400

To że to ty wiesz od dawna to nie znaczy że ja muszę, następnym razem nie
szczekaj tak bo ktoś może ci kiedyś mordke obić.
Zastanawia mnie skąd on mógł o tym wiedzieć, że rita to żona dextera itp.
Może w mieszkaniu Debry znalazł jakieś info? Dowiemy się o tym zapewne w 5
sezonie

ocenił(a) serial na 5
Californicated_91

szczekają to psy i wyrażaj się śmietniku bo ja mogę ci mordkę obić łbie.

ocenił(a) serial na 9
gng4400

Nie będzie mi tu jakiś gimbus mówił co mam robić. Trochę manier, szacunku i
wyrozumiałości przede wszystkim bo nie każdy musi wiedzieć tak jak ty
wielki znawco kto kogo zabił itp. gimbie

Christooper

A ja jestem ciekawa czy 5 sezon zacznie sie od "Tonight's the night" :D

ale_ja_niee_wieem

kurcze trzeba by może spróbować poszukać jakiś przecieków z planu. na pewno coś gdzieś wiadomo

ocenił(a) serial na 6
moker

Stawiam, że Ritę zabił Trinity. Ale mam kilka wątpliwości. Trinity miałby za mało czasu na zabicie Rity, przygotowanie całego rytuału, za dużo szczęścia (Rita była tylko przez chwilę w domu), a nie wiedział jak wygląda (nie mógłby jej śledzić, trafić na nią przez przypadek), nie spełniała jego wymagań. Poza tym był przez sporo czasu śledzony przez Dextera, złapany został przez niego za miastem. Za Trójkowym przemawia tylko ta wanna.

Sąsiad też mógł być w to zamieszany. W sumie nie wiele o nim wiadomo. Miał rodzinę, ale ją stracił. Dlaczego, tego nie wiadomo. Może też ma Mrocznego Pasażera? Floryda w tym serialu pełna jest seryjnych morderców. Sąsiad seryjny morderca gładko wpisałby się w cały motyw przewodni czwartej serii, morderców, ich rodzin, itd..
W 9 odcinku Cody wrzucił piłkę to chatki Dextera. Może to przypadek, ale to sąsiad był wtedy w pobliżu. Może dowiedział się kim jest Dexter. Chwilę później, Dexter rozmawiał z ojcem. Ten zapytał się, czy tutaj cokolwiek jest bezpieczne, Rita, dzieci. W sumie dziwne pytanie, bo tylko Dexter miał tajemnice związane z chatką. Później, już w 11 odc., chwilę przed bójką z sąsiadem, Dexter mówił do siebie: Nie powinienem tego robić, ale nie wiedział, że Rita go obserwuje, a tylko z jej powodu odczuwał wyrzuty sumienia. Sąsiad też trochę dziwnie zareagował, powiedział: gdybym był tobą, też chciałbym się zabić. Kochanka własnej żony raczej się bije, nie morduje.

ocenił(a) serial na 10
Wilkolak

moze byc tez tak ze jest inny seryjny zabojca i rita jest dopiero początkiem albo nie to jednak jest mało prawdopodobne. Ale ciekawi mnie jedno, kto ją zabił tak naprawdę bo trinity albo miał za mało czasu (musiał by miec tez duzo szescia aby trafic akurat na powrot rity, bo zakladajac ze dexter pojechal do trinitego to wtedy trinity musial byc w tej chwili w domu dextera zeby ją spotkać) albo po prostu ostatni odcinek zostal spraprany

ocenił(a) serial na 8
Christooper

Ja stawiam kolejno na:

1. Sąsiad
2. Ramon Prado
3. Trójkowy

Schemat pt. "martwa kobieta w wannie" jest moim zdaniem czystym przypadkiem.

ocenił(a) serial na 5
Phil93

http://www.youtube.com/watch?v=B08pNlEL_JA

wywiad w którym wyjaśnia kto zabił Ritę -.-'. Kto nie zna anglika ten ma pecha no ta.


@Californicated_91
sądząc po liczbie obok to pewnie twój więc muszę Cię zmartwić ale starszy jestem od ciebie plebie. Z resztą twoje wypowiedzi ukazują poziom twojej inteligencji jaką reprezentujesz oraz wielorazowe używanie słowo "gimbus" już ukazuję żeś podchwycił to marne słowo ze stron na których użytkownicy tak ciebie nazywali. Nie będę się wdawał w polemikę z tobą bo to forum nie jest od tego.

ocenił(a) serial na 9
gng4400

Boże człowieku już ci pisałem że nie wszyscy oglądają wywiady i praktycznie
dla nich sezon 4 zakonczyl sie z niewyjasnionym morderstwem Rity. Skoro
jestes taki madry to wyjasnij innym jak to sie stalo ze on ja zabil jak o
Morganie nie mial zielonego pojecia? Nie musisz innym psuc zabawy w domysły
a wiedza nie blyskacz w tym momencie tylko ignorancja
Zreszta co z tego ze powiedzial to aktor odgrywajacy kluczowa role w 4
serii skoro scenariusz do 5 sezonu nadal jest tworzony i nie wiadomo czy
scenarzysci nie zmienia zdania w tej kwestii 20 razy
"Kto nie zna anglika ten ma pecha no ta"
Napewno jestes odemnie starszy?

ocenił(a) serial na 8
Californicated_91

Californicated, bądź łaskaw zwracać się do innych z należytym szacunkiem, dbając także o czystość języka. Nie musisz psuć ludziom humoru swoimi odzywkami na poziomie chama.

Skoro uważasz, że ten temat psuje twą "zabawę w domysły" to może zmień stronę? Temat ten powstał ażeby wyjaśnić nieścisłości związane z zakończeniem 4 sezonu tego serialu. Ja, oraz wielu piszących tutaj cieszymy się, że user gng4400 zamieścił ten link. Po zapoznaniu się z nim będzie możliwe rozważenie kolejnej możliwości potoczenia się losów 5 sezonu.

Więc skoro nie chcesz, to nie klikaj w linki, najlepiej nie wchodź w ten temat. Możesz także wyświadczyć przysługę mi i sobie i nie wchodzić na ten portal. Nasza-Klasa czeka.

ocenił(a) serial na 9
Phil93

Gratuluje narcyzmu "ja" jako "wielu piszących" interesujące ;) Moje
"odzywki na poziomie chama" są odpowiedzą na "wymądrzałe" wypowiedzi
gng4400 który sądzi że o "dexterze" wie więcej niż scenarzyści, oburza go
niewiedza użytkowników na temat który nie został wyjaśniony(no tylko przez
aktora w wywiadzie ale już wspominałem że scenarzyści 20 razy zmienią
zdanie co do śmierci Rity). Nie uważam że temat psuję mi "Zabawę w
domysły"(w końcu od tego jest ten temat żeby sobie "pogdybać nad losami w 5
sezonie?)
"Nasza-klasa czeka" tym to mnie konkretnie rozłożyłeś na łopatki, hipokryta
pieprzony sam ma tam konto na 99%(nie wiem i nawet ci tego w życiu nie
udowodnie) a wyzywa mnie od "naszo klasistów" śmiech na sali ;) z usług NK
już dawno zrezygnowałem i wracać tam nie mam zamiaru

ocenił(a) serial na 8
Californicated_91

Twoje odzywki nie są odpowiedzią na odpowiedzi gng4400. Są tylko dowodem który świadczy o inteligencji na poziomie młodego chomika. Skoro oburza cię np. chęć użytkownika gng4400 w pomocy dot. sugerowania możliwości wydarzeń w 5 sezonie serialu, to masz odpowiedni przycisk na pasku informującym o szczegółach wysłania wiadomości. Oczywiście warto podać sensowny argument, zresztą moderator też człowiek - można wziąć go na litość.

Co do portalu Nasza-Klasa, to kiedy już udowodnisz mi, że mam tam konto to wtedy śmiało nazywaj mnie hipokrytą. Zaś jeśli nie możesz tego zrobić to proponuję nie używać tego określenia.

ocenił(a) serial na 5
Christooper

Odpowiedź jest zawarta w dialogu Dexa z Trójkowym kiedy to leży już na stole.

Dex; mam rodzinę i jestem dobry
trójkowy ; uśmieszek /a w myśli nie lepszy ode mnie/
trójkowy; Jesteś jak dziecko. To boski plan, musisz to zaakceptować
/Trinity chce przekazać że niestety Dex ja jestem lepszy masz mnie na stole ale twoja żonka już nie żyje o czym WIDZ i DEX nie wiedzą jeszcze. Mówiąc 'boski plan' Trinity ma na myśli o zwykłej sytuacji przyczynowo-skutkowej. Trinity był zły to skończył na stole - przyczyna. Rita nie żyje - skutek zabicia Trinitiego./

gng4400

Do Californicated_91 "Skoro jestes taki madry to wyjasnij innym jak to sie stalo ze on ja zabil jak o Morganie nie mial zielonego pojecia?" Jak to nie miał? A skąd słynne zdanie "Hello, ... Dexter Morgan"? Jeśli nie sprawiło mu kłopotu odnalezienie domu prawdziwego Kyle'a Butlera to czemu zakładasz że nie znalazł chaty Dexa?

ocenił(a) serial na 9
hornet

@hornet
Bo jedyny wynik jaki mu wyskoczył to były dom Dexter'a w którym obecnie
mieszka Deb :)
Oczywiście nie miał pojęcia o nim poza nazwiskiem.
Napewno w 5 sezonie to się wszystko wyjaśni, bo możliwe że w mieszkaniu
Debry znalazł aktualny adres Morganów.
Z drugiej strony wydaję się oczywiste że to Trinity zabił Ritę, ale czy aby
napewno? Przecież w serialu było masę ludzi którzy wykorzystywali takie
sytuacje i naśladowali zachowanie morderców, aby wszystko na nich zwalić.
...
Tak wiem aktor grający Arthura potwierdził w wywiadzie że to jego postać
zabiła Ritę ale nie uważacie że dla scenarzystów takie rozwiązanie byłoby
banalne?

Californicated_91

Rozumiem że wywiad puścili dla zmyłki. To może okaże się że i Rita nie zginęła, a po prostu mocniej przysnęła w czasie kąpieli. A że krew była. goliła się kobita na wyjazd i się zacięła ... :P

hornet

A jeszcze tak przy okazji - pamiętam jak pod koniec sezonu Prison Break a Scofielda i kumpli otoczono na płycie lotniskowej. A zaraz na początku drugiego sezonu wiali przez las. Jeśli można odwalać takie sztuczki to w sumie czemu by nie zmienić zdania odnośnie morderstwa Rity. Tym bardziej że pewnie nie każdy oglądał wywiad.

ocenił(a) serial na 5
hornet

Prison Break był nadawany na bezpłatnym kanale FOX. Tam liczyła się oglądalność każdego odcinka, scenariusz można było dostosowywać do ilości widzów przed telewizorami. Po za tym kanał FOX nie tylko na Prison Break'u robił takie machlojki: X-files, New Amsterdam, K-ville, Kroniki Sary Connor etc. wszystko po to aby oglądalność była jak największa i jak największe było hmm...'show'. Proszę zauważyć że pierwszy odcinek X-files który był nadany na FOX wzbudził oburzenie mówiąc widzom w promo serialu że odcinek pilotażowy jest na faktach autentycznych. SHOwtime jest kanałem płatnym skierowanym do widzów którzy wolą czegoś więcej od zwykłej rozrywki telewizyjnej. Jeżeli ktoś oglądał inne seriale stacji SHOwtime z doświadczenia wie że seriale kończyły się dość tragicznie a nawet dramatycznie żeby wzbudzać kontrowersje. Po prostu w polskich realiach mogę porównać te dwie stacje do Polsatu i Canal +. Seriale robione przez polsat zwykle są badziewne i nastawione tylko na ilość widzów, natomiast seriale produkowane przez Canal + są nastawione na jakość. Wracając do 5 sezonu Dexa bardzo się boję że może być przesunięcie tego sezonu z powodu choroby Michaela C. Halla. =/

ocenił(a) serial na 9
Christooper

Zdaje się, że jest 5 książek z serii dextera i każda z nich to 1 sezon
wiec zamiast rozmyślać poczytajcie, a się coś możecie dowiecieć ;p

Prxman

Z tego co wiem w Polsce ukazały się dopiero 4. A czwarta leży na mojej półce i czeka aż ją przeczytam. Jeśli chodzi natomiast o poprzednie 3 to chyba masz blade pojęcie o ich treści bo tylko pierwsza momentami pokrywała się z 1 sezonem Dexa. Potem serial poszedł swoją drogą, a z podobieństw to zauważyłem tylko ślub Rity i Dexa, ale nawet to odbyło się całkiem inaczej.

ocenił(a) serial na 9
hornet

nie napisałem, że jest to prawda tylko moje domysły, i się zastanawiam czy
warto poczytać ?

ocenił(a) serial na 5
Prxman

warto przeczytać jeżeli ktoś lubi, ale jeżeli nastawiasz się że dowiesz się co bd w 5 sezonie to niestety zawiedziesz się jak kolega wyżej wspomniał serial poszedł swoją drogą tylko niektóre sytuacje są zbliżone do książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones