PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005448}

Diabeł w Ohio

Devil in Ohio
5,9 6 319
ocen
5,9 10 1 6319
Diabeł w Ohio
powrót do forum serialu Diabeł w Ohio

Dużo się słyszy, że Netflix obsadza między innymi w remakach filmów i seriali, głównych bohaterów czarnoskórych, mimo, że oryginalne wersje, lub książki przedstawiały ich w innym kolorze skóry. Dużo się słyszy, że Netflix kładzie duży nacisk na osoby transpłciowe i homoseksualne. Że klasycznych superbohaterów mężczyzn, grają, lub mają grać kobiety. Najlepiej czarnoskóre i innej orientacji, niż hetero.

W tym serialu, moim zdaniem przeciętnym, zastanawia mnie tylko jeden wątek, który był poruszany kilkukrotnie przez dłuższy czas, mianowicie:

Co do cholery wniósł do całej fabuły motyw wyboru jednej z sióstr związku z kobietą? Poruszana była ta akcja w takiej formie, jakby na koniec miało mieć to wpływ na dalszą akcję głównego tematu serialu. Czy poważnie zostało to wplecione tylko po to, żeby pokazać z ich strony tą tolerancję?

Czy po prostu jestem za głupi, żeby wyłuskać z tego coś głębszego? :(

crls

A co wnoszą w daną produkcję wnoszą związki osób heteroseksualnych? Może dokładnie to samo… Pokazywanie różnorodności to słuszna droga, normalizująca w świadomości widza różne mniejszości.

anpa13

Przepraszam za powtórki słów. Przeoczyłam je.

ocenił(a) serial na 6
anpa13

Zgadzam się z przedmówczynią. Można zatem zapytać, crls, dlaczego nie czepiasz się reszty wątków romantycznych par hetero w tym serialu? Może warto popracować nad swoją awersją do osób homoseksualnych? I uprzedzam wyjaśnienie "nie mam nic przeciwko, ale..." - tak, twój pierwszy komentarz jest przejawem homofobii, nie musi być ona uświadomiona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones