PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=158804}
6,2 2 794
oceny
6,2 10 1 2794
Dinotopia
powrót do forum serialu Dinotopia

Straszne....
Oj, straszne...
Może lepiej, żeby nie powstawały takie filmy?

Ogami_Itto

Może poprzesz swoją wypowiedź stosownymi argumentami, ponieważ ja nie czytałem książki i chciałbym wiedzieć w jaki sposób została ona zniszczona, a raczej zbezczeszczona przez ten film?

marekalter

Książka jest efektownie (w wartwie fabuły i ilustracji) poprowadzoną opowieścią w klimacie podóży XIX-wiecznych. Taka jest dwójka bohaterów - ojciec i syn, którzy pojawili się niczym vernowscy zbiegowie na bezludnej wyspie - stracili wszystko, nie mogą wrócić i muszą poznać nowe otoczenie.
Tak pięknej, nastrojowej książki nie można uwspółcześniać czy roibć z niej "Zaginionego świata". To nieprzekładalny rodzaj literatury. Lepiej ma się "Władca pierśceni".
Widziałem tylko zwiastun i przyznaję się do tego. Gdy jednak widzę świat oddarty z magii, dziwnej swoistości, pozbawiony prawdziwej siły, fascynacji naturą przeszłą już, nie mogę przemierzać głębiej ruin przestrzeni Gurneya, która była mi przez całe dzieciństwo podporą w wyobraźni. To dzięki tej książce poznałem moc wyobraźni. Myślę o świecie pełnym zachwycających szczegółów. Detali, które się dostrzega po wielu próbach. O historii otwartej, prowokującej do rozwijania ją we wszelkie strony.
Wiem, że to brzmi dziwnie. Nie umiem dokładnie pisać o czymś bedącym dla mnie sacrum. Widzisz - tej książki nie badałem pod względem tego, jak wpłynęła na moje życie. Wiem jednak, że wciąż oddziaływuje na mnie tak samo. Hipnotyzuje, zniewala swoistym urokiem...

Ogami_Itto

Serialu jeszcze nie widziałem.
Ale książka jest po prostu boska ;)
To również moje dzieciństwo ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones