PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576962}

Dochodzenie

The Killing
8,0 36 051
ocen
8,0 10 1 36051
7,4 14
ocen krytyków
Dochodzenie
powrót do forum serialu Dochodzenie

W skrócie co fajne:

- fajna dziewczyna z tej Rossie, bardzo fajnie jest ukazana, jej filmy itd.
- mafia polskich Januszów - to świetny wątek - szczególnie 'karki' Janka - goście z brzuchami jak bębny, staromodnymi wąsami, brakowało tylko sandałów w skarpetkach, restauracja "Babka's" - śmieje się do teraz z tej nazwy
- całą zbrodnia wygląda na początku na strasznie skomplikowaną, nie wiadomo kto za tym stoi, najbardziej niewiarygodne wątki są rozpatrywane, podejrzany już był prawie prezydent juesej a sprawa okazuje się taka prosta, wręcz banalna
- fajnie pokazane jak dzieci mają przesrane w tej całej sytuacji i że wszystko rozumieją tylko nie zawsze potrafią to ująć w odpowiednie słowa

co niefajne
- postać Linden - ona sprawia wrażenie, że jest ofiarą greckiej tragedii - robi cały czas to samo, popełnia dokładnie te same błędy, ma gdzieś swojego syna, taka śledcza ćpunka,
- miałem dosyć już wątku z jej synem, jego ojcem itd.
- jednak koniec sezonu drugiego, jak już wyjaśniło się co, kto i dlaczego, nie wiem po co dalej to oglądać
- wynik wyborów - przecież wygrał PSL

saa

Mam do Ciebie pytanie. Czy przez 4 sezony rozwiązują jedną tę samą sprawę?

ocenił(a) serial na 7
wilczekstepowy

Nie, pierwsza sprawa - zabójstwo Rosie jest rozwiązywana przez pierwsze dwa sezony ( pod koniec drugiego sezonu jest rozwiązanie, wybory skończone itd). Generalnie serial mógłby się tutaj już skończyć ( i powinien).
3 i 4ty sezon jedyne co łączy z poprzednimi to oprócz bohaterów wcześniejsza sprawa wspominana w pierwszych sezonach a którą Linden uważa za nierozwiązaną (ten motyw z kartką- obrazkiem z narysowanymi drzewami). W międzyczasie rozwiązują też inne sprawy ale w moim odczuciu bardzo przewidywalne i trochę na siłę robione.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę :)

saa

Dziękuję! Również życzę Wesołych Świąt! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones