PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576962}

Dochodzenie

The Killing
8,0 36 021
ocen
8,0 10 1 36021
7,4 14
ocen krytyków
Dochodzenie
powrót do forum serialu Dochodzenie

Bardzo czekałam na kontynuacje tego serialu, doczekałam się i nie pozostaje mi chyba nic innego … jak czekać nadal.
The Killing – the best.
Serial, który był tylko „amerykańska podróbka” szlagieru z Danii obronił się dwoma pierwszymi sezonami. Wykreował świetnych bohaterów. A teraz sezon trzeci pokazał to co w the Killing najlepsze. I pomyśleć, ze miało nie być 3 sezonu…. Cos sklecili i proszę …
Moim zdaniem The killing to nie bajka ze szczęśliwym zakończeniem. Tu nawet trudno mówić o sprawiedliwości, zadośćuczynieniu. Każda akcja budzi reakcje. Ten serial nie może mieć szczęśliwego zakończenia, bo takie jest życie.
Duet Linden i Holder tak naprawdę dopiero się rozkręca. Aktorzy, którzy zrobili z tych postaci brylanciki sa kapitalni. Przecież było już tylu policjantów, tyle duetów, a tu proszę. Mała ruda i dryblas z wąsikiem … kto by pomyślał.
Uważam, ze pierwsze dwa sezony jednak były obarczone duńska wersja. W tym przypadku zawsze będę porównania, zgrzyty.
Co do trzeciego sezonu to mimo, iż zabójcę można było przewidzieć to tak naprawdę wcale mi to nie przeszkadzało. Zrobili jak obiecali – sprawa zostanie wyjaśniona. Zakończenie, no coz - nie mogło być inaczej. Skur...byk zrobił tyle zla. Nie jeden policjant ma ochotę skręcić kark zwyrodnialcom, których złapie. Ci którzy siedzą w systemie wiedza jak jest niewydolny. Po tych wszystkich emocjach związanych ze ściganiem Skinera (najogólniej rzecz ujmując) niewiarygodne byłoby dla mnie gdyby Linden odpuściła. Zuch dziewczyna. Jakkolwiek, nie zazdroszczę jej. To naprawdę tragiczna postać.
Praca policjanta, prawdziwego policjanta jest właśnie taka … żmudna, ciężka, frustrujaca , 24/24, wyniszczająca. Często bez efektów. To w serialu jest świetnie przedstawione. Poza tym, tak szczerze, na co innego ten zwyrodnialec zasłużył?? Na uczciwy proces. Wyrok 123242 lat lub zastrzyk ?
Pozostaje pytanie co dalej ? Mam nadzieje, ze będzie kolejny sezon (petycje podpisałam, a jak). Co zrobią Linden i Holder? Ukryją ciało, będą łgać, Linden się przyzna i wyleci ze służby? Nie wyobrażam sobie żeby Holder zostawił ja z tym całym bajzlem. Co do tego bohatera, to zmienił się, to widać, radzi sobie coraz lepiej. Pomijam już teksty które mnie po prostu rozwalają. Kinnaman jest rewelacyjny ! Świetnie zbudowana postać.
W przypadku Linden postaje jeszcze jedna kwestia, czy przyzna się sama soba, że zawaliła. Bo obiektywnie rzecz oceniając tak było. Ona jest naprawdę dobrym glina, jest świetna w tym co robi, ma nosa, jest bardzo inteligentna a tu proszę … sypiając z wrogiem ?? Ach ta milosc… dlatego ciesze się, ze nie spykneli ze soba głównych bohaterów.
W tym sezonie wydarzyło się cos jeszcze –zagrał w nim Peter Sarsgaard !!!!!!! Niesamowity. Po prostu brak mi slow. Mam nadzieje, ze już niedługo znowu go zobaczymy w jakiejś dobrej produkcji. Kapitalny, po prostu kapitalny.

You`r my ride Linden and Holder !
Czekam na jeszcze.

solutio

Trafna recenzja, podpisuje sie rekami i nogami ;P

ocenił(a) serial na 8
creative85

Dryblas z wąsikiem jest najlepszy w serialu, czekam z nadzieją na kolejny sezon.

ocenił(a) serial na 10
solutio

Zgadzam się w 100 %, nic dodać nic ując

ocenił(a) serial na 10
solutio

Fajnie, że sa inni fani tego serialu. Śledząc informacje napływające z AMC myśle, ze odpowiedz na pytanie dotyczącego tego, czy będzie sezon 4 uzyskamy pod koniec tego roku. Przed nami Breaking Bad (moja miłość ))))), TWD i WON . Zobaczymy. Ja jestem pełna optymizmu. Tym bardzie, że śledząc dyskusje na temat tego serialu, to nawet przy negatywnych opiniach widać, że serial wzbudza emocji, duże emocje, a o to właśnie chodzi.
Moim zdaniem sezon 4 na pewno skupi się na losach Linden i Holdera po tym zajściu. Niemniej mam nadzieję, ze osią sezonu będzie kolejna zagadka kryminalna.

You`r my ride Linden and Holder !

Pozdrowienia !!

ocenił(a) serial na 8
solutio

Holder, a przede wszystkim jego teksty, są nie do podrobienia, jest coraz lepszym policjantem, tak, zagadka kryminalna musi być na pierwszym miejscu, jak w klasycznym kryminale.

ocenił(a) serial na 10
solutio

rzadko udzielam się na forum i stad zmiana szaty (poza tym skleroza nie boli)

jakkolwiek, nareszcie się doczekałam!
premiera za chwil kilka The Killing - The Final Season - Official Trailer - Netflix [HD]
zapowiedz jest obiecująca ...


You`r my ride Linden and Holder !
pozdrowienia

ocenił(a) serial na 10
solutioBIS

z nowych inf. wynika, że akcja ostatniego sezonu rozpoczyna się 6 miesięcy po wydarzeniach kończących sezon 3 . W piątek - 25 lipca - ma pojawić się nowe promo. Czekam z niecierpliwością.

You`r my ride Linden and Holder !
pozdrowienia .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones