PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576962}

Dochodzenie

The Killing
8,0 36 043
oceny
8,0 10 1 36043
7,4 14
ocen krytyków
Dochodzenie
powrót do forum serialu Dochodzenie

siemka , zapodajcie tytuł podobnego filmu/serialu do the killing, też taki detektywistyczny w takim klimacie :]

na myśl przychodzi mi tylko Siedem :]

pozdro

HardkorX

tak Siedem podchodzi :) a z seriali to raczej ciężko...ale ostatnim serialem, w którym przez niemal wszystkie odcinki nie mogłam odgadnąć kto jest mordercą( a właściwie to nie odgadłam) był Wyspa Harpera, więc to jest mój typ :)

ocenił(a) serial na 10
HardkorX

NOSTALGIA ANIOLA- The lovely bones, podobny choć tam bardziej skupiają się na rodzinie zamordowanej .

londontown

hahah no to ześ zapodał :D widziałem nostalgie anioła przecież to jest fantasy, i kompletnie mi sie nie podobał :S
pozdro

HardkorX

Pretty Little Liars. < 3

meel

LOL ! xD

ocenił(a) serial na 10
meel

TROLOOOTROOLOOOO :D

ocenił(a) serial na 8
HardkorX

Wallander

mosaic88

o dzieki, trzeba obejrzeć ;]

ocenił(a) serial na 8
HardkorX

chociaz mnie tez miasteczko twin peaks przypominalo, ale tylko pierwszy sezon.

HardkorX

przeczytaj ksiazke 'chemia smierci' simona becketta. duzo wiecej frajdy niz z ogladania, nawet dunskiej wersji killing

foxtrot

a to ciekawe, no chyba zamowie se ta ksiazke :) dzieki

ocenił(a) serial na 8
foxtrot

Uwielbim Becetta :) Przeczytałam wszystko, co ukazało się w naszych księgarniach. W tym roku szykuje kolejną powieść. Mam nadzieję, że szybko znajdzie się na półkach naszych sklepów ;)

honey_filmaniak

Czytaj zatem może dokładniej okładki, bo masz byka w nazwisku...

ocenił(a) serial na 8
slowikowa

Masz rację, chyba za bardzo koncentruję się na tym co jest pomiędzy okładkami. Stąd pewno błędy :)

ocenił(a) serial na 10
foxtrot

Dzięki za polecenie, właśnie ją zamówiłam, bo zapowiada się świetnie :)

ocenił(a) serial na 9
HardkorX

instynkt wilka;
norweski serial kryminalny, akcja dzieje się w Bergen gdzie deszcz pada ponad 300 dni w roku;
różnica jest taka że w tym serialu w każdym odcinku do czynienia mamy z inna sprawą, ale każdy z odcinków trwa około 90 min. więc ogląda się jak normalny film

dillinger79

dzieki :)

dillinger79

Mieszkam w Bergen od ponad 8 lat i faktycznie pada tutaj sporo deszczu ale jak przeczytałem komentarz kogoś ktos kto nigdy tu nie był że pada PONAD 300 DNI W ROKU to az założyłem sobie konto żeby wyprowadzić Cie gościu z błędu... zapraszam do Bergen bo tutaj pada ponad 400 dni w roku

ocenił(a) serial na 9
marcinerrr

hahaha
zakładam, że Twój post to ironia

HardkorX

Bardzo polecam trylogię Millennium. Ostatnio była dostępna w "n"ce podzielona na 6 części.

Clinton

noo Millenium bardzo dobre, już jakiś czas temu obejrzałem wszystkie 3 części

HardkorX

Z seriali - Luther, Rubikon (głównie ze względu na podobnie nieśpieszne tempo, mozolne rozwiązywanie sprawy), na pewno The Wire.
Z filmów, prócz Siedem, jeszcze Zodiac, seria z Hannibalem Lecterem, Kolekcjoner kości, Rzeka tajemnic, Bezsenność, Stan gry, itp.

lena_27

DZIEKI :)

lena_27

Dzięki za ciekawą listę, lena_27.

HardkorX

Polecam telenowelę ,,Donde esta Elisa?" (,,Gdzie jest Elisa?"), która opowiada o zaginionej nastolatce. Ma 100 odcinków po ok 45min:)

MartusiaTusia164

muahaha, propozycja tylko dla wytrwałych i zdesperowanych telewidzów :)

HardkorX

Serial rewelacja, dołączam się do rekomendacji MartusiTusi164 ;)

HardkorX

Poza wyżej wymienionymi tytułami, dorzucam Komisarz Winter i The Shadow Line :)

shiny_

dzięki, szczególnie za The Shadow Line, to może być kozak serial ! :)

HardkorX

hmmm moze miasteczko Twin Peaks/Motyw mniej wiecej taki sam.

MilesQuaritch

no to poleciałes z tym Twin Peaks :) ale i tak dzieki :)

ocenił(a) serial na 8
HardkorX

Twin Peaks nade wszystko ...magia :D

pablito_filmweb

Twin Peaks

Anaissa

Laura Palmer = rosie Larsen - prawie to samo

Anaissa

Oprócz Twin Peaks klimatem ten taki ponury depresyjny krajobraz) przypominał mi film Bezsenność z Pacino i Williamsem. A motyw jak się zaczyna przypomina mi Siedem.

więcej takich seriali - kryminalna literatura skandynawska jest świetna.

ocenił(a) serial na 8
Anaissa

oczywiście że tak, bardzo dużo zbieżnych wątków

HardkorX

tak wogóle skoro jest to remake duńskiego oryginału to pewnie też Wallander będzie podobny oraz millennium.

HardkorX

The Wire ma podobny klimat.

użytkownik usunięty
HardkorX

Ludzie jak sobie poradzić po oglądnięciu the killing ,jestem załamana , mogłabym go oglądać w kółko uzależniłam się ,dawne takiego klimatu nie czułam oglądając ten serial , ktoś gdzieś napisał że the fall jest podobny ,wyłączyłam po 1 odcinku ,ludzie !!! to sie nie umywa do amerykanskiego klimatu brytyjczykom mówię NIE!!!! a broadchurch to już totalnie zerżnięte ale też się nie umywa ,tylko amerykanie potrafią stworzyć ten kilmat,ale widzę że podaliście jakieś tytuły tutaj -super buziaki :*!!

użytkownik usunięty

:)

ocenił(a) serial na 9

les revenets i Top Of the lake..Pozdro ewentualnie bates Motel

ocenił(a) serial na 10
batesmotel27

Zaczęłam oglądać Les Revenets, bardzo dobry ale tylko do czwartego odcinka znalazłam online z napisami a potem już tylko francuskie oryginały - może ktoś wie gdzie można obejrzeć sezon pierwszy z napisami PL?

Może obejrzyj duńską wersję The Killing,Forbrydelsen?
Polecam też stare dobre Miasteczko Twin Peaks.

ocenił(a) serial na 9
HardkorX

Durham County
http://www.filmweb.pl/serial/Durham+County-2007-398488

polskie Krew z krwi http://www.filmweb.pl/serial/Krew+z+krwi-2012-640247

Oz - może nie jest to typowy kryminalny serial (dzieje się w więzieniu) , ale ma fajny "ciężki" klimat
http://www.filmweb.pl/serial/Oz-1997-108340

Żądza krwi
http://www.filmweb.pl/serial/Żądza+krwi-2002-139546

ocenił(a) serial na 9
pakemonus

jeszcze serial hannibal mi przyszedl do głowy http://www.filmweb.pl/serial/Hannibal-2013-650378

pakemonus

a może tak Dexter?

kinn97

NIe nie, Dexa to ogladalem kiedys tak do 4 sezonu, pozniej to juz za bardzo wymyślali i podarowałem sobie :)

ocenił(a) serial na 8
pakemonus

OZ - najlepszy serial EVER!!!!!!

ocenił(a) serial na 7
HardkorX

Wire in the Blood

ocenił(a) serial na 7
HardkorX

Luther, The Wire, The Shadow Line

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones