PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199691}

Doktor Who

Doctor Who
8,1 32 528
ocen
8,1 10 1 32528
8,8 4
oceny krytyków
Doktor Who
powrót do forum serialu Doktor Who

Chciałbym zacząć oglądać Dr Who, lecz odstrasza mnie ilość odcinków. Ponoć dobrym startem jest sezon 5. Jednak nie chciałbym zostać wrzucony w sam środek historii bez choć
szczątkowej wiedzy o bohaterach i fabule. Ktoś poradzi jak szybko i ze skutkiem poznać historie?
Może ktoś by podał jakieś najważniejsze odcinki przed 5 sezonem które trzeba i warto zobaczyć. Będę bardzo wdzięczny :)

ocenił(a) serial na 10
dawidss

Piąta seria otwiera pewien nowy etap w serialu, toteż nie ma problemu z zaczęciem właśnie od niej, a i tak kiedy już się wciągniesz, nabierzesz ochoty do obejrzenia tego, co było wcześniej :) Pierwsza seria jest bowiem taka bardziej niż inne...specyficzna i niektórych może zniechęcać - po wciągnięciu problemu nie ma :) Aczkolwiek z owej pierwszej serii spróbuj szóstego odcinka, "Dalek" - bardzo, bardzo typowy dla serialu, idealny na początek.

ocenił(a) serial na 10
dawidss

No bez jaj. Filmy też zaczynasz oglądać od środka, a potem jak się spodoba to oglądasz początek?
A ilością odcinków się nie przejmuj, bo na kolejne serie się trochę czeka.

ocenił(a) serial na 10
Antybristler

Oj tam. Nowe jak nowe, ale klasyczne serie nawet należy oglądać nie po kolei :)

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

A właśnie. Znacie jakieś zaufane stronki z których można ściągnąć lub obejrzeć klasyczne odcinki? Najlepiej z napisami ;)

ocenił(a) serial na 10
Antybristler

Tutaj: http://www.dailymotion.com/greendude33

dawidss

Piąty sezon może być dobrym początkiem ,ale trzeci odcinek nawiązuje do dwóch odcinków z poprzedniego sezonu :(
Myślę ,że na razie możesz zacząć od piątej serii ,a potem nie wytrzymasz i sięgniesz po serię z 2005 itd. Jednak radzę przed odcinkiem
świętującym 50-lecie zapoznać się dobrze z serialem ponieważ odcinek ten zawiera bardzo dużo "smaczków" ,które pominiesz bo zwyczajnie nie będziesz wiedzieć oo w trawie piszczy :). Jak nie wiesz jaka kolejność i obawiasz się psujących zabawę spoilerów lub będą cię dręczyć jakieś pytania dotyczące serialu pisz śmiało :)

ocenił(a) serial na 10
dawidss

Nie no ja powiem tak, najlepiej oglądać od początku (2005r). Nie rozumiem takiego skakanie po serii, zaczynania od Blinka albo od 5go sezonu. Jeśli ci się nie spodoba serial w jego najgorszych momentach to nie ma co na siłę szukać w nim coś wyjątkowego. Oglądanie całości jest na tyle fajne, że wczuwasz się w klimat, postacie i historie, przetrzymujesz średnie odcinki a kiedy w końcu trafi się jakiś fajny to twoje odczucia się potęgują. Serie od 1-4 mają kilka tak epickich odcinków, że na bardzo długo zostaną ci w głowie za to serie od 5 mają bardzo ciekawe historie główne za to słabsze poboczne. I DW to wcale nie jest taki długi serial, spróbuj obejrzeć Smallville, 10 sezonów po 20pare odcinków każdy ;) To praktycznie dwa do trzech tygodni nolifu przy serialu )

ocenił(a) serial na 10
Ringoo

A jest w ogóle ktoś, kto tak jak ja oglądał po kolei i ani na moment nie pomyślał o zniechęceniu się?

ocenił(a) serial na 10
wizreal

Po kolei, czyli chodzi o sezon 1 z 2005 roku? Jeśli tak, to ja :) Całe szczęście, że nie zaczęłam od 5 sezonu.

ocenił(a) serial na 10
Julia_20

No i bardzo dobrze. Tak się powinno.

ocenił(a) serial na 10
wizreal

Ja od razu, po pierwszym odcinku podłapałam flow i się zakochałam. Jedynym odcinkiem którego nie obejrzałam jest Love & Monster ;)

ocenił(a) serial na 10
Ringoo

Dokładnie tak jak ja. | I dobrze, pozostaw go nieoglądanym!

wizreal

na początek proponuje:
Sezon 1; 9 i 10
Sezon 2; 5 i 6
Sezon 3; 10
Sezon 4; 7
Sezon 5; 1
Sezon 6; 4

http://www.youtube.com/watch?v=Y9aTxgRFQ5E

ocenił(a) serial na 9
Ringoo

Przecież to jeden z najzabawniejszych odcinków! Brechtałem się na nim jak głupi. Nie rozumiem też tego wynoszenia pod niebiosa Blink - odcinka bardzo dobrego jakby nie patrzyć. I jeden i drugi odcinek mają jednak wspólny mianownik - Doktora w roli epizodycznej

ocenił(a) serial na 10
dezertx

Od Blinka jest lepszy Midnight jeśli już mam typować mój numer jeden :D A L&M to naprawdę... Ehhh nie mogłam tego oglądać i nawet to, że na żadnej stronie nawet nie było dobrej wersji z tym odcinkiem mówi samo za siebie ;)
p.s nie wiem jak teraz, może są już.

dawidss

Mnie też odstrasza tasiemcowa forma serialu. Czy to w ogóle ma mieć jakieś zakończenie?

użytkownik usunięty
per333

Zakończenie pewnie będzie, ale w tym serialu piękne jest to, że nie ma tutaj statyczności. Ktoś przychodzi, ktoś odchodzi, tylko Tardis pozostaje ta sama ;)

TARDIS też wygląd zmienia

użytkownik usunięty
Seba_paj

I dobrze, że tylko wygląd ;d

ocenił(a) serial na 8
dawidss

Postanowiłem zacząć oglądać od pierwszego sezonu. Jednak mam pytanie. Czy odcinki specjalne obowiązkowo trzeba oglądać?
Mam nadzieję że zatracę się w świecie Dr Who ;)

ocenił(a) serial na 8
dawidss

i jak wrażenia bo też chce zacząć oglądać tylko zastanawiam się czy warto ?

ocenił(a) serial na 8
batman12

to wyżej dla tych co oglądali

ocenił(a) serial na 10
batman12

Jak najbardziej warto. Najlepiej zacząć tak jak dawidss, czyli od pierwszego sezonu (tego z 2005 r.) i nie przejmować się początkowymi, hm, słabszymi pomysłami czy kostiumami - budżet wtedy był zdecydowanie mniejszy niż obecnie. Większość osób wie czy będzie oglądać dalej po 6 odcinku (Dalek), więc postaraj się wytrwać przynajmniej do niego, jeśli pierwsze odcinki niezbyt się spodobają - od tego momentu sezon, a także serial zaczyna nabierać rumieńców i jest więcej dobrych odcinków na poziomie. Jest też trochę perełek naprawdę niesamowitych i robiących wrażenie , takich jak The Impossible Planet /The Satan Pit czy Blink (te konkretne to już w dalszych sezonach niż pierwszy), dlatego zapewniam że jak najbardziej warto :)

ocenił(a) serial na 10
Gandalf13

Zwłaszcza jeśli Cię interesują klimaty sci-fi, a w szczególności podróże w czasie. Fajne jest też obserwowanie jak różne osobowości Doktora i jego towarzyszy są skonfrontowane ze sobą w różnych sytuacjach. No i jak wspomniałem są odcinki-perełki o świetnych scenariuszach, których obejrzenia raczej nie będziesz uważał za stratę czasu, jeśli te klimaty Cię pociągają. Jeśli się zdecydujesz na oglądanie to oczywiście napisz czy Doktor Who się spodobał :)

ocenił(a) serial na 8
Gandalf13

Mmmm susze się i zacznę oglądać, napisze napisze :) dlatego zainteresowałem się tym serialem bo uwielbiam Sherlocka BBC a że Doctor Who jest też z BBC no i tak jakoś :)

ocenił(a) serial na 10
batman12

Nawet scenarzysta główny, czyli Steven Moffat od 5 sezonu Doktora jest ten sam ;) W dodatku jest trochę easter eggów odnoszących się do Doktora w Sherlocku, np. w The Hounds of Baskerville jest coś co przypomina TARDIS, czyli budkę, którą podróżuje Doktor :) http://4.bp.blogspot.com/-KNtyKpQw9Xg/Tw0qG7eN0sI/AAAAAAAABt8/718m3hnmyhs/s1600/ 1-11-2012%2B12-13-33%2BAM%2Bedit.jpg

ocenił(a) serial na 8
Gandalf13

Hmm nie zauważyłem tego jak oglądałem ciekawe ....

ocenił(a) serial na 10
dawidss

Nie wszystkie, ale niektóre świąteczne na pewno warto, gdyż w większości miały miejsce dość istotne wydarzenia dla późniejszych sezonów. Tutaj masz listę http:// tardis.wikia. com/wiki/List_of_Doctor_Who_television_stories (spacje po http:// i wikia. sobie usuniesz później). Dla fabuły najważniejsze są specjalne odcinki których nazwy są ujęte w tabelkach (mini-episodes itd. nie są istotne, zerknąć można tylko z czystej ciekawości) Sprawdzanie nazw odcinków specjalnych do obejrzenia zacznij od Dziewiątego Doctora, bo rozumiem że od pierwszego sezonu ale nowych odcinków chcesz oglądać ;) (co zresztą zalecam, potem jeśli serial się spodoba możesz spróbować zabrać się za sezony klasyczne). Również mam nadzieję że Ci się Dr Who spodoba - zatem miłego oglądania :) Daj znać potem jak wrażenia :)

ocenił(a) serial na 9
dawidss

Ja zacząłem od serii z 2005 roku i tak jest chyba najlepiej. Jak się wkręcisz to możesz potem sięgnąć po wcześniejsze starsze wersje.

ocenił(a) serial na 8
dawidss

Przed chwilą skończyłem oglądać pierwszy odcinek. Pierwsze co mi się mocno rzuciło w oczy, to niskobudżetowość. Oświetlenie jest koszmarne. Postać doktora od razu polubiłem, niestety Rose już nie koniecznie. A jej chłopaka uważałem na początku za jej przyjaciela geja :P. Czuć było w tym odcinku ogromny kicz. Chodzące manekiny WTF? :D Paradoksem jest to, że te "wady" nadają jakiego uroku.
Pierwsze wrażenie na szybko zdałem. Napiszę coś więcej i może obszerniej kiedy skończę 1 sezon.

ocenił(a) serial na 8
dawidss

@Gandalf Obejrzałem 1 odc. no i efekty są koszmarne ale można przeżyć. Historia nawet spoko :) będe oglądał dalej i zadecyduje

ocenił(a) serial na 10
batman12

Dla wielu decydującym odcinkiem był "Dalek", choć ja już po odcinku z Dickensem wiedziałam, że będę oglądać dalej :)
Efekty poprawiają się z sezonu na sezon, a w sezonach Moffata są bardzo dobre, właściwie perfekcyjne, jeśli chodzi o DW.

dawidss

Miałem to samo wrażenie. Pełno kiczu rodem z filmów klasy B z przed 20 lat. Nie oczekuję wybuchów i super efektów, bo nie tego szukam, ale nie przechodźmy ze skrajności w skrajność. Mam nadzieję, że późniejsze odcinki są lepsze.

ocenił(a) serial na 10
dawidss

To można oglądać w dowolnej kolejności, tak czy siak wszystko jest pokręcone ;) 7 sezon wymiata

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones