PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=253761}

Dora poznaje świat

Dora the Explorer
4,9 854
oceny
4,9 10 1 854
Dora poznaje świat
powrót do forum serialu Dora poznaje świat

Aż mi się nie chce czytać tych idiotyzmów, jakie niektórzy piszą.
Mój synek ma 9 miesięcy, w zasadzie od ok. 2 msc. życia reagował na tę bajkę. Jak słyszy piosenki, to się kiwa i tańczy :)
Bajka jest sympatyczna, pozytywna, na poziomie dzieci, do których jest kierowana (niektórych z Was to dziwi, bo albo nie macie dzieci, albo nic o nich nie wiecie, o ich rozwoju) - 2-latek się cieszy, że wskaże palcem, gdzie jest Rabuś, który jest tuż obok Dory, a ta go nie widzi. Przecież to nie bajka dla nastolatków czy nawet dzieci wczesnoszkolnych! Tylko dla maluszków! I naprawdę można się z niej sporo nauczyć w tym wieku! Są cyfry, działania, kształty, kolory, strony, porównania, no i pokazywanie dzieciom, że trzeba się z innymi dzielić, pomagać itp.
Nie jestem sentymentalna. Gdybym w czasach dzieciństwa miała kablówkę i możliwość obejrzenia bajki o innej porze niż raniutko lub o 19:00 i wybór, co do bajek, to na pewno za nic nie obejrzałabym badziewnej pszczółki Mai, Reksia, Bolka i Lolka, Zaczarowanego Ołówka itp. Jak teraz to widzę, to aż się łezka w oku kręci.... że byłam niejako zmuszona do oglądania tego, nie mając jakiejkolwiek alternatywy. Uważam, że te bajki niczego nie uczą, ani liczenia, ani mówienia (Reksio.....), ani kształtów, literek i w ogóle niczego. Bajki z minionej epoki, dzisiejsze dzieci tego nie zrozumieją.

justyyna85

reksio to klasyka polskich bajek!

justyyna85

Jak najbardziej masz rację, myślę, że te niskie oceny to dają osoby kompletnie nie umiejące się wczuć w takiego dwu- trzylatka, które to oceniają bajkę z własnej perspektywy.
Nie mam nic do Reksia czy Pszczółki Mai, ale to są bajki raczej dla starszych dzieci, natomiast tak czy owak ja i tak wolę, żeby moje dziecko oglądało (skoro już mu się zdarzy oglądać) coś o walorach edukacyjnych, co pomaga odkrywać świat i uczy nowych pojęć i innych takich, że o piosenkach w nich występujących już nie wspomnę.

ocenił(a) serial na 9
fune

Ja też nic nie mam do klasyki polskich bajek i do dziś z przyjemnością je oglądam, jednak zgadzam się w zupełności, że to bajki dla troszkę starszych dzieci.
Dora ma bardzo prostą, powtarzalną formułę, ładne, wesołe piosenki, kolorowe obrazy, które najmłodsze dzieciaczki uwielbiają. I patrząc po swoich dzieciach-maluszkach jest dla nich fantastyczna.

justyyna85

a ja przepraszam to żart, czy tak na poważnie? 2 miesięczny maluch ogląda bajki?

666aisog

Nie ogląda tylko reaguje. Naprawdę tak trudno zauważyć różnicę?

ocenił(a) serial na 1
justyyna85

niektórzy klasyki polskich bajek i filmy z minionego okresu uważają za propagande
dla mnie to te angielskie bajki to największa propaganda skirowana do 3 latków którzy nie umieją pisać i czytać po polsku a juz mają umieć po angielsku !!!

ocenił(a) serial na 9
sadzik444

Dzieci w tym wieku najłatwiej chłoną inne języki, co w tym złego, że poznają kilka słów po angielsku? Przecież nikt im struktur gramatycznych nie wykłada.

ocenił(a) serial na 1
teddy_b

najłatwiej kto to powiedział jakiś koleś z ministerstwa edukacji

ocenił(a) serial na 9
sadzik444

Więc inaczej: Moje malutkie dzieci bardzo łatwo chłoną obce języki -angielski i hiszpański, także za sprawą Dory w wersji angielskiej, którą często oglądają

ocenił(a) serial na 9
sadzik444

A co do ''najłatwiej'' to psychologowie tak mówią, ale Ty pewnie wiesz lepiej

ocenił(a) serial na 1
justyyna85

"Nie jestem sentymentalna. Gdybym w czasach dzieciństwa miała kablówkę i możliwość obejrzenia bajki o innej porze niż raniutko lub o 19:00 i wybór, co do bajek, to na pewno za nic nie obejrzałabym badziewnej pszczółki Mai, Reksia, Bolka i Lolka, Zaczarowanego Ołówka itp. Jak teraz to widzę, to aż się łezka w oku kręci.... że byłam niejako zmuszona do oglądania tego, nie mając jakiejkolwiek alternatywy. Uważam, że te bajki niczego nie uczą, ani liczenia, ani mówienia (Reksio.....), ani kształtów, literek i w ogóle niczego. Bajki z minionej epoki, dzisiejsze dzieci tego nie zrozumieją.""

Tak tyle że bajki powstały po to zeby bawic w wolnym czasie a nie żeby uczyć. A animacje typu Bolek i Lolek odwalają swój fach znakomicie.
I prawie każda osoba którą znam powie że dzisiejsze bajki to żałosne dziadostwo (niedosc że brzydko narysowane to jeszcze nudne).

sadzik444

"każda osoba którą znam powie że dzisiejsze bajki to żałosne dziadostwo" - a ten badany target to w jakim wieku?

ocenił(a) serial na 1
fune

74 lata

ocenił(a) serial na 9
fune

Z obserwacji na tym forum mi wynika, że to nastolatki- na siłę udowadniają, że już nie są dziećmi i w tym celu bajkę dla maluszków muszą zjechać

ocenił(a) serial na 1
teddy_b

bo to jest żałosne uczyć dzieci obcych języków jak nawet nie umieją swojego

ocenił(a) serial na 9
sadzik444

Co jest żałosne? Wykorzystywanie naturalnego potencjału dziecka do tego, aby podczas zabawy samoistnie chłonęły rytm, melodię i słownictwo innych języków? Nie dość, że łatwiej im dzięki temu uczyć się języków w przyszłości, to jeszcze świetnie się przy tym bawią.

Byliśmy w tym roku z naszymi maluszkami na wakacjach na Kubie. Dziewczynki były zachwycone, gdy ktoś do nich mówił po angielsku albo hiszpańsku i udało im się coś zrozumieć. Motywowało je to niesamowicie do kontaktu z obcokrajowcami. Ciągle pytały c znaczy takie to a takie słowo.
A ze moja młodsza córka twierdzi, że jest Dorą to szalała, gdy wszyscy za nia wołali ''Let's go Dora!"

Ale dla Ciebie to przecież żałosne...

ocenił(a) serial na 1
teddy_b

do hiszpanskiego nie mam nic nawet sam chciałbym się go nauczyć tak samo portugalski(który umiem) , francuski tez umiem włoskiego chciałbym się nauczyć ale angielski tak mnie denerwuje i akurat on jest "językiem świata''

teddy_b

Dzieci poniżej 2 rż. nie powinny mieć kontaktu z żadnymi ekranami! Później zdziwienie, że dziecko ma problemy z mówieniem, skupieniem w szkole i z inteligencją to tak średnio… Co do innych języków, według najnowszych badań najkorzystniejsze jest by dziecko poznało jeden język bardzo dobrze, dopiero później uczyło się innych, kolejnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones