PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595770}

Downton Abbey

8,2 37 303
oceny
8,2 10 1 37303
7,6 7
ocen krytyków
Downton Abbey
powrót do forum serialu Downton Abbey

B. lubię seriale/filmy kostiumowe i dziejace sie w przeszlosci. Spodobal mi sie zwiastun Downtona, ale slyszalam, ze po 3 sezonie robie sie zalosnie i nudno. Nie chce zaczynac serialu, ktory bedzie tylko do polowy swej produkcji dobry (sezonow jest 6, tak?). Czy komus podoba sie dalszy ciag serialu? Czy np. Kupic sobie Dynastie Tudorow? ;)

_Queen

zawsze pierwsze 2 czy 3 sezony są najlepsze, ale w przypadku Downton nie powiedziałabym, że 4 i 5 (6 sezon dopiero będzie za rok) jest żałosny i nudny. mi się osobiście podobały, bo ciągle rozwijane są jakieś wątki poszczególnych bohaterów. myślę, że powinnaś dać szansę temu serialowi ;) Dynastia Tudorów też jest bardzo ciekawa, ale jeżeli znasz trochę historię Anglii, to wiesz co się wydarzy, a w Downton niektóre wątki trzymają w napięciu nawet i cały sezon ;)

ocenił(a) serial na 9
_Queen

W moim przypadku było tak, że pierwsze dwa odcinki oglądałem na raty, jakoś nie mogły mi podejść. Później obejrzałem sezon bo po prostu się nudziłem, i tak z każdym kolejnym sezonem uwielbiałem serial coraz bardziej więc nie wydaje mi się, żeby stawał się coraz gorszy a wręcz przeciwnie! Ważna jest w tym serialu ciągłość chociażby o tyle, że można obserwować przemiany społeczne jakie zachodzą między klasami na przestrzeni lat ;).

ocenił(a) serial na 10
_Queen

Ja oglądałam wszystkie sezony na raz i jako całość jest cudowne :) Wszystko pięknie sie łączy. Zapomniane wątki z pierwszych sezonów łączą się z innymi w późniejszych sezonach i wszystko idealnie pasuje :D Ten serial jest wspaniały i nie rozumiem opinii, że staje się coraz słabszy. Nie zgadzam się z tym.

ocenił(a) serial na 10
Canis_Luna

Mam nadzieje :D Jestem w trakcie 1 sezonu i bardzo mi sie podoba. Znam jednak kilka spoilerow i juz zaluje, ze zabili mojego blondasa :(

ocenił(a) serial na 10
_Queen

Podobno sam tego chciał, żeby móc ruszyć z karierą aktorską na Zachodzie ;) a przecież można to było rozwiązać inaczej niż śmiercią bohatera. Nie powiedziałabym, żeby Danowi ta kariera poszła w USA jakoś świetnie :P pewnie teraz pluje sobie w brodę, że zamiast wysłać Matthew gdzieś w podróż, zdecydował się na uśmiercenie go. Tak to mógłby wrócić w każdej chwili :P

ocenił(a) serial na 7
_Queen

Wszystkie seriale z czasem tracą poziom, chyba że są bardzo krótkie ;) Nie znam serialu, który po kilku sezonach zachowywałby wciąż tę samą, wysoką jakość.
DA to jeden z lepszych seriali kostiumowych i warto go oglądać choćby dla tych 3 sezonów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones