PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595770}

Downton Abbey

8,2 37 277
ocen
8,2 10 1 37277
7,6 7
ocen krytyków
Downton Abbey
powrót do forum serialu Downton Abbey

Pytam, gdyż nie oglądałem jeszcze ani jednego odcinka, a jakoś nie mam wielkiej presji na ten serial.
Lubię np. filmy o Sherlocku Holmsie, te klasyczne z dawnych czasów. Ale DA to przecież nie kryminał.
Czy jest to zwyczajna obyczajówka? Czy może jest coś co pozwala stwierdzić, że to taki misz-masz z elementami sensacji, intrygami, wątkami miłosnymi i paroma jeszcze innymi wyznacznikami różnych gatunków filmowych?
Sorry za tak dziwnie skonstruowane zapytanie, ale szukam czegoś co mnie zachęci i przekona do tego serialu.

dillinger79

Ja mogę napisać tak. oglądnąłem wszystkie odcinki i generalnie warto. Jest to serial , który ma swój , można by powiedzieć unikatowy klimat. Oczywiście on w jakimś stopniu się zmienia , w sezonie pierwszym jest on najbardziej wyrazisty , ale kolejne sezony nie są gorsze tylko wg mnie inne , ale także dobre. Jest to obyczajówka , ale w angielskim stylu , pojawiają się również wątki kryminalne i czarne charaktery , dopracowane szczegóły scenografii , wnętrza , plenery , stroje , unikatowe dialogi tworzą ten DA klimat. Można go porównać do Schodami w górę schodami w dół , ale tylko w małym stopniu oraz hiszpańskiego Gran Hotelu , który bardzo lubię , gdyż jest bardziej kryminalno-detektywistyczny niż obyczajowy , bardziej dynamiczny i nieprzewidywalny niż DA , ale też kostiumowy , też obyczajowy w części , z wspaniałymi wnętrzami i kostiumami.

ocenił(a) serial na 9
dillinger79

Do polskiego I wcale nie gorszego, serialu "SŁAWA i CHWAŁA".
Obsada doborowa: Michał Żebrowski, Joanna Szczepkowska, Zbigniew Zamachowski, Piotr Adamczyk, Magdalena Cielecka, Mariusz Bonaszewski, Olgierd Łukaszewicz, Anna Radwan, Agnieszka Warchulska, Kasia Bujakiewicz, Krzysztof Globisz, Jan Englert, Agnieszka Czekańska (przepiękna Ariadna), Maria Gładkowska, Jan Peszek, Stanisława Celińska, Anna Korcz, Teresa
Budzisz-Krzyżanowska...
Rzecz się dzieje w czasach I wojny światowej, międzywojnia, II wojny światowej i powojnia pośród ludzi z arystokracji i nizin społecznych. I wcale nie gorzej.
Scenariusz napisał sam Krzysztof Teodor Toeplitz, reżyseruje Kazimierz Kutz, zdjęcia - Grzegorz Kędzierski ("Ogniem i
mieczem"), muzykę napisał zaś Jan Kanty Pawluśkiewicz.
Przepiękny...

AutorAutor

Krzysztof Teodor-Toeplitz jest dla mnie wystarczającą rekomendacją ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones