PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109832}

Dowody zbrodni

Cold Case
7,6 26 160
ocen
7,6 10 1 26160
Dowody zbrodni
powrót do forum serialu Dowody zbrodni

Ciekawe historie, poruszające trudne tematy i dające do myślenia obserwacje. Oczywiście jak to bywa w takich produkcjach prym wiodą postaci. Znów fantastyczna casting, barwne osobowości w rolach głównych. Komediowe wstawki też niejednokrotnie zapowietrzyły mnie ze śmiechu. Niestety, trudno nie zauważyć tej niechęci do Polaków w tym serialu. Przez ponad 150 odcinków przewinęło się 7 czy 8 polskich lub przynajmniej z polsko brzmiącym nazwiskiem bohaterów. Wszystkie były negatywne tzn. morderca/pijak/naiwniak/służący albo wszystko razem. I zaczynam dostrzegać to coraz częściej. Jesteśmy baaardzo źle przedstawiani w amerykańskiej telewizji. A kto rządzi amerykańską telewizją? To już odpowiedzcie sobie sami. Polecam zainteresować się tematem. A wracając do serialu 8/10 mimo kalania naszych.

bezsensutowszystko

i oczywiście dobra muzyka, tworząca dodatkowy klimat. Dodatkowo ile to utworów zasiliło moją playlistę. hoho.

bezsensutowszystko

oj tak, soundtrack jest genialny :)

ocenił(a) serial na 10
bezsensutowszystko

Bez przesady, było kilka negatywnych postaci o polskobrzmiących nazwiskach, ale były również i pozytywne. Był odcinek z okresu Wielkiego Kryzysu, gdzie nasz rodak zabija młodą matkę, ale nie była to zbrodnia planowana, ale w afekcie, a nie z premedytacją... zresztą większa część zbrodni na ekranie ma właśnie takie podłoże.

Jeden odcinek poświęcono pracownikowi portowych doków, Mikeowi Chulaskiemu, który zginął pragnąc uratować nielegalną emigrantkę z Ukrainy przed piekłem prostytucji.

http://www.youtube.com/watch?v=vDBdk_V5X74

" A kto rządzi amerykańską telewizją? To ju ż odpowiedzcie sobie sami".... jeśli masz na myśli Żydów to mam dla Ciebie złe wieści. Potomkowie Abrahama też są tam przedstawieni w złym świetle: ortodoksyjni rodzice, którym nie spodobał się fakt, że jedyny syn związał się z polską dziewczyną czy facet, który zapragnął wejść do wpływowego klubu, ale musiał ukrywać swoje pochodzenie co w efekcie prowadzi do morderstwa. Ten serial jedzie po wszystkich...

A co do utworów to się zgadzam, klimatyczne zakończenie okraszone muzyką z epoki sprawia, że zawsze czekam na końcówkę...

ocenił(a) serial na 10
Skandal

No i nie ma jakiegoś nachalnego moralizatorstwa, to mi się podoba w tym serialu.
O ścieżce już wiele napisano, ja jeszcze wspomnę o fajnej rekonstrukcji dawnych wydarzeń. Wiele odcinków mną wstrząsnęło, chyba najbardziej "The Boy in the box".

ocenił(a) serial na 10
wild79

Zgadzam się, dramat chłopca i jego matki- zakonnicy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones