PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744108}
7,9 9 150
ocen
7,9 10 1 9150
Dragon Ball Super
powrót do forum serialu Dragon Ball Super

Tak samo jak w Szybkich i wściekłych gdzie fani nabijają oceny. Nic dobrego nie mogłem powiedzieć o serii GT ale ona zjada te Super. Kreska fatalna, o wiele gorsza niż 20 lat temu i do tego fabuła jest tak marna, że odcinki oglądam jednym okiem, bo w tym samym czasie wolę przeglądać kwejka.

ocenił(a) serial na 7
DrMovie24

GT zjada Super niby gdzie??? Fabularnie: Ziemia wybuchnie jeśli nie znajdziemy kul ?czy może powtórka z Buu sagi z Bebim w roli głównej a może absurd z połączeniem dwóch C17 z czego jeden został stworzony w piekle co całkiem psuje wszystkie założenia w GT jedynie Saga Złych Smoków była udana. A może SSJ4?, Goku miał problem z utrzymaniem SSJ3 a tu nagle SSJ 4 jeszcze wspomnę że Goku w formie dziecka zmieniając się w SSJ4 nagle jest dorosły.

W GT najlepsza była ścieżka dźwiękowa i piosenki, w Super wszystko jest logiczne i trzyma się kupy: dostajemy nową moc różną od tego co było wcześniej dlatego nie powoduje kolizji z SSJ3, Beerusa przeciwnika którego po raz pierwszy nasi wojownicy nie potrafią pokonać, który jest neutralny zawsze dostawaliśmy zepsutego do szpiku kości antagonistę (Piccolo Daimao, Freeza, Cell, Buu) lub takiego który był zły a potem się nawrócił (Piccolo, Vegeta, C18, C17) Beerus od samego początku jest neutralny, nie opowiada się po żadnej ze stron, jest kierowany własnymi korzyściami (w tym przypadku jedzeniem) Powraca humor którego mi tak brakowało od rozpoczęcia Sagi Saiyan, Dragon Ball powstawał jako komedia potem stał się poważniejszy a teraz powraca do korzeni widać to szczególnie w mandze gdzie niektórzy przeciwnicy wyglądają komicznie (Botamo).

Stąd też nie rozumiem skąd taka nienawiść do tej serii, przyczepić się można również do cenzury (obrażeń i krwi) ale na to już się chyba nic nie poradzi.



ka3one

No właśnie dostanie kolejny już poziom SSJ. Czerwone włosy a potem jeszcze niebieskie...niebieskie! To jest jeszcze głupsze niż ten śmieszny SSJ4 w GT. A już kompletnym żartem jest to czego dowiedzieliśmy się z ostatniego odcinka. Vegeta sam zdobył SSJ God. Kiedy to usłyszałem to mnie zatkało, wyraźnie było mówione, że 5 Sayian musi przekazać moc jednemu. A wychodzi na to, że pewnie się zdenerwował i tak po prostu osiągnął ten poziom. Teraz ta już sam nie wiem, który poziom to jest ten legendarny: Klasyczny SSJ1, LSSJ Brolliego czy też ten SSJ God? Prawda jest taka, że tych poziomów SSJ w świecie Dragon Balla jest tak wiele, że śmiało można uważać rasę Saiyan za najsilniejszą w historii tego wszechświata.
Ogólnia DB zaczął się psuć już wcześniej, ten odcinek specjalny kiedy pojawił się brat Vegety i żołnierzy Freezera, którzy o ile pamiętam wtedy jakimś cudem byli tak silni jak on. Odcinek specjalny z Bardockiem namieszał po całości. Dwie ostatnie kinówki tylko jeszcze bardziej niszczą tą serię. Nie powiem, Bóg Zniszczenia to coś ciekawego i nowego. Ale to, że znał on Freezera i jeszcze zlecił zniszczenie planety Vegeta? Przecież to przechodzi ludzkie pojęcie. No i ten nowy poziom Freezera...
Wracając do DB Super to co można dobrego o niej powiedzieć. Chyba tylko to, że fani DB mogą cały tydzień niecierpliwie czekać na nowy odcinek. Tak jak mówiłem, kreska jest jaka jest. Mnóstwo nudnych wątków, np. te historie z Pilafem, które miały być śmieszne a takie nie były. Krillin jest coraz niższy, w tej serii on jest we wzroście Trunksa i Gotena. Kompletnie nie ma tego klimatu co w DBZ. Przynajmniej w przeciwieństwie do GT nie odstawili na bok takich postaci jak Piccolo, Ten Shin czy Krillin. Ale chyba nie było ani razu Yamchy i Chatzou.

ocenił(a) serial na 7
DrMovie24

Broliego nie wliczaj bo to filler z którym Akira nie ma nic wspólnego, czy to naprawdę takie ważne który poziom jest legendarny? Prawdą jest że początkowo DB miał się skończyć walką na Namek no ale fani namowili Akire żeby robił dalej więc i status Legendarny dla SSJ się utracił bo później każdy Saiyanin go opanował. Odcinka o bracie Vegety również nie wliczaj bo z nim Toriyama nie miał nic wspólnego to samo odcinek z Bardockiem zarówno ten pierwszy jak i ten w którym cofa się w czasie i osiąga SSJ, niepotrzebnie powstały kinówki najnowsze bo one kontynuują te bzdury które wymyślili w Toei jak ten brat Vegety na przykład. W stosunku do mangi Super miało tylko jedno nielogiczne potknięcie mianowicie że Bulma pamiętała Ginyuu w mandze zamiana między nimi nie miała miejsca, zostawiono ten wątek w Kai więc pewnie stąd ta niespójność (zapewne wątek powrotu Ginyuu dodało samo Toei), ale później pojawiła się kolejna gafa bo o ile Toriyama nigdy nam piekła nie pokazał, to Toei przedstawiało nam go chyba ze 3 razy, mianowicie w Buu Sadze Kai'a nie wycieli fillerów w piekle i potem ludzie się burzą że brak logiki przecie Frieza oglądał walkę Goku z Buu w piekle a tu nagle zawinięty w kokon na drzewie wisi. A to że Beerus kazał zniszczyć planetę to nic dziwnego w końcu jest bogiem zniszczenia, wątek że to Frieza na rozkaz Beerusa to zrobił też ciekawy, bo Frieza i tak by to zrobił w końcu obawiał się buntu, a jakby nie patrzeć Beerus jest znacznie silniejszy od Friezy więc to że go słuchał nie powinno cie dziwić. A nowe fakty ujawnianie po latach u Akiry to dla DB normalka przecież o tym że Goku jest kosmitą dowiedzieliśmy się dopiero w 17 tomie lub jak kto woli w Zetce/Kai'u, a co do nowych przemian nie zdziwię się jak kolejna forma SSJ będzie mieć zielone włosy w końcu Kakarotto co nie? ; ) Mnie to nie przeszkadza i wolę takie subtelne zmiany niż te pseudo wymysły fanów typu SSJ5 jak w Dragon Ball Absalon czy innych fanowskich bzdurach. Co do jednego się zgadzam z tobą o ile w filmie Pilaf i spółka mieli zabawne teksty tu całkowicie to zaprzepaszczono i śmiałem się może z jeden raz.

ocenił(a) serial na 7
ka3one

Te kolejne poziomy, to już jak jakieś pokemony je**ne się transformują... bez przesady... SSJ, to miał być legendarny poziom i kropka, a później się wszystko pochrzaniło i chrzani coraz bardziej, szkoda.

Po latach (i po kilkukrotnym obejrzeniu wszystkich serii) dochodzę do wniosku, że bezkonkurencyjna jest pierwsza seria DB, a nie hołubiona przez wszystkich "Z-tka"... najlepszy humor, przygoda, postacie, emocjonujące walki, wizja świata i ta radość czerpana z oglądania każdego odcinka (no może sagę "Armi Czerwonej Wstęgi" można było poprowadzić nieco szybciej)... DB:Super, na pewno "Super" nie jest.

ocenił(a) serial na 10
Wad3r

A nie przyszło ci do głowy że ; seria dbs może mieć kilka sezonów ? Mógłbym dać linka na dowód ale nie pozwala na to regulamin tego portalu

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Pożyjemy, zobaczymy.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

nie wiesz o jakie info chodzi a sie wymądrzasz . Nie wstydź ci ?

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Wymądrzam się zdaniem neutralnym, według którego sądzę, że nie wiemy dokładnie, ile odcinków będzie miała ta seria?

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Skoro nie jest ci wstyd to nie mamy o czym gadać

Żegnam cie

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Nie jest mi wstyd za to, że źle mnie zrozumiałeś.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Na co mi dyskusja z kimś kto jak ty bez logicznych podstaw hejtuje dbs ? Te dane które podał bóki były nie prawdziwe

żegnam

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Nie, stwierdzam, że dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu, skoro nie potrafisz czytać... Podałem ci z tryliard argumentów w innych tematach.
Ale kończę dyskusję, po prostu chyba nie rozumiesz niektórych słów...

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Tryliard argumentów powiadasz ? Ciekawe jeśli tobie sie wydaje ze ,te trilard argumentów ,sa słuszne, a moje nie , to z TOBĄ nie ma sensu gadać .
Uważasz sie za najmądrzejszego to ogłoś to światu . Trujesz mi tyłek chcąc sie dowiedzieć, czemu dbs dałem 10 . Tak rozsądny gościu NIE postępuje .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Nie uważam się za najmądrzejszego...
Chodzi mi o to, napisałeś, że seria jest dobra, bo autorem jest Toriyama, a bohaterem jest Goku... Chcę cię tylko zapytać jeszcze raz, co sądzisz o seriach fanowskich, w którym bohaterem nie jest Goku?

ocenił(a) serial na 3
Goku_from_DBZ

Plus, podałeś mi cztery argumenty:
- tworzy ją Akira
- bohaterami są Goku i spółka
- jest klimat
- większości się podoba.
Ja podałem ci o wiele więcej...
I w innym temacie, naskoczyłeś na mnie, że nie potrafiłem uzasadnić moich ocen DB. Napisałem ci wszystko. Ty jeszcze nie potrafiłeś tego zrozumieć? Zastanawiam się, czy ty chodzisz do podstawówki? Czy może nie oglądałeś DB, skoro nie rozumiesz argumentów dla 10/10 dla serii Z.
Chodzi mi tylko jeszcze o te serie fanowskie, co o nich sądzisz?
A, napisałeś, że nie warto porównywać Super do Z... A wystawiłeś im taką samą ocenę.
W innym temacie napisałeś, że pseodofan daje Super 1, bo według ciebie to to samo co hejter. Nie, pseodofan ma bzika na punkcie swojego idola/programu...

I tą wypowiedzią kończę dyskusję, czekam tylko na ostatnie pytanie: Co sądzisz o seriach fanowskich?

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Człowieku top ty nic nie ogarniasz, mój komentarz do oceny seri super jest ; Lepsza seria od GT .

Pisałem ci w jednym z tematów że ; Pamiętam dawne serie db ,a jak sie upierasz że jest inaczej to twój problem .

Jak będziesz mnie nadal męczył o argumenty ,przez które dałem serii super na 10 i serii z też 10 ,to kompletnie cie oleje .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Męczę cię o argumenty, bo podałeś mi tylko jeden w miarę logiczny. Nie upieram się, że nie pamiętasz innych serii, ale czemu DB, Z i Super mają u ciebie taką samą ocenę, skoro, jak sam napisałeś, do Z Super nie ma co porównywać?
Widzę, że nowy DB jest Super, ma to słowo w nazwie... Dobre może być dla zagorzałych fanów, którzy nie widzą wad w ogóle.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Nie chce z tobą już wogóle pisać . Chcesz to sobie yfaj w swoje negatywne opinie o db super .

Ale przyjmij do wiadomości w końcu ; Mi ta seria sie podoba .

Swoje wymagania o argumenty wsadź sobie w cztery litery .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Podoba ci się, ok. Ale czemu jest według twoich ocen taka sama jak Z?

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Tłumaczyć ci sie NIE musze z oceny jaką zrobiłem . Do ciebie i tak nic nie dotrze ,więc zejdź ze mnie .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Nic mi nie wytłumaczyłeś, więc co miało do mnie dotrzeć?
Na mnie najeżdżałeś, żebym uzasadnił moje oceny dla serii DB, a ja na ciebie nie mogę?

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Nie potrafisz podać mi argumentów, że tak piszesz?

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Serie fanowskie mogą być

ocenił(a) serial na 10
Wad3r

Zachowaj swoją nienawiść do tej serii dla siebie . Seria super jest super,tylko ty tego dostrzec nie umiesz

ocenił(a) serial na 10
DrMovie24

Jeśli sie myślisz autorze tematu że twoje argumenty krytyczne,wobec nowej serii dbs są słuszne to sie mylisz totalnie .

Co złego według ciebie jest w ssj red a pózniej ssj blue ? Gorszy kolor ssj to ssj rose [ różowy ] .

Seria GT wcale nie zjada serii super ,to ta seria zjada GT .

ocenił(a) serial na 10
ka3one

popieram w 100 % ciebie

DrMovie24

zgadzam się. Wyjąłeś mi to z ust. Dziękuję.

ocenił(a) serial na 7
Muunch

Co Ci wyjął z ust?? ^^

Wad3r

XD SŁOWA.

ocenił(a) serial na 10
DrMovie24

zobacz sobie tego linka
https://www.youtube.com/results?search_query=dbs+reaction+fan .

Tu jest reakcja starszych fanów db na dbs i oburzenia po nich nie widać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones