PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744108}
7,9 9 127
ocen
7,9 10 1 9127
Dragon Ball Super
powrót do forum serialu Dragon Ball Super

Na temat tego co Dragon Ball Super zrobiło źle można by napisać książkę, Toei nie tylko popełniło wszystkie błędy jakie popełniło Z i GT, dodało również nowe, a część zalet poprzednich serii zniknęło, natomiast dobrych stron to jak się mówi, ze świecą szukać. Dlaczego tak się stało nie trzeba tłumaczyć osobom które wiele czasu spędzają w szeroko pojętej branży rozrywkowej, trendem ostatnich lat jest wskrzeszanie starych serii mających wierne rzesze fanów - tzw. dojenie kasy, bez względu na jakość produktu czy fanów jako że korporacje uczuć nie mają, dzieje się tak nie tylko w anime, ale też kinematografii czy grach komputerowych. Toei najpierw zbadało wodę wydając Kaia i widząc sukces poszli na całego, nowe historie i nowe postacie dają olbrzymie pole do popisu do wydawania nowych figurek, zabawek, koszulek i sprzedawania licencji do ich wykorzystywania. No ale do rzeczy, wymienię kilka z największych problemów z jakimi boryka się DBS.

1. Wizualny design postaci
To zdecydowanie największa bolączka DBS którą sprawia że aż ciężko się to ogląda, ikonicznym stylem Dragon Balla od prawie że samego początku są postacie napakowane, z wyrazistą, dobrze narysowaną i sporą muskulaturą, nawet u dzieci (co prawda saiyańskich ale jednak) jak u Gotena I Trunksa. Niestety w DBS ta cecha prawie że całkowicie zniknęła, postacie które od dzieciństwa poświęcają się treningowi miejscami wyglądają jak anorektycy lub typowe Janusze z piwnym mięśniem, Vegeta ma sylwetkę niczym kobieta, nie są to też pojedyncze przypadki, ten design towarzyszy całej serii. Ucierpiały również legendarne saiyańskie fryzury, mają krótsze włosy a miejscami w ogóle nie wyglądają tak jak powinny. Animatorzy Toei zaczęli też rysować większe i wyraziste nosy, jest to rozwiązanie znacznie gorsze niż ich minimalistyczny design z poprzednich serii. Kolejnym problemem jest brak ran, obić i krwi po walkach, nie uświadczymy tam kompletnie poobijanych, ledwo żywych, zakrwawionych postaci po okrutnych walkach jak w Z (jak dobrze to było zrobione w Z widać np. tutaj, https://www.youtube.com/watch?v=JmW4dB7BaBg), jest to forma cenzury jako że DBS było tworzone z myślą o dzieciach i puszczane w takich godzinach w japońskim bloku telewizyjnym. Oczywiście żeby nie były to puste słowa to daje przykłady.
Future Trunks (obrazki 1-6 to Z, reszta Super) - https://imgur.com/a/u8TTD
Mr Satan, Z - https://imgur.com/a/1zhPqHS, Super - https://imgur.com/a/hEFm8vn
Vegeta, Goku, Krillin w Super - https://imgur.com/a/WL9KR3G
I chyba najbrutalniejszy przykład - Gohan (1-5 to Z, reszta Super), https://imgur.com/a/McXsV

2. Goku
Goku zmienia się z naiwnego, średnio rozgarniętego, ale jednak zaangażowanego i starającego się zrozumieć i wesprzeć innych faceta w pozbawionego jakiejkolwiek empatii, kompletnego idiotę na poziomie rozwoju intelektualnego 3-letniego dziecka. Przykładów tego jest mnóstwo, np. kiedy dowiaduje się o tym że Gohan będzie miał dziecko, w ogóle nie zwraca na to uwagi, kiedy walczy z wrogiem ubranym w kiepsko wykonany kombinezon, nie rozpoznaje go, przykłada rękę do zorganizowania turnieju który zlikwiduje biliony istnień.

3. Kiepska fabuła i kompletny brak dramaturgii
Okazuję się że w świecie Dragon Ball istnieje 18 wszechświatów, a każdy z nich nadzorowany przez oprócz poznanych wcześniej Kaiów również wielokrotnie silniejszego boga destrukcji, ten znowu jest objęty opieką przez jeszcze silniejszego anioła, ci znowu są posłuszni o wiele potężniejszemu kapłanowi, a ten słucha boga wszechmogącego - Zeno, zabawkę robocika o psychologii malutkiego dziecka. Jeśli już w Z denerwował cię tzw. powercreeping czyli wprowadzanie zbyt potężnych transformacji i wrogów sprawiających że większość postaci wypadała z gry, to tutaj ten efekt jest spotęgowany. Co więcej te postacie sprawiają że niegdyś legendarni i imponujący mocą przeciwnicy jak Frieza czy Cell teraz wydają sie nieadekwatni i nieznaczący. DBS niepotrzebnie również zaczyna zmieniać wcześniejszą fabułę, okazuje się że Frieza nie zniszczył planety Vegeta bo obawiał się nadejścia mogącego mu zagrozić super saiyana tylko dlatego że kazał mu to zrobić bóg destrukcji który notabene wygląda jak spersonifikowany egipski kot. Owy kot lubuje się w przemierzaniu wszechświata, poniżania lokalnych władców i zmuszania ich do dawania mu dobrych posiłków, w taki sposób odwiedzał np. króla Vegetę, tutaj kolejny przykład jak niegdyś poważne, groźne postacie mają psuty wizerunek. Brzmi to wszystko jak parodia? Niestety... Cały DBS kulminuje się w wielkim turnieju wszechświatów z których tylko jeden przetrwa a cała reszta zostanie usunięta przez wcześniej wspomnianego wszechmocnego robocika. Wydaje się że wysoka stawka, ale jednak sposób opowiadania, głupota głównego bohatera, brak poważnych postaci sprawia że całe to anime jest jak zabawa w piaskownicy, kolejne saiyańskie przemiany nie wymagają już emocjonalnych i brutalnych przeżyć, należy się tylko skupić na mrowieniu na plecach, niestety znowu nie żartuję. Kompletnie brakuje tu sytuacji emocjonujących i napięcia.

4. Gohan
Gohan już od początku Z był szykowany na przejęcie roli obrońcy Ziemi po swoim ojcu, nie do końca to jednak wyszło jeszcze w Z gdy to znowu Goku musiał ratować świat zabijając Buu. Ale to co zrobiło Super Gohanowi to ciężko opisać słowami, no po prostu obcięli mu jaja, z wojownika zrobili nerda który wygląda jakby miał zapaść się pod własnym ciężarem. Jego charakter też przeszedł podobną zmianę, wprawdzie w Z nigdy nie kochał ciągłej walki jak Goku ale mimo wszystko utrzymywał formę i wiedział jak ważną rolę odgrywa dla planety.

5.*Animacja
Ten punkt z gwiazdką, bo animacja to akurat najmocniejszy punkt DBS, przewyższający czasami pozostałe serie, sekwencje walki z wieloma unikalnymi frame'ami, dobrze wykonana dynamika. Jednak zamieszczam to bo tak nie było od początku, pierwsze kilkadziesiąt odcinków miało tak słabo wykonaną animację że stało się to obiektem memów i żartów (https://kotaku.com/dragon-ball-super-looks-super-crappy-1723059211), dopiero potem uległo to poprawie. Co ciekawe Japończycy pod presją fanów przyznali się że do pracy nad Super przydzielili kompletnych amatorów animacji i w dodatku dając im bardzo ciasne ramy czasowe. Czy tak traktuje się jedną z najważniejszych serii anime w historii, która obok Pokemonów rozsławiła japońską twórczość na cały świat? Ja bym powiedział że nie, no chyba że celem było dojenie kasy o czym wspomniałem na początku. Toei spatchowało najgorsze przypadki ale niesmak pozostał. Co z tego jednak skoro design postaci o którym wspomniałem w punkcie 1 kompletnie psuje efekt. W animacji też pozostaje jeden problem, animacja wygląda zbyt czysto, idealnie i świecąco. Wiem że ten argument brzmi dziwnie, ale dla fanów Z którzy widzieli Super od razu wiadomo o co chodzi. Jest to spowodowane tworzeniem całej grafiki komputerowo co 2 dekady temu nie było możliwe, grafika przez to wygląda nienaturalnie, nie rozumiem dlaczego nie nałożyli jakiegoś porządnego filtru aby to naprawić.

Podsumowując, moim zdaniem jest to seria słabsza niż DBGT, w GT twórcy starali się jednak utrzymać spójność fabularną, dramatyzm, przeciwnicy byli bardziej unikalni, grafika zawsze była na w miarę konkretnym poziomie. O muzyce nic nie wspomniałem bo po prostu w Super była ok, nic mniej nic więcej, ma parę dobrych kawałków, polecam przesłuchać theme Jirena - https://www.youtube.com/watch?v=llWr4tVQ8PM. Jest to seria raczej na jedno obejrzenie żeby wiedzieć co się dzieje w świecie i dziwi mnie fakt że Super jako tako trzyma się jeśli chodzi o rankingi, wysokie noty raczej wystawione tylko przez fanatyków którzy dają 10 z góry jeśli to DB i Toriyama, i tych którzy przez lata hejcili GT, cieszyli się na wieść o Super i teraz psychicznie nie akceptują faktu że Super to nie to czego oczekiwali i zaciekle go bronią.

ocenił(a) serial na 10
Brovan

''dziwi mnie fakt że Super jako tako trzyma się jeśli chodzi o rankingi, wysokie noty raczej wystawione tylko przez fanatyków którzy dają 10 z góry jeśli to DB i Toriyama, i tych którzy przez lata hejcili GT, cieszyli się na wieść o Super i teraz psychicznie nie akceptują faktu że Super to nie to czego oczekiwali i zaciekle go bronią.''

To wolałbyś aby każdy z pośród obrońców dbs patrzył na te serie negatywnie i aby każdy ją hejtował ?? Przyjmij do wiadomości fakt że jest część fanów cieszy sie z tej serii bardziej niż GT .

1 Nie potrzebnie wzorujesz sie na innych portalach gdzie są opinie na dbs . Liczy sie tylko filmweb

2 kompletna bzdura goku zawsze był naiwny .

3 jaka kiepska fabuła i kompletny brak dramaturgi ?
Dramatulga była jak frizer ziemie zniszczył i każdy prócz goku i spółki zginął . I fafuła jest cacy
4 zapomniałeś że gohan od małego nie lubił walczyć ?? Wolał zostać uczonym a to wszystko przez chichi
5 Animacja jak na dzisiejsze czasy jest całkiem fajna



''Podsumowując, moim zdaniem jest to seria słabsza niż DBGT, w GT twórcy starali się jednak utrzymać spójność fabularną, dramatyzm, przeciwnicy byli bardziej unikalni, grafika zawsze była na w miarę konkretnym poziomie.''

To oglądaj sobie DB GT do woli , i odczep sie od zwolenników dbs .

Dotarło do ciebie ?? Czy mam jeszcze bardziej twą bezsensowną wypowiedz na czynniki pierwsze rozbić ?? . Chcesz czy nie ta seria zawsze będzie miała zwolenników .

Jeżeli dla ciebie normalni są tylko ci co patrzą na te serie negatywnie , to nie ma sensu z tobą gadać .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

1. Wzoruje na czym? To moja opinia.
2. Był naiwniakiem, ale nie był zacofany intelektualnie do takiego poziomu.
3. Tak jak napisałem, nie ma absolutnie żadnej powagi sytuacji przez to jak prezentowane są świat i wydarzenia, a postaci ogłupione a nowe wprowadzone to totalne klauny. Takie coś nazywa się parodią.
4. Bzdura, już od samego dziecka szedł w ślady ojca, niezależnie od tego co chciała dla niego Chichi, szczególnie ta scena gdy kazał jej się zamknąć gdy chciała mu zabronić wylotu na Namek zapada w pamięć. A podczas kulminacji Cell sagi Gohan zrozumiał swoją rolę dla planety. Dopiero od buu sagi nagle mu się odmieniło, Toriyama potem tłumaczył to faktem że już wtedy był wypalony tworzeniem mangi i mu nie wyszło. Super zamiast naprawić ten problem to tylko go pogrążyło.
5. Animacja jest ok ale co z tego jak wszystkie postacie mają design do niczego i świecą się jak psu jajca. To psuje cały efekt.

"Dotarło do ciebie ?? Czy mam jeszcze bardziej twą bezsensowną wypowiedz na czynniki pierwsze rozbić ??"

Twoje odpowiedzi to żart taki jak dragon ball super... nie skontrowałeś nawet jednego z moich argumentów, napisałeś po jednym zdaniu z których nic nie wynika, twoje odpowiedzi są na poziomie gimnazjalisty jeśli nie podstawówki.

ocenił(a) serial na 10
Brovan

1 ok
2 jak tam uważasz
3 Skoro nie dostrzegasz powagi w dbs to masz głowe do tyłu
4 Od czasu turnieju cella gohan głównie czas nauce szkolnej poświęcił , jakbyś NIE ZAUWAŻYŁ . Rozwinął sie tylko dzięki temu że neptun chciał go zabrać do pałacu bogów . I do czasu turnieju mocy gohan poświęcał czas nauce szkolnej i wziął udział w tym turnieju ,tylko dlatego że videl uznała żeby czas z ojcem spędził . Gohan dał sie videl przekonać sam tego nie chciał zrobić .
5 Zaakceptuj że realia sie zmieniły


''Twoje odpowiedzi to żart taki jak dragon ball super... nie skontrowałeś nawet jednego z moich argumentów, napisałeś po jednym zdaniu z których nic nie wynika, twoje odpowiedzi są na poziomie gimnazjalisty jeśli nie podstawówki. ''

Odezwał sie polonista od siedmiu boleści .. . I nie zgadłeś w sensie że me wypowiedzi są na poziomie gimnazjalisty , czasy tego tupu mam daaawno za sobą .

ocenił(a) serial na 10
Brovan

Nie pamiętasz jak Gohan kiepsko sobie radził z dablą na trzecim pokładzie statku babidkiego ??? Goku był ciekaw czy gohan zrobił postępy . Vegeta wtedy wyszedł z siebie . Goku był rozczarowany

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Napisałem przecież o tym że ten problem zaczął się już w buu sadze, czytaj ze zrozumieniem.

ocenił(a) serial na 10
Brovan

Tak ale jakbyś ujął to w tym kontekście co stawiłem pytanie nie było by kłopotu

ocenił(a) serial na 10
Brovan

''wysokie noty raczej wystawione tylko przez fanatyków którzy dają 10 z góry jeśli to DB i Toriyama, i tych którzy przez lata hejcili GT, cieszyli się na wieść o Super i teraz psychicznie nie akceptują faktu że Super to nie to czego oczekiwali i zaciekle go bronią.''

Lepiej zatrzymaj swe negatywne odczucia tylko i wyłącznie dla siebie . Jeżeli sie spodziewasz że z czasem poparcie dla dbs zmaleje to sie MOCNO ZAWIEDZIESZ .

ocenił(a) serial na 3
Brovan

1. Zgadzam się. Według mnie najgorzej oberwał Vegeta, zwyczajnie nienawidzę jego wyglądu z sagi Cella, powinni albo go zmienić albo dać ten z sagi Buu, lepszy kilkakrotnie. Gohan też oberwał, o wiele lepiej byłoby go zobaczyć w fioletowym stroju od Piccolo w czasie walk, a w normalnych dżinsach i koszuli w cywilu. GT poradziło sobie z tym o niebo lepiej ( może poza wąsami Vegety, ale bez nich wyglądał naprawdę dobrze jak dla mnie ). I tak, brak mięśni wnerwia. Jednakże w kilku momentach ( patrz - Goku Mastered UI vs Jiren ostatnia walka ) mięśnie były bardzo dobrze narysowane, ale w większości postacie wyglądają zdecydowanie za chudo. Z krwią to nawet nie zaczynam, Super wiele na tym traci ( przykład - Gohan podczas treningu urywa rękę Piccolo i ZERO krwi, wtf? ).

2. Zgoda. Najbardziej ukazuje to scena z DBZ, kiedy Goku pojawia się na poli walki z Freezerem. Powaga, nic nie mówi. A w Super... Rany, dobrze, że przynajmniej w formie UI staje się lepszy. Albo kiedy ratuje wszystkich teleportując się z Cellem, w Super nie widzimy takiego zaangażowania w ratowanie Ziemi aż dopóki Jiren nie atakuje przyjaciół Goku. Chyba trochę za późno ogarnęli.

3. Nic dodać nic ująć.

4. Odczułem to samo. Rozumiem, że Gohan jest i będzie typem nerda, ale rozumiał, że też odgrywa ważną rolę w obronie planety. Wiedział, że kiedyś może być taka sytuacja, że to on będzie ostatnią nadzieją. A w Super... Gorsze było to, że ledwo potrafił zamienić się w SSJ... W DBZ nie trenował siedem lat i przeszedł na SSJ 2 bez problemów, jedynie był słabszy.

5. Tak, największym problemem animacji jest jasność barw. Wszystko przez to staje się cukierkowe, aż nazbyt.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

1 Skoro cie tak to boli to sobie dbs odpuść i oglądaj GT .
2 Pokazujesz ZNOWU że uważasz zetke za perfekcje .
3 Skoro nie dostrzegasz tego to twoja sprawa
4 Ty i autor tematu zrozumieć nie możecie że '' Gohan od małego walczyć nie umiał ? ''
5 Zaakceptuj że realia sie zmieniły a jak tego nie uczynisz to znak że z TOBĄ jest kłopot .


''Najbardziej ukazuje to scena z DBZ, kiedy Goku pojawia się na poli walki z Freezerem. Powaga, nic nie mówi. A w Super''
Orasz sie tym

''Gorsze było to, że ledwo potrafił zamienić się w SSJ... W DBZ nie trenował siedem lat i przeszedł na SSJ 2 bez problemów, jedynie był słabszy.''

Od kiedy Gohan umie przeistaczać sie w Mistic nie potrzebuje sie, zmieniać w ssj ta transformacja jest silniejsza .

ocenił(a) serial na 10
Gokussb

sorki miało być ;; Gohan od małego nie lubił walczyć ? '' . Ty jak i wielu innych przeciwników dbs mają problemy z zaakceptowaniem realiów zmienionych i to tyle .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Ehhhhhhh, nie umiesz wytrzymać bez odpowiedzi na cokolwiek nie zgadzającego się z twoją opinią?

1. .... Odpuściłem, ominąłem najgorsze odcinki o oglądałem bardzo sporadycznie. Ale skoro ja, fan DB, odpuszczam serię DB, to chyba o niej dobrze nie świadczy.
2. Oceniłeś Z tak samo jak ja, też uważasz ją i Super za perfekcję, nie odzywaj się.
3. Czego? Wyraźnie dostrzegam rację autora tematu.
4. XDDDDDD Mylisz się. Gohan umiał walczyć i miał ogromny potencjał ( w końcu inaczej nie pokonałby Cella i nie zdominowałby Super Buu ), jednakże nie chciał walczyć i zaprzestał treningów ( co zmieniło się w Zetce, gdy zrozumiał, że jest ważną ostoją w obronie planety, ale w Super o tym zapomnieli ).
5. A tak. Ze mną jest kłopot, nie z tym, że coś zmienia się na gorsze?


Niby czemu? Nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

No i? Jaki to ma związek z tym co napisałem?

Eh.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

''Ehhhhhhh, nie umiesz wytrzymać bez odpowiedzi na cokolwiek nie zgadzającego się z twoją opinią?''

Internet jest od tego by odpisywać

1 No to fajnie że sobie dbs odpuściłeś
2 Nie zamierzam siedzieć cicho . W necie to nie działa
3 Nawet jeśli przyznajesz racje autorowi tematu o NICZYM nie świadczy .
4 A ty nie rozumiesz że z początku chichi nie zezwalała na treningi gohana , bo upierała sie że nauka szkolna jest ważniejsza ?
5 . Skoro według ciebie realia zmieniły sie na gorsze to dla CIEBIE nadziei nie ma

''No i? Jaki to ma związek z tym co napisałem? ''
Ty i autor tematu nie umiecie sie pogodzić z faktem że realia sie zmieniły .

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

obejrzyj ponownie odc 2 zetki dzieje Songa . Tam masz jak goku mówi do przyjaciół

'' Chętnie bym z nim poćwiczył ,ale matka sie nie zgadza '' Mówi że jest jeszcze za mały '' Tak wiem ale nie o to chodzi ona jest zdania że skoro zapanował pokój ,znajomość sztuk walki ,jest już zbyteczna ,uważa że powinien sie uczyć '' .

I dopiero od dnia kiedy gohan skończył trening u picolo walczyć umiał . Więc nie wpajaj mi ze sie myle

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

1. A ty powinieneś sobie odpuścić to forum.
2. Jeśli nie masz racji to powinieneś się nie odzywać.
3. Czekaj co? Odpowiedziałem na twoje pytanie a ty dajesz coś bezsensownego?
4. Jesteś taki tępy? Ja tu mówię, że Gohan nigdy nie lubił walczyć, ty że on nie umiał od małego... W dodatku jeszcze popierasz to tym, że jak był małym dzieckiem to nie potrafił... WOW, SHERLOCKU! Poza tym ty miałeś na myśli Gohana, kiedy miał 4 lata, ja starszego.
5. A, no tak. Bo nie potrafię zaakceptować nowego gówna jakie wyprodukowało Toei, żeby zarobić więcej kasy. Przecież wszystko, co się zmienia jest lepsze... Jezu, człowieku, z takim podejściem będziesz łykał wszystko, co nowe i zmienione.


I znowu bez sensu.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

1 Nie zamierzam tego forum odpuścić wogóle , tylko dlatego że TY widzisz bez sens mych wypowiedzi .
2 . A obejrzałeś odc 2 zetki dzieje songa ? Jak nie to obejrzyj
4 Nie tępy a mądry a to różnica jest GIGANTYCZNA
3 Poza tobą narazie nikt autorowi tematu racji nie przyznał .
5 . Nawet jeśli dla ciebie dbs to gówno nie oznaka że jest tak na serio

''I znowu bez sensu.''
pisałem CI TO TAK nie działa że jeśli ktoś u kogoś np ty u mnie dostrzeże bez sens wypowiedzi , to ta osoba ma siedzieć cicho .

''Jezu, człowieku, z takim podejściem będziesz łykał wszystko, co nowe i zmienione.''
Trzeba iść z duchem czasu a każdy twój post powoduje że ,pokazujesz kiedyś za czasów zetki było lepiej . Halo mamy XXI wiek nie lata 90 . Skoro tak lubisz lata 90 to sobie żyj z głową do tyłu

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

1. Nawet nie zaprzeczyłeś, że twoje wypowiedzi są bezsensowne. "Ty widzisz bez sens mych wypowiedzi", także potwierdziłeś, jakie są :D
2. Obejrzałem całą Zetkę. Rany.
3. I dlatego nie potrafisz używać znaków interpunkcyjnych?
4. ( Na marginesie to ci się numery pomieszały ) Może dlatego że tylko ja i ty się tutaj udzieliliśmy? To i tak daje skutek 2:1 dla autora, bo on też się liczy.
5. Okej, więc jeśli Super jest według ciebie perfekcyjne, to nie oznacza, że tak jest. Proste.

W tym zdaniu nie napisałem, że powinieneś siedzieć cicho, stwierdziłem tylko, iż twoja odpowiedź była bezsensowna.

Słuchaj, nie wszystko co nowsze jest lepsze. Według twojego rozumienia taki Bieber bije na głowę Metallicę, Nirvanę, Guns'n'Roses, Linkin Parka i inne, bo jego muzyka powstała później. Tak nie jest. Pamiętaj też, że zmiany nie prowadzą tylko do poprawy. Nie trzeba iść z duchem czasu, jeśli coś zmienia się na gorsze. Jeśli zaprzeczysz, to poprzesz jednocześnie muzykę nowoczesną, która jest prawie całkowitą kupą gówna.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

1 tym udowadniasz że zaliczasz sie do maniaków ortografii , a z takimi porozumienia NIE BĘDZIE .
2 A ile czasu minęło od kiedy zetke obejrzałeś ?
3 piszesz nie na temat to forum o db a nie ortografii .
4 nie pomieszały mi sie numery a zrobiłem odwrotną kolejność .
5 ty mocno sie upierasz przy swoim i ok . Ale jeden z użytkowników nieźle cie podsumował cytatem '' po co z takimi debilami dyskutować ? do jego łepetyny nic nie dociera . Przejrzyj temat kilik17 .

''Słuchaj, nie wszystko co nowsze jest lepsze ''
Tym udowadniasz że zaliczasz sie do rocznika dwa tysiące a nie do 90 jak ja . I te rzeczy coś wymienił nie są mi znane

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

1. Tym udowadniam, że zaliczam się do myślących logicznie ludzi, którzy potrafią czytać ze zrozumieniem.
2. Rok, może dwa, dokładnie nie powiem.
3. O, bo ty piszesz na temat...
4. A to ok, bo wyglądało dziwnie.
5. Ten cytat, o którym mówisz, jest w moim temacie, dobrze go kojarzę. I jest on o tobie, osoba która to napisała, potwierdziła to trochę niżej tam.

Czekaj, nie kojarzysz Nirvany, Metallicy, Linkin Parka i jesteś rocznikiem 90? Nie wydaje mi się... W każdym razie skoro uważasz, że wszystko co nowsze, jest lepsze i postęp = ideał, to sobie tak uważaj, tylko... Wtedy DB Ewolucja jest lepsza niż DBZ, gdyż powstała później i była inna. Pewnie jeszcze nie zrozumiesz tego zdania i uznasz, iż ja tak sądzę.

Anyway, nie potrzeba zaśmiecać dalej tego tematu i przepraszam za to autora. Nara, nie będę kłócić się z idiotą.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

''Czekaj, nie kojarzysz Nirvany, Metallicy, Linkin Parka i jesteś rocznikiem 90? ''

Skoro wątpisz to twoja sprawa ale tak właśnie jest . U mnie w tv te filmy co wymieniłeś nie leciały , więc sie zaorałeś .
1 Zaliczasz sie do ludzi czytających ze zrozumieniem ?? Lepszego dowcipu roku nie mogłeś napisać
2 To pora byś sobie zetke odświeżył i zobaczył na nowo
3 Ja nie zbaczam z tematu , tylko ty po poruszasz o ortografii . 4 fajnie że zauważyłeś
5 Mylisz sie ten cytat jest o TOBIE a nie o mnie .

''Wtedy DB Ewolucja jest lepsza niż DBZ, ''
Tego filmu nie znoszę akurat

''nie będę kłócić się z idiotą.''
Fajnie sie podsumowałeś

ocenił(a) serial na 3
Gokussb


Nie, nie jesteś rocznikiem 90. Jesteś prawdopodobnie jakim przedszkolakiem, który stara się na takiego wyglądać. Nawet jeżeli byłbyś rokiem 90, obiłoby ci się o uszy coś o takim ZESPOLE MUZYCZNYM, nie filmie zwanym Linkin Park, bardzo popularnym w latach 2000+. A ty jeszcze mówisz, że to filmy? Jeśli nie słyszałeś o Metallice, to oznacza że masz o wiele wiele mniej niż 18 lat.

1. Mogłem, wystarczyło żebym napisał, że jesteś mądry.
2. ...
3. Nie, wcale nie zbaczasz. Skądże znowu.
5. ...


Wiedziałem że nie przeczytasz ze zrozumieniem i niczego nie zrozumiesz. Także żegnam, powodzenia w nowym roku szkolnym w podstawówce.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

''Nie, nie jesteś rocznikiem 90. Jesteś prawdopodobnie jakim przedszkolakiem, który stara się na takiego wyglądać. Nawet jeżeli byłbyś rokiem 90, obiłoby ci się o uszy coś o takim ZESPOLE MUZYCZNYM, nie filmie zwanym Linkin Park, bardzo popularnym w latach 2000+. A ty jeszcze mówisz, że to filmy? Jeśli nie słyszałeś o Metallice, to oznacza że masz o wiele wiele mniej niż 18 lat''

Wogóle nie zgadłeś ale myśl co chcesz prawda jest ZUPEŁNIE INNA . Usilnie mi pozujesz jako że TY jesteś mądry

1 ok
2 Ja oglądam zetke co pewien czas i po mału sie do niej zbliżam oglądając pierwszą serie db
3 To ty PIERWSZY zacząłeś o ortografii nie ja
5 Przejrzałem twój temat i nie ma w nim tego wpisu


''Wiedziałem że nie przeczytasz ze zrozumieniem i niczego nie zrozumiesz. Także żegnam, powodzenia w nowym roku szkolnym w podstawówce.''

chcesz CZY NIE CZASY PODSTAWÓWKI MAM dawno ZA SOBĄ . Jeżeli ty po mych postach jesteś wstanie,ogarnąć z którego jestem rocznika to ogłoś swe zdolności światu .

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

'' to oznacza że masz o wiele wiele mniej niż 18 lat.''

Pudło . Zrób odejmowanie 2018 - 1987 i przekonasz sie ile wyjdzie .

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

znajdź temat Powrót do dzieciństwa , który opisał koleś Genki dama . Tam masz dowód na to

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Na co? I poza tym po co miałbym ten temat zobaczyć?

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

abyś sie przekonał że twe niby argumenty są wyssane z palca a nie prawdziwe .

Gokussb

To dla CIEBIE te argumenty są wyssane z palce. Te argumenty są jak najbardziej prawdziwe, ponieważ, jak jeszcze nie zauważyłeś, wiele osób (w tym ja, mimo że nie neguję całkowicie serii) dokładnie to samo uważa. To chyba o czymś świadczy.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Nie ważne jak delcarde bedzie cie próbował bronić i tak NIC TO NIE DA . Te argumenty są wyssane z palca były i tak pozostaną

Gokussb

Ja po prostu piszę jak jest, tak na zdrowy rozsądek. Głupotą jest to, że ty każdą negatywną opinię odpierasz tym samym, to jest coś w stylu: "twoja opinia się nie liczy, wszystko to co piszesz to istne bzdury". Zawsze piszesz to samo. A to jest naprawdę niepotrzebne i jaka to obrona serii? Ty po prostu możesz nie dostrzegać tego, co widzą inni. Chyba nawet przez sekundę nie przyszło ci do głowy, że ktoś faktycznie może mieć zupełnie różniące się zdanie od twojego.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Ja i tak z delcarde nie zamierzam wogóle gadać . Jeśli dla niego i ciebie jest nienormalne aby te negatywne argumenty [ które według was są prawdziwe ] nie brać pod uwage , to jest wasza sprawa . Ale to i TAK SIĘ WOGÓLE NIE ZMIENI .

ocenił(a) serial na 7
Brovan

Zgadzam się w 100%.
Pokażmy nowemu pokoleniu, że można kogoś bić po głowie nie robiąc mu krzywdy (brak krwi, zadrapań, niczego kur*a).
Co do wyglądu postaci - dokładnie. Najlepsza była śmierć Piccolo ... Frezer 1 forma - nie ma mocnych ._.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones