PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744108}
7,9 9 146
ocen
7,9 10 1 9146
Dragon Ball Super
powrót do forum serialu Dragon Ball Super

narazie tragedia

ocenił(a) serial na 3

odcinki sa nudne, slaba fabula, nic ciekawego sie nie dzieje.. czekam az cos sie zmieni na lepsze w kolejnych odcinkach - bo narazie tragedia. tak sie cieszylem na nowego DB, teraz stwierdzam ze nie powinni tej bajki ruszac :(

kebi17

[tego anime]*

ocenił(a) serial na 10
kebi17

Nie przesadzaj tragedii nie ma ,moi kumpli z poza filmwebu są zadowoleni z dbs .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Wszędzie używasz tego samego argumentu, że twoim znajomym się Super podoba, to musi być dobrą serią? Nie. Wszystko to kwestia gustu.
O gustach nie powinno się dyskutować, ale tutaj trzeba, bo ocena 7,7 dla tego szajsu jest zawyżona przynajmniej o 5.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Dla ciebie dbs to szajs ? W takim razie jesteś pseudofanem DB

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Hahahaaa, gdybym był pseudofanem oceniłbym Super na 10.
Pseudofanem jesteś tu ty, nie potrafisz dostrzec rzeczy tak oczywistej, błędów tak jasnych... Masz złe okulary, można tak powiedzieć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Jest totalnie odwrotnie ,bo ; oznaka pseudo fana jest ocenienie seri super na 1 .Zresztą nie możliwe jest abyś z własnej woli hejtował db super , ktoś ci zapewne wpoił że to najgorsza seria posiadająca wady . A ty tego kogoś słuchasz i mu wierzysz,zamiast pisać z własnym myśleniem .

Gokussb

Co za bzdury - Tak to niemożliwe że można z własnej woli krytykować DBS ;)

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Okularów wogóle nie nosze

ocenił(a) serial na 10
kebi17

Nie pomyślałeś że dbs może mieć kilka sezonów ? ?? Na razie są to nie potwierdzone informacje

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

DBS jest przekombinowane, popsute postacie, tragiczna fabula (myslalem ze z Black Goku cos ciekawego wyjdzie), z Gohana i Vegety cioty zrobili, dodali kolejne poziomy i kolory ssj (nie potrzebnie, juz fani lepiej wymyslili kolejny poziom - mowa o Dragon Ball AF SSJ5), widac ze strasznie naciagana ta seria jest, dalem jej szanse i strasznie sie zawiodlem... moze dalej sie cos ciekawego wykluje, bo jak narazie popelina:)

ocenił(a) serial na 10
kebi17

Dla twórców dbs nie liczy sie pojawiająca sie negatywna opinia, jakby miało to dla nich znaczenie to dbs zakończono by wcześniej . A skoro dbs trwa to jest oznaka że twórców ,nowej seri db nie obchodzi krytyka .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Jak będzie mieć kilka sezonów, to powstanie pytanie - dlaczego? Mam nadzieję, że 100-150 odcinków i koniec.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Żaden z twórców dbs [ ze studia ,a nawet sam Akira Toryiama ] . Tłumaczyć ci sie nie będą ,ze ze swego zamiaru jeśli dbs będzie miało kilka sezonów .

Dla twórców dbs nie liczy sie pojawiająca sie negatywna opinia ,o tej serii .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Racja, dla nich liczy się tylko kasa ( dlatego ta seria w ogóle powstała ).

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Mylisz sie ta seria nie powstała tylko dla kasy , a dlatego że sam akira toryiama tak zadecydował .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Nawet jeżeli, to i tak zrobili tu duży skok na kasę.
Najpierw wypuścili dwie kinówki i dostali pieniądze.
Potem zrobili odgrzewany kotlet, rozdzielili je na odcinki, za które też dostali pieniądze.
Mów, co chcesz, ale chciwi to oni są ( mogli sobie BOG darować, pokazać trening Vegety, trochę urywek z sagi złotej zamrażarki i już ).

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Nie pomyślałeś że ; Mogą być fani DB którym, nie będzie przeszkadzać podzielenie kinówek na odcinki ? Osobiście takich fanów znam i ich zdaniem ; Podzielenie kinówek ,na odcinki jest lepsze od samych filmów .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Może i tak, ale mi chodziło o ten skok na kasę, który zrobili.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Możliwe ale Pozostaje tylko pytanie ; Jak na ten skok na kasę reaguje sam Akira Toryiama ?

Bo mi sie wydaje że daje sie przekonywać do skoku na kasę .I nie możliwe jest według mnie,aby sam takie decyzje podejmował .

Daj znać co myślisz o tym

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Tego nie wiemy, nie znamy jego motywów...
Wracając do tematu, ta seria wciąż jest słaba.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Tak jest to według ciebie,że ta seria jest słaba wciąż,ale ja mam inne zdanie .

Ale seria db super została podzielona na sezony ,dałbym ci info o tym ale ; Według regulaminu tego portalu,link nie jest zgodny .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Co ci się podoba w tej serii?

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Np przerobienie kinówek na odcinki i ich przerobienie . Lepiej sie to prezentuje niż oglądanie kinówek ,gdzie jest brak przeróbek .

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

i jest klimat którego ty nie dostrzegasz ,animacja nie ważna jest .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Klimat Atomówek? Hah, tutaj tylko widzę sam humor, bo niczego innego nie ma.
A, jeżeli animacja nie jest ważna, to czemu nie oceniłeś Dragon Ball Absalon na 10, lecz na 8?

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

do pierwszego pytania ; Nie chodzi o klimat Atomówek ,tylko o klimat nowego DB .

Zresztą nie wiem czemu znalazłeś porównanie, klimatu seri super do Atomówek . Ten serial do seri super sie nie umywa

do pytania drugiego ; Jako szacunek dla twórcy dla zaangażowanie sie w tą serie .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Czemu porównałem klimat Atomówek do DBS? To proste, Super wygląda jak kreskówka, nowe postacie są bajkowe ( zwłaszcza Toppo, Jiren, ten trzeci i kosmici, którzy pojawiają się w fillerach ). Mało która postać z Super pasuje do Dragon Balla, co najwyżej Beerus ma normalniejszy wygląd... Bogowie Zniszczenia też nie wyglądają za dobrze, jedynie dwóch całkiem nieźle. Zamasu miał nudny wygląd, Black Goku nie taki zły... Champa jest po prostu grubym Beerusem ( może to bracia?! ), Frost niezły, Hit ma członka na głowie, Botamo to Kubuś Puchatek Senior, Magetta to... Nah , a ten nowy Saiyan to taka rasowa ci*ta, chudziutki... Female Broly to również słabo wyglądająca postać ( swoją drogą, czy wraz z jej mięśniami rosną jej narządy rozrodcze? ), Wolałbym po prostu dostać Brolly'ego ( ciekawszy twist, że to inny świat ), wojownicy-zwierzęta jeszcze trochę się wpasowują w DB.

Odpowiedź nr 2 : Dobrze, ale oceniasz Absalon niżej niż Super, dlaczego?

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

ponieważ twórca Absalon powinien wziąć,od samego Akiry Toryiamy wprawki aby ,jego seria była doskonała .

Zauważ też że ; jeszcze db nie był emitowany ,w polskim Cartoon Network . Więc porównanie seri super do Atomówek to przesada na maxa

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Co? Absalon to fanowska seria przy bardzo małym budżecie.... Jak wziąłby te "poprawki" od Toriyamy to Absalon byłby taki jak Super, tak samo tragiczny... Plus, tworzy to Amerykanin, Akira to japończyk, więc chyba by się nie zrozumieli.
Czyli nie mogę porównywać dwóch serii, jeżeli nie lecą na tym samym kanale?
Bo Super nie leci na Cartoon Network, to nie jest kreskówkowym szajsem? Zdajesz sobie sprawę, że tam kiedyś emitowano serię Z i zarzucasz jej tym samym bycie kreskówką?

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

do pierwszego pytania ; To jakie dajesz porównanie jest tylko i twoja sprawa .
do pytania drugiego ; Nie tylko super nie leciał na Cartoon Network ,ale też dawne serie db . Po za tym masz chyba złe informacje bo nie na polskim cartoon network ,leciał db tylko na japońskim .

Owszem Absalom to fanowska produkcja przy bardzo małym budżecie , lecz angielski to ogólnoświatowy język . I w Japonii także tam w tym języku gadają, i nawet sam Akira .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

DB leciał na angielskim CN, co różni się tylko językiem od naszego CN, programy są takie same.
Czytając wszystkie twoje komentarze już wiem, czemu dałeś ocenę 10:
Bo autorem jest Toriyama.
Absalon oceniłeś słabiej, bo to fanowska seria, co nie ma żadnego sensu w argumentach.
W innych wątkach tylko potwierdziłeś moją rację, Super podoba ci się, bo jest kanoniczne ( według mnie nie, jak kto lubi ) i tworzy je Toriyama.
Gdyby tworzył je jakiś fan, zostałoby zjechane i zakończone po dwóch sagach, co najwyżej... Ocenę miałoby 1-3/10.
Ale przecież Akira nigdy nie stworzył niczego słabego, więc wciąż nie przyjmujesz do wiadomości tej tragedii, jaką jest ta seria.

Oraz napisałeś, że Super jest dobre, bo fabuła skupia się na Goku i spółce... Czyli, jeżeli dostalibyśmy idealnych nowych badassowych bohaterów, to oceniłbyś to na 1, bo nie ma Goku i spółki?

ocenił(a) serial na 3
Goku_from_DBZ

Plus, wcześniej napisałeś, że nie jest możliwe, żebym z własnej woli hejtował super?
Że jestem pseudofanem, bo dałem 1?
Jesteś największym pseudofanem​ DB, wszystkie gry oceniasz na 10, trzy kanoniczne serie na 10...
I jak miałbym hejtować Super nie z mojej woli? Na YT tylko słucham piosenek, kto miałby mi tę myśl narzucić? Nirvana?

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

zatrzymaj swoje domysły dla siebie . Tak dla twej wiadomości ; Byłbym największym pseudo fanem DB ,dopiero jakbym nie pamiętał wcześniejszych serii db, a zaczynałbym dopiero od super przygodę z Db .

A pamiętam dawne serie db gdyż chowałem sie w latach 90 .

I co ci do moich ocen gier z DB ? Wypad z tąd

hejterzy seri super NIE oceniają na 10 super tylko 1 jak ty .

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Jeżeli twoim zamiarem jest aby mnie przekonać do swych racji ,w sensie ze ; seria db super to najsłabsza seria, to sobie odpuść .
Mi ta seria sie podoba i NIE mam zamiaru zniżyć oceny z 10 do 1 .

I jeśli uważasz że na angielskim cn był db puszczany daj linka o tym .

Podsumowując tragedie to ty masz w głowie zamiast rozumu .

Seria super dostała by o demnie 1 tylko w sytuacji jakby ; Bohaterami nie byli goku i spółka oraz jakby kto inny niż Akira je by robił .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

1. Próbuję cię przekonać, że jesteś w błędzie, dając Super 10.
2. Nie mogę dać, bowiem jest to link zewnętrzny. Ale wiedz, że jest to na angielskiej wikipedii.
3. Ostatnim zdaniem potwierdziłeś moją rację.
" Seria dostałaby ode mnie 1, gdyby Goku i spółka nie byliby bohaterami oraz gdyby nie robił jej Akira ".
Czyli wszystkie fanowskie serie są gorsze, bo nie robi ich Akira?
Nieważne jak dobra seria jest, nie robi jej Akira, to jest gorsza niż Super?
To najgorszy argument ever.
A, i są serie fanowskie, w których nie ma Goku i spółki, zasługują na 1? Historie o Bardocku są słabe, bo nie ma Goku i nie robi ich Toriyama?
Czy ty wiesz, co wypisujesz?

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Więc sobie odpuść !!! Tobie sie nie podoba seria super a mi tak !!!

Jeśli sie spodziewasz że obniżę ocenę tej seri do grubo i dosadnie sie rozczarujesz .

Twoja racja najważniejsza ?????????? A ja podaje kiepskie argumenty ????? Zapomnij nie dojdziemy tu do porozumienia . Nie wmówisz mi ZA NIC że ta seria jest najgorsza

Goku_from_DBZ

Skoro Goku ocenia na 10, to ocenia na 10. Przestań wymuszać na nim zmianę i uszanuj jego decyzję.

ocenił(a) serial na 3
Ryloth

... Rany, chcę tylko wiedzieć, dlaczego tak tę serię ocenia?!
Przecież jest tu masa błędów!
I nie chcę słyszeć argumentów typu " bo większość" lub " bo Akira" lub " Goku i spółka"... Czemu ocenia ją na 10, skoro nie potrafi tego uzasadnić?!

Goku_from_DBZ

Sam oceniasz DB na 10.

ocenił(a) serial na 3
Ryloth

Ja umiem to uzasadnić.

Goku_from_DBZ

Nie widać tego w twoich ocenach.

ocenił(a) serial na 10
Ryloth

Bo pewnie mu sie nie chce wystawić komentarza do oceny ,według których racjonalnie przedstawia ze DB daje 10 .

ocenił(a) serial na 3
Ryloth

Właśnie wstawiłem.
A jakbyś nie chciał tam patrzeć, to proszę bardzo:
DB - ocena 9.
Dlaczego:
- dobrze wykreowani bohaterowie, z fajnym charakterem.
- przezabawny humor, skupiający się na kilku rzeczach, w tym również dla dorosłych.
- dobry klimat, dla ludzi w każdym wieku.
- brutalność.
- walki, świetna choreografia.
- idealny koniec, turniej, o jakim tylko można było marzyć.
- przeciwnicy są źli do szpiku kości, aż przechodzą drgawki na widok Piccolo Daimao po raz pierwszy.
- zaskakujące zwroty akcji, takie jak przemiana Goku w Oozaru, zabicie Shenlonga przez Piccolo Daimao oraz danie fasolki Piccolo przez Goku.

DBZ- ocena 10.
Dlaczego:
- dorosła seria, adaptowała się wraz ze zwiększeniem wieku widowni pierwszej serii.
- bohaterowie są kontrastowi, jedni aroganccy ( Vegeta ), drudzy zabawni ( Goku ), inni poważni ( Piccolo ).
- świetne zaprezentowanie zmiany bohaterów ( zwłaszcza Piccolo podczas wychowywania Gohana ).
- dobry wygląd nowych postaci, u niektórych budzi grozę ( Imperfect Cell ) u niektórych jest przeciwny wobec ich charakteru ( Buu ).
- niesamowita historia ( rozpoczynającą się na przybyciu Raditza, a kończąca się na turnieju.
- badassowi bohaterzy: Majin Vegeta, Mystic Gohan, Gohan SSJ 2, Future Trunks i wiele innych.
- niespodziewane zwroty akcji, pojawienie się Cella, śmierć Guru na Namek, wchłonięcie Gohana przez Buu, zamiana Vegety w Majin, śmierć Kibito, zamiana ciał Ginyu, przemiana Freezy...
- intensywne przemiany, aż czuło się tę energię.
- choreografia walk perfekcyjna.
- kontrast emocji na ekranie, dostajemy i humor, i grozę, smutek, gniew...
- przekaz wartości moralnych: nigdy się nie poddawać ( Goku ), każdy zasługuje na drugą szansę ( Piccolo), w grupie zawsze raźniej ( Goten i Trunks ), nadzieja umiera ostatnia ( Future Trunks ), warto być miłym, wtedy inni będą mili dla ciebie ( Krillin ), nauka to podstawa ( Gohan ), nie warto być złym ( prawie wszyscy wrogowie ) ...

DBGT - ocena 8.
Dlaczego:
- nie przedłużanie akcji niepotrzebnie.
- utrzymanie jakoś klimatu z serii Z.
- jedna, świetnie wyglądająca przemiana.
- brutalność zachowana.
- dobrze rozpisane postacie ( poza Pan ).
- nieźli wrogowie, zwłaszcza smoki i Baby.
- pokazanie świetnego i chwytającego za serce motywu - miłym smokiem okazuje się być ten z kuli, którą Goku dostał od dziadka Gohana.
- świetne walki.
- zaprezentowanie Dragon Fist w sposób idealny, dobrze animowany.
- Chwytająca końcówka.
Minusy tej serii to oczywiście Pan i pierwsza saga, która trochę kulała.

Proszę, wytłumaczyłem moje oceny.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Ryloth do fanów DB nie należy on woli gwiezdne wojny ,więc nikła jest szansa ze zrozumie twoje argumenty . Skoro ja ich nie zrozumiałem to on nie zrozumie tym bardziej .

Jak sie okaże że coś on zrozumie to będę szczęśliwy

ocenił(a) serial na 10
Ryloth

Co myślisz o tym ? Augmenty które mu podałem np że klimat jest który on nie dostrzega .

Gokussb

To ma problem ;)

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Dobra, jest klimat i od razu 10/10?

A, i odpowiedz na moje pytanie z tamtej wypowiedzi ( pod nr 3 ), bo to mnie ciekawi.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Klimat jest jednym z powodów to dania na 10\10 .

I nie męcz mnie więcej

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

jaka g*wno burza hahah xD ze wam sie chcialo ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones