PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94339}

DBZ

Dragon Ball Z
8,5 82 217
ocen
8,5 10 1 82217
9,0 3
oceny krytyków
Dragon Ball Z
powrót do forum serialu Dragon Ball Z

Ostatnio myślałem nad tym, dlaczego tak wielu fanów DB zachwyca się walką Gohana z Cellem, nie doceniając walki Goku właśnie z tym właśnie osobnikiem. Ja zdecydowanie bardziej lubię oglądać walkę właśnie Son Goku z Komórczakiem, a niżeli Gohanem z Komórczakiem. Walka ssj 2 Gohan vs Cell jest zbyt jednostronna, przez to zdecydowanie mniej emocjonująca niż pojedynek wyżej wymienionych. Goku vs Cell - mocna wymiana ciosów, w ogóle wszystko wyglądało bardziej widowiskowo według mnie. Gohan vs Cell - jednostronny pojedynek przez większość czasu, Gohan okłada Cella ciosami, podczas gdy ten może jedynie jęczeć z bólu i próbować cokolwiek zrobić, co i tak niczym nie skutkuje. Inne walka, która jest niedoceniana , a nie jest aż tak jednostronna to Piccolo vs. Android 17 na wyspie niedaleko Mastera Roshiego.

ocenił(a) serial na 10
adamusio

Bo ty do tego podchodzisz bardziej wzrokowo, w pojedynku Cella i Gohana chodzi o coś więcej. Cell który osiągając perfekcję czuł się niepokonany, niewrażliwy na ból dostaje łomot od dzieciaka, który od samego początku serii był kreowany na kogoś wielkiego (trochę to w sadze Buu zepsuli) już jako czterolatek był potężniejszy od Goku, potem wielokrotnie było pokazane, żę ma duży potencjał, Goku nawet jeżeli ten potencjał dostrzegał u syna, tak naprawdę dopiero trening w SDIC dał mu tą pewność, dlatego nie widział u siebie szans na pokonanie Cell'a, ale widział to u Gohana, dlatego walka Gohana SSJ2 z Cell'em ma nie tyle wartość widowiskową co symboliczną.

adamusio

Też bardziej podoba mi się potyczka Goku vs Cell z tej dwójki, tak subiektywnie. Nie mniej nie umniejszam pojedynkowi Gohan vs Cell, też dobra walka, no i przede wszystkim jeśli chodzi o motyw przewodni walki to oczywiście był bardziej uwypuklony fabularnie właśnie w tej drugiej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones