PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94339}

DBZ

Dragon Ball Z
8,5 82 249
ocen
8,5 10 1 82249
9,0 3
oceny krytyków
Dragon Ball Z
powrót do forum serialu Dragon Ball Z

Nie wydaje się Wam, że twórcy serii Dragon Ball inspirowali się komiksami/filmami o Supermanie? Nie pamiętam wszystkich szczegółów ze świata Dragon Ball, więc poprawcie mnie jeśli się w czymś pomyliłem.

Główny bohater pochodzi z obcej planety. Jako niemowlę wylądował na swojej kapsule na Ziemi i został wychowany przez samotnego, starszego farmera (w Supermanie- para). Wydaje się zwyczajnym chłopcem, gdyby nie fakt, że posiada supermoce- nadludzką siłę, zdolność latania itd. Przybrany ojciec umiera. Protagonista wykorzystuje swoje zdolności do pomagania, ratowania życia innym ludziom, z czasem zostaje bohaterem, który stoi w obronie Ziemi przed różnymi niebezpieczeństwami. Jest szlachetny, sprawiedliwy, kieruje się zasadami. Kompletuje drużynę, składającą się z innych ludzi i nieludzi obdarzonych supermocami (trochę jak Liga Sprawiedliwych).

Dodatkowo skojarzenia wzbudził we mnie film Człowiek ze Stali.
Kiedy protagonista jest już dorosły, na Ziemi lądują przybysze z tej samej planety co on sam. Są wyposażeni w nowoczesną technologię, wypasione zbroje i mają wrogie zamiary względem Ziemian. Dochodzi do epickiej walki między uczłowieczonym "kosmitą", a "złymi" kosmitami.

szmyrgiel

Oczywiście CzS powstał w 2013, więc bardziej adekwatnym porównaniem będzie Superman II z 1980 roku.

ocenił(a) serial na 10
szmyrgiel

Akira przy tworzeniu DB opierał się na chińskiej legendzie o Son Wukongu i tyle. i mimo podobieństw Superman raczej nie ma tu nic do rzeczy... poczytaj sobie- db4ever. com/artykul-171-sun-wukong-czy-son-goku.html (usuń spację przed "com")

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones