PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 36 597
ocen
8,2 10 1 36597
7,8 6
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

Tak mnie zaciekawiło, ile jest ludzi, którzy uwielbiają ten serial, więc proszę, aby wpisywały się tu tylko i wyłącznie te osoby.
Ci, którzy go nie lubią, bardzo proszę - zignorujcie ten temat na forum, możecie założyć drugi - kto nie lubi serialu ;)
No. To ja jestem pierwsza ;) Kto następny?

trifle

To ja też się wpiszę jako sto któraś wielbicielka DiU. Dopiero tydzień temu kupiłam sobie własne DVD i - jak na razie - wszystkie wieczory mam zajęte na długo ....
Skoro jakiś film lub jego fragmenty można oglądać 500 razy to znaczy, że jest to arcydzieło i tyle.

ocenił(a) serial na 10
trifle

To ja też:) Jestem chyba 149:) Mega produkcja, uwielbiam ten serial:)
Chyba się od niego uzależniłam:):):) Jak nie oglądam całych odcinków, to chociaż ulubione fragmenty:):)
A do tego hmmm... Pan Darcy:):)

ocenił(a) serial na 10
trifle

Dołączam i ja do zagorzałych fanów tej ekranizacji Dumy i uprzedzenia ;)

ocenił(a) serial na 10
lalala_2

Uwilbiam, uwielbiam, uwielbiam, po 3kroć uwielbiam ten serial

trifle

Ostatnio przeczytałam książke i postanowiłam znowu zobaczy ten film.Uwielbiam go
:D

trifle

Wpisuje się oczywiście! Uwielbiam Dumę i uprzedzenie :)

ocenił(a) serial na 10
trifle

kolejna wierna fanka wita!
Duma i uprzedzenie jest po prostu piękna. Serial w 100% oddaje cały urok powieści, jej angielskość, romantyzm i uniwersalizm. cudo ^^

ocenił(a) serial na 10
aaako

Jestem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) serial na 10
The_Slayer

jestem wierną fanką Jane Austen i jej książek:) kocham ten serial i widziałam go 10 razy;)
Uważam, że to najlepsza ekranizacja Dumy i uprzedzenia.

ocenił(a) serial na 10
krewzewschodu

Ja sie też dopisuję ;p serial jest świetny! :D
Jestem początkującą fanką Jane Austen, dopiero 2 książki mam za sobą, ale się dopiero rozkręcam :)heh ;p
Z chęcią obejrze inne filmy na podstawie jej książek :)

ocenił(a) serial na 10
agusia_em

Polecam "Rozważną i romantyczną" BBC z 2007. Też ma w sobie cóś podobnego
jak DiU, zresztą scenarzysta ten sam. Ja nie zdążyłam nagrać z TVN Style,
ale ściągnęłam sobie z sieci za pomocą Emule. Wprawdzie w angielskiej
wersji, ale napisy można ściągnąć programem Napi-projekt (sam ten program
też można ściągnąć).

ocenił(a) serial na 10
roxana33

Ktoś kiedyś powiedział: 'Colin Firth was born to play Mr. Darcy', a ja podpisuje sie pod tym obiema rekami ;) swoim uzaleznieniem od tego serialu zaraziłam juz sporo osób wiec mój wpis tez mozna liczyc razy kilka ;)

trifle

Poznałam ten serial nie dawno. na początku lutego. Uwielbiam go, obejrzałam go już 5 razy, całej mojej rodzinie spodobał się ten serial, łącznie z tatą:) Kocham !!!

trifle

kocham dume i uprzedzenie!!! jestem wielka fanka jane austen,emma tez jest swietna

ocenił(a) serial na 10
Brangien

Ja też kocham DiU. I wszystkich jej wielbicieli. Szczególnie jednego pana z sąsiedniej ulicy :)

trifle

Też jestem wielką fanką tego mini-serialu, sama już nie wiem ile razy go obejrzałam i uważam też, że jest to najlepsza ekranizacja Dumy i Uprzedzenia Jane Austen!

ocenił(a) serial na 10
trifle

Również uwielbiam ten serial , mało tego - właśnie go oglądam . Najbardzej uwielbiam Colina !! . DiU z 2005 r - koszmar !!!
Pozdrawiam wszystkie wielbicielki .

ocenił(a) serial na 10
ale_kino

Rączkami, nóżkami podpisuję się ;)
Cudowna ekranizacja, najlepsza

pozdrawiam

asiani

Uwielbiam ten serial, wiedziałam, że istnieje już od dawna, ale z jakiś tydzień temu odkryłam, iż jest na youtubie. Teraz sama mam go na DVD i nie mogę oderwać oczu od pana Darcy'ego. Pozdrawiam wszystkie fanki.

ocenił(a) serial na 10
Nika334

Narkotykiem. No właśnie. Ja mam też cóś nie pokolei. Uwielbiam serial i w tej chwili lecę w tamten Świat (I odcinek po raz 999 -ty. A Was zostawiam tutaj, gdzie wszystko co najgorsze. Jane była TAM i ja do niej chcę dołączyć

ocenił(a) serial na 10
trifle

Zakochałam się w "Dumie i Uprzedzeniu", Mr. Darcym i bosssskim Colinie jakieś pół roku temu :D... Pielęgnuję ten stan bardzo starannie bo serial stał się dla mnie narkotykiem po prostu... Jest prześwietny.. :D Obejrzałam go już chyba kilkadziesiąt razy (a już sceny z Mr. Darcym na pewno :)) znam je na pamięć.. Wiem, że to objaw obsesji haha, ale absolutnie mi ona nie przeszkadza, wręcz przeciwnie :D.. Nikt, ale to absolutnie nikt, nie jest w stanie być lepszym Darcym niż Colin Firth :D ON został stworzony do tej roli bez wątpienia :D.. jego spojrzenie jest po prostu niesamowite, obezwładnia i wyraża wszystko (wszystkie tłumione i kotłujące się w nim uczucia, bez potrzeby wyrażania tego słowami, za to właśnie Szacuneczek dla Colina :))) Gdzieś przeczytałam, że serial jest tak dobry, że może nawet trochę lepszy niż książka... :) Jego "lepszość", dla mnie przynajmniej, wynika z tego, że mogę delektować się w nim widokiem Mr. Darcego :D... Nie przedłużając... "DiU" BBC z 1995 bezsprzecznie rządzi!!!

ocenił(a) serial na 9
Mania_31

no to jeszcze ja:)Colin Firth jest po prostu niesamowity jako Pan Darcy:D


ocenił(a) serial na 10
Mania_31

wyraziłaś też moje odczucia :-)

trifle

ja, tez ubóstwiam ten film.A Colin jest lepszy niż w Dziewczynie z perłą.

ocenił(a) serial na 10
malina_314

Colin w DiU jest oczywiście przeboski , ale w Dziewczyniw z Perłą wygląda ... ach jak Onw wygląda !!!. Wygląda po prostu cudownie .
(Ja też jestem fanką tego serialu i już jestem gdzieś tu wpisana )

ocenił(a) serial na 10
trifle

Ja też chcę się dołączyć:D Niedawno obejrzałam sobie serialik i strasznie mi się spodobał:)

ocenił(a) serial na 10
trifle

Moje pierwsze spotkanie z Duma i Uprzedzenie zaczęło się od obejrzenia wersji z 2005 roku i szczerze to po prostu wpadłem w "romantyczne sidła" tego filmu, które stały się jeszcze silniejsze po obejrzeniu serialu z 1995 roku.
Spodobał mi się tak bardzo, że od razu sprawdziłem kim była słynna Jane Austen. Od tego momentu rozpoczęła się moja podróż do XVIII-wiecznej Anglii. Postanowiłem nabyć wszystkie Jej książki i w pierwszej kolejności przeczytać je, a następnie obejrzeć ekranizacje (te najbardziej popularne).
Książki pochłaniałem w zastraszającym tempie, ponieważ po każdej przeczytanej stronie chciałem wiedzieć co się wydarzy na następnej.
W swojej filmowej kolekcji mam: Emmę z Gwyneth Paltrow i Kate Beckinsale, Dumę i Uprzedzenie z 1995 i z 2005, Rozważna i Romantyczna: serial BBC i z 1995, Mansfield Park z Frances O'Connor i wersję BBC z 2007 roku, Opactwo Northanger (2007) oraz Perswazje (2007) z rewelacyjną Sally Hawkins.
Mogę jedynie polecić wszystkim twórczość Jane Austen oraz ekranizacje Jej książek. Ja sam często wracam do nich i do oglądania po raz kolejny Dumy i Uprzedzenia oraz innych ekranicaji:) pozDrawiaM FANKI!!!

fsdm

i to pisze mężczyzna! :) tylko pogratulować;)

ocenił(a) serial na 9
trifle

W moim przypadku to była miłość od pierwszego odcinka (i pierwszej strony oczywiście)! Pozdrawiam:-)

użytkownik usunięty
w_gosia

Kocham :)..............................................

ocenił(a) serial na 8
trifle

Ja to nawet mam takiego pana Darcy'go w moim życiu. Gbur jakich mało,ale jego spojrzenie zatrzymuje mi serce! Niestety,chyba już zawsze będziemy udawac,że jesteśmy sobie obojętni. Ale nie tylko dlatego tak uwielbiam ten serial :)

trifle

dopisuję się, bo uwielbiam ten serial!
i pozdrawiam wszystkich fanów;)

trifle

Sama nie wiem ile razy już to oglądałam- napewno raz na miesiąc to robię- i dalej będę :)

ocenił(a) serial na 9
trifle

Ja także dopisuję się do listy fanów wersji z 1995 roku. Nie ukrywam, iż ekranizacja tej cudownej powieści z 2005 roku z Keirą Knightley w roli głównej nie do końca przypadła mi do gustu.

ocenił(a) serial na 10
trifle

Ja za każdym razem jak to oglądam lub czytam jestem tak samo podekscytowana i nie mogę się doczekać zakończenia... Chociaż wiem jak się kończy. Ta opowieść zawsze trzyma mnie w napięciu do ostatniej minuty/strony. I to sprawia, że jest absolutnym arcydziełem nie mówiąc juz o ponadczasowości samej historii. Pozdrawiam wszystkich fanów (bo panowie też mają słabość do takich dzieł, tylko rzadziej się przyznają) ;-)

ocenił(a) serial na 10
trifle

Uwielbiam ten serial:) mam go na płytach i obejrzałam wszystkie już chyba 7 razy, nie wspominając już o ilości oglądanych przez mnie pojedynczych scen i odcinków. Pozdrawiam wszystkie fanki/fanów:)

ocenił(a) serial na 10
emily16

Nieprzejmuj się Antylopa, jeszcze nie jest z Tobą tak żle. Ja już obejrzałam całość ze 77 razy :). Ale ostatnio znalazłam cóś, co chroni mnie od kompletnej wariacji na tle "DiU". Nagrałam sobie z TVN Style "Rozwazną i romantyczną" z 2008. I teraz mam świra na punkcie obu seriali; oglądam je na zmianę :).PS.Mój facet twierdzi, że powinnam się leczyć, że jestem narkomanką (serialomanką). Że podobno myli mi się rzeczywistość z powieściami Jane ...

roxana33

Przeczytałam już kiedyś książkę,a teraz w końcu udało mi się ściągnąć serial z 1995r. Popieram wszystkich przedmówców.;) Lizzy i Darcy są po prostu megaświetni i w książce i filmie. A para aktorów,która się w nich wcieliła rewelacyjna i piękna z wyglądu oraz gry. Piozdrawiam wszystkich fanów "Dumy ..."!:)

ana_chj

Super serial;D kocham Colina zagral tu swietnie a Elizabeth tez byla super;)))))

trifle

Wielbię...............;) Aż mi się płakać chce z radości jak czytam książkę albo właśnie oglądam ten serial. Świetna rola Colina Firtha;) Nie wyobrażam już sobie innych aktorów w głównych rolach

użytkownik usunięty
ola4160

zostawiam wpisik...................................
;)

ocenił(a) serial na 10
trifle

I ja się dołączam, świetny serial :DD idealnie oddaje urok książki :)

trifle

Ja też kocham ten serial i mogłabym go oglądać cały czas...nigdy mi się nie znudzi!!!

ocenił(a) serial na 10
trifle

Z książką pierwsze spotkanie miałam w 2 klasie LO i zakochałam się od razu! Kolejno zobaczyłam Filmową wersję z 2005 roku, która również mnie urzekła, a następnie w telewizji miałam okazję obejrzeć ów serial - cudo! Kocham go! A Colin Firth jako pan Darcy jest po prostu wspaniały!

ocenił(a) serial na 10
FreeSoul1988

Ja również chcę pozostawić po sobie ślad :). Serial obejrzałam niedawno i jestem pod dużym wrażeniem, bardzo dobrze oddaje atmosferę książki. Nie mogę nie wspomnieć, że Firth jako pan Darcy był świetny. Film trochę mnie zawiódł ale to już inna sprawa.
Pozdrawiam

trifle

Zostawiam ślad po sobie. Zdaje się, że mam 182. numerek. I dobrze, serial jest warty oglądnięcia.
Pozdrawiam wszystkie fanki.

ocenił(a) serial na 8
Guusje

Ja też się wpisuję;))))

zawsze krótki;)

ocenił(a) serial na 9
Billy_Jean

Długo to trwało,ale i ja połknęłam haczyk.Serial jest świetny!Teraz w celach poznawczych muszę obejrzeć inne wersje D i U.Pozdrawiam wszystkie fanki!

Wilma_3


Podpisuję się, serial jest naprawdę świetny! :)

ocenił(a) serial na 10
trifle

Ja też się wpisuję :) Uwielbiam ten serial. Pozdrawiam wszystkich fanów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones