PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842984}
1 940
chce zobaczyć
Dune: Prophecy
powrót do forum serialu Dune: Prophecy

O czym ma być ten serial. Przecież nie bazuje na żadnej książce. Powstało to między 1 i 2 częścią filmu, i do tego jest preqelem. Ale ja czekam. Po filmie chyba stałem się fanem i przygotowuję się do przeczytania książek.

tokat

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zgromadzenie_%C5%BBe%C5%84skie_z_Diuny

arturmik_2

Aaaaaa... To an podstawie tej książki będzie serial. Dzięki

tokat

Książek z cyklu Diuna jest 20. Sześć jest napisanych przez Franka Herberta, resztę napisał jego syn, który głównie zajmował się rozbudowaniem uniwersum Diuny. A owe uniwersum jest co najmniej tak bogate (jeśli nie bardziej!) jak świat Tolkiena, J. K. Rowling albo Star Warsów. Dlatego potencjał filmowy jest ogromny i jeśli wszystko zrobią dobrze, to spokojnie mogą stworzyć kolejne po MCU i DC uniwersum filmowe.

Hayes

Ja właśnie czekam na kolejne części nowej filmowej sagi... tylko, że jest pewien problem. Denis Villeneuve powiedział, że najprawdopodobniej skończy ekranizować na Mesjaszu Diuny, bo następne części są nie do przeniesienia na ekran. No ale cóż poczekamy - zobaczymy.

tokat

https://www.filmweb.pl/news/Denis+Villeneuve+chce+nakr%C4%99ci%C4%87+trzy+filmy+ z+serii+%22Diuna%22-144373 także jeszcze chciałby nakręcić Mesjasza Diuny i Dzieci Diuny.

" następne części są nie do przeniesienia na ekran"

Nie no, wszystko się da przenieść na ekran, tylko musisz odpowiednio podejść do tematu i wprowadzić dużo filmowych zabiegów. Problem w tym że Villeneuve prawie w ogóle tego nie zrobił i kręcił praktycznie kropka w kropkę, co jest w książce (pomijając kilka rozdziałów z powodu ograniczeń metrazu kinowego). A jak będzie szedł tym tropem dalej, to zderzy się ze ścianą, bo ekstremalnie ciężka do ekranizacji jest już druga część książkowej Diuny, gdzie wprowadzane są masakrycznie duże elementy, zmieniające postrzeganie uniwersum, jak Agonia Przyprawowa i występują spore przeskoki w czasie.

Hayes

Nie nie, tylko do Mesjasza. Part 2 filmu to będzie kontynuacja pierwszego tomu.

tokat

Na ekranizacji "Dzieci Diuny" akurat mi zależy najbardziej :( Pierwsze podejście z 2003 w mini serialu kompletnie mi nie podeszło, nie mogłem się połapać o co chodzi, jakby inna historia niż w książce. Fakt, oglądałem dalej jak 15 lat temu a czytałem jeszcze wcześniej ale w serialo-filmie wszystko było rozłożone inaczej, w książce mieliśmy przede wszystkim Leto i dalej Ghanime, Alie, Stilgara. Kaznodzieja (mimo, że nie było wątpliwości kim jest) był po prostu kaznodzieją ;) "na wpół szalonym mistykiem" gdzieś na dalszym planie ;)

tokat

Na ekranizacji "Dzieci Diuny" akurat mi zależy najbardziej :( Pierwsze podejście z 2003 w mini serialu kompletnie mi nie podeszło, nie mogłem się połapać o co chodzi, jakby inna historia niż w książce. Fakt, oglądałem dalej jak 15 lat temu a czytałem jeszcze wcześniej ale w serialo-filmie wszystko było rozłożone inaczej, w książce mieliśmy przede wszystkim Leto i dalej Ghanime, Alie, Stilgara. Kaznodzieja (mimo, że nie było wątpliwości kim jest) był po prostu kaznodzieją ;) "na wpół szalonym mistykiem" gdzieś na dalszym planie ;)

tokat

nie to że się nie da tylko następne części rozciągają się na przestrzeni 3tys lat.trzeba by było serial wielkości kilkunastu sezonów zrobić

Hayes

Problem w tym, że jeszcze książki dużego Herberta są dosyć nierówne. Ich poziom narracyjny spada sukcesywnie. Nie znam wszystkich książek małego Herberta i jego kooperatyw, bo są zwyczajnie grafomańskie. Przez parę przebrnąłem, resztę sobie odpuściłem. Za bardzo przypominają paraksiążki z „uniwersum” Star Wars, z których większość przypomina fanfiki.

tokat

najpierw należało przeczytać książki, tracisz połowę sensu filmu jak nie więcej bez ich znajomości, do pierwszej części filmu wystarczy bodajże pierwszy i drugi tom

podobnie było z gawenem i zielonym rycerzem, tylko tam bez zapoznana się z tym poematem widz traci jeszcze więcej z seansu, bez zrozumienia co autor zrobił z tekstem źródłowym

tokat

Tylko czytaj chronologicznie, a nie wg. powstawania

tokat

no i błąd, najpierw należało zasięgnąć do książęk, bo bez znajomości tracisz jakieś 50% treści z filmu

podobnie było np z zielonym rycerzem, bez znajomości poematu sir gawen i zielony rycerz traci się jakieś 50% treści podczas odbioru seansu

tokat

aż dwa razy to samo napisałem, bo nie widziałem, że już komentowałem

wniosek: przeczytaj wreszcie te diune i wróć xd

tokat

Trochę tych książek jest , łącznie 23 , cała historia dzieje się przez okres 15 000 lat

tokat

dowiedz sie czegos wiecej w temacei , zanim zaczniesz klepac paluchami w klawiature. Zaśmiecasz siec swymi wpisami tak samo jak CO2 zawala atmosfere. Jesteś NetCO2....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones