PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=313990}

Dynastia Tudorów

The Tudors
7,8 36 742
oceny
7,8 10 1 36742
7,5 4
oceny krytyków
Dynastia Tudorów
powrót do forum serialu Dynastia Tudorów

Nie podobają mi się w tym serialu po pierwsze niewyjaśnione zniknięcia postaci np. księcia Norfolk czy Thomasa Tallisa. A po drugie charakterystyczne dla wszystkich seriali brytyjskich siłowe wciskanie wątków homoseksualnych, chociażby rzeczonego Thomasa Tallisa czy brata Anny Boleyn (niewielu historyków podziela tezę, iż był homoseksualistą). William Compton (kochanek Tallisa który zmarł na poty) także został wprowadzony do serialu chyba tylko po to, by zadowolić pewną grupę odbiorców. Po prostu nie podoba mi się, gdy na siłę chce się coś, co zupełnie nie jest potrzebne.

ocenił(a) serial na 10
MrAnderson

Cóż widocznie z jakiegoś powodu nie można było w 2 sezonie kontynuować wątków Norfolka i Tallisa. Może aktorzy zrezygnowali? Najbardziej niekorzystne jest tutaj zniknięcie Thomasa Howarda, bo przecież był znaczącą postacią u boku króla przez wiele lat.
A co do wątków homoseksualnych to fakt, Tallis i Compton nie wiem skąd sie scenarzystom to wzięło, natomiast Jerzy Boleyn... Mówiło się, że utrzymywał stosunki seksualne z mężczyzną a w serialu trzeba było przyjąć jakąś wersje. Przyjęto ciekawszą - proste. Z resztą w tamtych czasach homoseksualizm był bardziej powszechny niż się nam wydaje ;)

ocenił(a) serial na 8
czixxxa

Taka jest rola scenarzystów, by jakoś logicznie wytłumaczyć tego typu sytuacje znikania postaci.
A co do relacji Boleyna z mężczyznami to może rzeczywiście przyjęto ciekawszą wersję, choć mniej udowodnioną historycznie.

ocenił(a) serial na 10
MrAnderson

No zasadniczo scenarzyści nie mogli zrobić z Norfolkiem czy Tallisem czegoś co ewidentnie nie wydarzyło się w historii. Fakt, w serialu sporo rzeczy jest pomieszane i nie zawsze ma wiele wspólnego z rzeczywistością ale głupio by było gdyby nagle np. Norfolka zabito czy coś takiego ;)
Uroki historii są właśnie takie, że nie znamy wszystkich szczegółów :) Ale ktoś kiedyś musiał Jerzego podejrzewać o homoseksualizm skoro mamy wzmianki na ten temat :)
Ja jestem w stanie na to wszystko przymrużyć oko ale żałuję strasznie, że całkowicie pominięto w serialu wątek Henry'ego Percy.

ocenił(a) serial na 10
czixxxa

Mi z kolei brakuje oprócz tego co wymieniliście postaci Elżbiety Howard ( matki Anny Boleyn). Mi również się kojarzy, że gdzieś czytałam o homoseksualizmie George'a Boleyn'a. Również nagle zniknął sir Anthony Knivert. Czy również był pominięty wątek z Henrykiem Fitzroy'em, bo zmarł on w tym samym roku co Anna Boleyn a w serialu nic nie było wspomniane o ile się nie mylę ;)

ocenił(a) serial na 10
marita_09

W serialu były zarówno narodziny Henryka FitzRoya jak i jego śmierć ale dla dramatyczności sytuacji zmarł on jako mały chłopiec a nie 17letni młodzieniec :)

ocenił(a) serial na 10
czixxxa

Oo, była śmierć Fitzroya? To tego nie pamiętam ;) No ale matki Anny tam bardzo brakowało.

ocenił(a) serial na 10
marita_09

http://www.youtube.com/watch?v=9yJ5x6RGfMc 3;23 :)

ocenił(a) serial na 10
czixxxa

A tak, przypomniałam już sobie :)

marita_09

Franciszek Bryan to bardzo jak dla mnie śmieszna postać - wygląda jak pirat, pojawia się z nikąd w 1 odcinku 3 sezonu i od razu stoi w pierwszym rzędzie na śłubie królewskim jak jakiś oddany hrabia albo kanclerz :D baraszkuje z kochanką króla i żoną Seymoura, grozi Marii, jedzie do Francji, wraca i znika rownie szybko jak się pojawił :D całkowity bezsens. Nie mogli zamiast niego wrzucić Norfolka z powrotem? Nawet mogli dać innego aktora...

ocenił(a) serial na 10
Qdom

No w sumie masz rację, pojawia się tak ot tak. Ja na początku nie zorientowałam się kto to w ogóle jest. Ale scenarzyście można to wybaczyć ;)

ocenił(a) serial na 8
MrAnderson

Mi też trochę "przeszkadzało" to niewyjaśnione znikanie niektórych postaci, jak właśnie Norfolk, Tallis czy Knivert z pierwszego sezonu, a potem chociażby Bryan czy Cranmer. W poszczególnych sezonach pojawiali się często, praktycznie w każdym odcinku, a potem nowy sezon i "czary mary", nie ma ich wcale i nie wiadomo dlaczego zniknęli. To dla mnie największa wada tego świetnego skądinąd serialu (większa niż nieścisłości historyczne, w końcu to nie dokument, a serial rozrywkowy).

MrAnderson

"A po drugie charakterystyczne dla wszystkich seriali brytyjskich siłowe wciskanie wątków homoseksualnych, chociażby rzeczonego Thomasa Tallisa czy brata Anny Boleyn".


uwielbiam tego typu komentarze. oj tak, "wciskane na siłę". bo wcześniej nie było w ogóle gejów na świecie. btw, to że niewielu historyków potwierdza iż brat Anny był homoseksualistą oznacza że nie powinien się pojawiać w ogóle taki wątek, bo serial "Dynastia Tudorów" jest serialem dokumentalnym jak mniemam?
żenada

MrAnderson

wydaje mi się, że Boleyn był homoseksualistą także w Kochanicach króla... łatwiej w ten sposób było wytłumaczyć, dlaczego był gotowy na seks z własną siostrą, ale film widziałam bardzo dawno temu, więc mogę się mylić

ocenił(a) serial na 8
MrAnderson

No tak, o gejach powinni kręcić filmy geje i dla gejów. Niegeje o gejach czy geje o niegejach kręcić nie mogą pod zarzutem zhańbienia czystości rasy i wartości rodzinnych. Przed wyświetleniem filmu w lewym górnym rogu powinien pojawić się znaczek "39+", poniżej oznaczenie "Uwaga! Promocja homoseksualizmu", zaś oceniać takie filmy można w zamkniętym gronie na specjalnie założonej w tym celu stronie gayfilmweb.eu (nie damy skalać "pl"!), żeby nie daj Buk do kogoś normalnego nic takiego nie trafiło! Popieram!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones