PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786981}

Dynastia

Dynasty
7,4 18 399
ocen
7,4 10 1 18399
Dynastia
powrót do forum serialu Dynastia

Jak oceniacie nowy sezon Dynastii?
Poprzedni sezon (ostatni odcinek) dał scenarzystom duże pole do popisu. Czy to wykorzystali? Jestem ciekawa Waszych opinii.

Według mnie trzeci sezon jest najgorszym jaki powstał. W pewnych momentach zastanawiałam się co brali/pili twórcy, bo czułam zażenowanie oglądając to, co dzieje się na ekranie.
Pierwszy sezon był według mnie świetny. Postaci były charyzmatyczne. Fallon świetnie potrafiła walczyć o swoje. Pierwsza Cristal według mnie biła na głowę swoje następczynie. Nicollette Sheridan w roli Alexis była fenomenalna.
Drugi sezon uważam, że był trochę gorszy: akcja na ekranie już tak mnie nie ciekawiła, niektóre wątki były zbyt oderwane od rzeczywistości i nowa Cristal średnio przypadła mi do gustu, ale wciąż było nieźle.

Jednak to, co dzieje się w 3 sezonie tego serialu przyprawia mnie o ciary żenady. Obejrzałam 10 odcinków i zrobiłam to tylko dlatego, że chciałam zobaczyć Elaine Hendrix w roli Alexis.

1. Musicalowe wstawki? Serio? Fallon śpiewająca do telefonu w dniu ślubu Liama? Facet bierze ślub za kilka godzin, a ona śpiewa mu piosenkę przez telefon i tańczy w swoim pokoju. Blake i Adam tańczący i śpiewający przy fortepianie. Tak, nie przewidziało się nam.

2. Liam ma amnezję, jego matka kłamie mu w żywe oczy, wmawia mu związek z inną kobietą. Przez nią prawie bierze ślub. Później koleś odzyskuje pamięć i... i ani słowa o tym, co zrobiła jego matka.

3. Liam przypomina sobie, że to Adam próbował go zabić. Jednak ani on ani Fallon nie wnoszą oskarżenia. Ba, 2 odcinki dalej Fallon prosi Adama o przysługę i razem jadą "ratować" Kirby. Po wszystkim wydaje się, że ich relacje są lepsze niż kiedykolwiek.

4. Fallon I Alexis rzeczywiście na początku serialu się nie cierpiały, ale w drugim sezonie przecież to się zmieniło. Przed wyjazdem Alexis miały już raczej normalny kontakt + Alexis zaufała Fallon do tego stopnia, że tylko jej powiedziała o tym, co zrobił Adam.
W tym sezonie Fallon jednak od razu staje po stronie Blake'a i szuka dowodów na to, że jej matka kłamie. Traktują się wzajemnie tak, jakby się zupełnie nie znały.

5. W drugim sezonie Adam prawie zabił Alexis. Ona się go przecież bardzo bała. Za to w sezonie trzecim Alexis traktuje Adama z niesamowitą wyższością (scena, w której przypomina mu o sytuacji z kominkiem). Nie ma w niej ani odrobiny strachu czy uczuć względem syna.
Zmiana o 180 stopni.

6. Postać Fallon w pierwszym i w drugim sezonie była genialna: pokazali silną kobietę, która niczego się nie boi i idzie przodu. W sezonie trzecim mam wrażenie, że robią z niej jakąś wariatkę, pseudo komediową postać, na którą nie da się patrzyć.

7. Nowa Cristal to postać bez charakteru. O ile w poprzednich sezonach ta postać była jedną z głownych, teraz praktycznie jej nie widzę na ekranie. Cały czas w cieniu Blake'a.


Jestem ciekawa czy tylko mnie ten sezon tak bardzo nie leży czy macie podobne odczucia.

ocenił(a) serial na 10
anita368

Moim zdaniem sezon 3 jest dobry. Ustosunkuję się do Twoich zarzutów ;)

1. Z musicalami jest tak, że albo się je kocha albo nienawidzi. Ja nie przepadam, ale o dziwo nie przeszkadzają mi w serialu. Liz czy Sam Underwood świetnie śpiewają, szczególnie bodajże w odcinku 11.
2. Na szczęście wątek z amnezją szybko się skończył, również za nim nie przepadałam. Uważam, że można go było lepiej poprowadzić.
3. Mam wrażenie, że to służyło dwóm celom: pierwszy- ludzie nienawidzą postaci Adama, czytam wiele komentarzy na Reddit(cie), Instagramie i mam wrażenie, że ludzie nie odróżniają Adama od aktora, który go gra. Moim zdaniem twórcy próbują wzbudzić u widzów pozytywne odczucia co do bohatera ( szczególnie po wczorajszym 16 odcinku serii), stąd jego zachowania w tym sezonie zupełnie odbiegają od poprzedniego. Mi to nie przeszkadza, postać Adama jest jedną z moich ulubionych, chociaż bardzo trudno będzie mu się zrehabilitować, po tym co zrobił Stevenowi. Drugi cel rodem z OG- jego relacja miłosna z Kirby. Czekałam bardzo na ten moment, już od momentu kiedy Adam się pojawił. Postać Kirby jest dla mnie totalnie useless i tylko to ją w tej chwili ratuje i splata z losami głownych bohaterów (niby pracuje teraz u Sama, ale poza tym to jest taka out of place).
4. Ta relacja ich jest zagmatwana, bo taka jest intencja twórców. Więzi Fallon z Alexis i ojcem nigdy nie będą jednoznaczne. W sumie sama nawet nie wiem, po której stronie chciałabym widzieć Fallon w sporze.
5. Relacja Adama z Alexis jest co najmniej skomplikowana. Również nie rozumiem motywów twórców, może znowu trochę nawiązanie do OG, bo tam ich relacja była silna.
6. Fallon- dużo osób narzeka na jej rozwój. Ja natomiast mam zastrzeżenia co do jej wątku nieuczuciowego, a biznesowego (?) Od początku była ukazywana za świetną w biznesie, ale tak w zasadzie to żadnego nie potrafi utrzymać. Moim zdaniem ona dalej idzie do przodu, tylko stawia na rozwój relacji z Liamem. Uwielbiam ich jako parę, totalne przeciwieństwa i jestem ciekawa jak ich relacja się rozwinie, szczególnie czy Liam zmieni zdanie odnośnie dzieci. Zbliżamy się powoli do ślubu, po którym mam nadzieję, że wszystko się unormuje, Fallon nie będzie zachowywała się jak desperatka i zajmą się kolejno biznesem i karierą literacką ( na co liczy też aktor, który gra Liama- Adam Huber).
7. Cristal, well. Ona przechodzi z tego co widzę identity crisis. Szczerze nie przywiązywałam do tej postaci dużo uwagi ani w pierwszym ani drugim sezonie.
Pozostałe moje odczucia: Culhane - out, strasznie nudzą mnie jego sceny, Vanessa - to samo, już lepiej gdyby Monica była częsćiej na ekranie, Sam- zróbcie coś z nim, był świetny w pierwszym sezonie, obecnie ma czasami dobre teksty, ale ogólnie słabo wypada w porównaniu z pierwszym sezonem. Jeff - spoko był w 1 sezonie, w drugim meh, w trzecim świetnie prezentuje się z Alexis, mam nadzieję , że nie umrze, Dominique- ma lepsze i gorsze momenty ( w procesie Blake'a była genialna).
Uff, narazie to chyba wszystko ;) Jeżeli chodzi o serial ogółem, to jest to moje guilty pleasure i będę go oglądać dopóki nie skończą produkować nowych odcinków.

Edyta_Chojnowska

Mam pytanie gdzie ogladał*ś sezon 3? Bo nie mogę nigdzie go znaleść proszę o odpowiedz

ocenił(a) serial na 10
oliqqpl

Oglądam na projectfreetv w oryginale , czasami z napisami angielskimi ( jeżeli jest taka opcja). Kiedyś oglądałam na alltube, ale tam odcinki są dodawane stosunkowo późno

anita368

Mam pytanie gdzie ogladał*ś sezon 3? Bo nie mogę nigdzie go znaleść proszę o odpowiedz

ocenił(a) serial na 8
oliqqpl

jest na cda

ocenił(a) serial na 7
Martyna_Dolega

Nie podoba mi się trzeci sezon, serial bardzo obniżył loty.

Szkoda, bo finałowa scena drugiego sezonu była rewelacyjna.

ocenił(a) serial na 10
john_im_only_dancing

Dlaczego nie podoba Ci się 3 sezon?

ocenił(a) serial na 7
Edyta_Chojnowska

Ponieważ, tak jak dotychczas ten serial umiejętnie żonglował kiczem i wciągał intrygami, tak teraz mam wrażenie, że wątki są wprowadzane na siłę i przestały mnie one interesować. A po to właśnie oglądałam ten serial - żeby się odmóżdżyć :D
Ponadto, moje ulubione postaci zostały popsute. Fallon zrobiła się po prostu irytująca (szczególnie na początku sezonu, przy akcji z amnezją Liama), Sam - zrobił się po prostu nudny, a Adam zrobił się po prostu śmieszny.
Wiele osób narzeka na musicalowy odcinek. Mnie się on podobał, a duet Adama i Blake'a przy Everybody wants to rule the world uważam za highlight sezonu :D

ocenił(a) serial na 10
anita368

Dla mnie Crystal straciła swój temperament. W 1 czy 2 sezonie Crystal była widoczna a w 3 jakoś jej brak i ta aktorka mnie nie przekonuje. Fallon jakoś nie obeszło, że to Adam zaatakował Liama i żadna kara go nie spotkała. Nowa Alexis też mi do gustu nie przypadła. Jakoś wolalam 1 aktorkę. Widać było w niej tą wyższość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones