PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833850}

Dzicz

The Wilds
6,8 1 620
ocen
6,8 10 1 1620
Dzicz
powrót do forum serialu Dzicz

1. Co się stało z Norą ? Tak wiem że pewnie zabił ją rekin, bo Rachel straciła rękę, jednak czemu nie zostało to wyjaśnione? czy dziewczyny opatrzyły ranę Rachel czy może już był wezwany helikopter? w ogóle wątek zamknięty w minucie, który niczego nie wyjaśnia
2. Jak wyglądało ocalenie dziewczyn i kiedy to nastąpiło? Ot tak po prostu przyleciał sobie jakiś samolot i je zabrał?
3. Czy Lea powiedziała reszcie dziewczyn że Nora jest " szpiegiem" i współpracuje z kimś kto je umieścił na wyspie? Kiedy są już " bezpiecznie" Shelby spotyka się z Leą i daje jej liścik o treści " miałaś rację" ... z czym miała rację? czyli była jakaś rozmowa z dziewczynami jeszcze na wyspie, jeśli tak to czemu tego nie pokazano?
4. Shelby dostaje ataku, a Lea próbuje uciec z tego pomieszczenia gdzie je wszystkie przetrzymują, trafia do " obserwatorium" jakiegoś pomieszczenia z monitorami, gdzie widzi jakiś innych ludzi uwięzionych na wyspie!
No i co dalej? nie wiem, złapali ją? udało jej się uciec? coś innego się stało?
Dla mnie zakończenie nie ma sensu jeśli nie będzie 2 serii, ponieważ nic się w sumie nie wyjaśniło i nie wiadomo co dalej

ocenił(a) serial na 8
alunia_kiss

Zostało już potwierdzone, że powstanie 2 sezon, więc zostało nam tylko czekać :D


Mnie najbardziej zastanawia dlaczego pomimo wiedzy, że to wszystko jest ustawione dziewczyny dalej pozostały te ponad kilka miesięcy na wyspie (są zbliżenia dat pod koniec ostatniego odcinka).Dodatkowo ten atak Shelby... Ustawiony? Gdzieś słyszałam jakąś teorie, która mówi o tym, że Dot jadła sushi na tym samym stole co Shelby położyła swoje zęby, a wiadomo już od któregoś odcinka, że ona ma na nie uczulenie, co mogło wywołać ten atak.
Jeszcze ta zgolona głowa? Okej, odcięła sobie kawałek włosów, ale zgolenie głowy, a odcięcie tylko jakiejś części włosów części robi różnice...


Chciałabym się jeszcze odnieść do Twojego punktu 3, bo mam pewną teorie. Nikt z dziewczyn podczas wywiadu nie wspomniał o romansie Toni i Shelby. Nawet one same nic o tym nie napomknęły. Obstawiam, że w dalszej części serialu Shelby zaczęła również już coś podejrzewać (może rozmawiała w późniejszej części ich pobytu na wyspie o tym z Leah(?). Podczas wywiadu Shelby powiedziała, że "chcę się z nią zobaczyć" nie wskazując nikogo konkretnego. Mógł to być swego rodzaju test w którym przez to, że nikt wcześniej o niej i o Toni nie wspomniał zrozumiała, że przez ten czas przebywania na wyspie musiały być obserwowane... No bo jak wytłumaczyć ich domysł, że chcę się zobaczyć AKURAT z Toni skoro teoretycznie agenci nie powinni wiedzieć, że cokolwiek ich łączyło. To by wyjaśniało wtedy tą kartkę, którą dała Leah mówiącą, że dziewczyna miała rację...


Mam tak samo jak ty mnóstwo pytań, bo mimo tego, że serial wybitny nie był to bawiłam się na nim naprawdę dobrze i wyczekuje tego 2 sezonu, żeby mógł mi coś wyjaśnić :D

ocenił(a) serial na 8
Misia1200

I jeszcze jedno pytanie. Co się stało z Martha? Pokazano jej retrospekcje przed "katastrofą", ale nie mieliśmy ani jednej jej przebitki z wywiadu (tak samo zresztą jak z Norą). Obstawiam, że którąś z nich NA PEWNO uśmiercą. Pytanie tylko którą...

Misia1200

Możesz mieć racje jeżeli chodzi o mój punkt 3, jednak pamiętaj że my o tym wiemy że nikt nie mówił nic o związku Shelby i Toni ale Shelby o tym nie wie, przecież dziewczyny ostatni raz widziały się i rozmawiały na wyspie , potem gdy je " uratowano" każdą zamknięto w osobnym pokoju i nie mogły ze sobą rozmawiać ani się widywać, więc teoretycznie Lea mogła powiedzieć o Shleby a ta by nic o tym nie wiedziała... myśle że coś się tam jeszcze stało na wyspie, Rachel straciła rękę, Nora zginęła itp, tam się musiało coś jeszcze stać tylko nie wiem co, czy Lea komuś powiedziała o Norze?

ocenił(a) serial na 8
alunia_kiss

Racja... Wszystko zależy od tego jak twórcy poprowadzą ich ostatnie dni na wyspie przed "uratowniem" i jak wybrną z tych pytań. Równie dobrze mogą wymyślić jedną wersję kluczowych wydarzeń, której się będą trzymać przy wywiadach.
Co do Rachel, to ostatnie sceny ewidentnie wskazują, że dłoń straci przez tego rekina. Osobiście obstawiam, że atak przeżyją wszystkie, ale po jakimś czasie ich pobytu (zostaną tam bardzo długo, więc NA PEWNO się coś jeszcze musi wydarzyć), któraś z nich nie przeżyje. Nie mogę się do końca przekonać do śmierci Nory, bo zostało nam to już nasunięte na samym początku przez co z tyłu głowy mam myśl, że będzie to zbyt oczywiste.
Leah na 100% musiała komuś o Norze powiedzieć. Pomimo tej akcji z rekinem i chwilowego oszołomienia grupy, to jednak ta dziewczyna miała ZBYT WIELKĄ obsesję na punkcie tego, że coś tutaj jest nie tak. Może ją wyśmiali i nie uwierzyli(?) Nie mam pojęcia, ale na pewno takiej informacji nie zachowałaby ona tylko dla siebie

Misia1200

Jestem ciekawa jak to wszystko rozwiążą w 2 sezonie. Wydaje mi się że oni zabrali dziewczyny z wyspy tego samego dnia kiedy rekin zaatakował Rachel. Wiem że wszystkie znają pierwszą pomoc ale jednak z odgryzioną ręką to nie taka prosta sprawa, napewno trzeba zatamować krwotok, zszyć ranę, odkazić itp, to raczej robota dla chirurga, same dziewczyny nie dałyby rady, no chyba że wtedy nie straciła ręki tylko ją ugryzł i tyle, a potem np wdało się zakażenie i trzeba było dłoń usunąć? Gdyby spędziły jeszcze ileś dni na wyspie to na bank Lea powiedziałaby wszystkim o Norze a wtedy Toni i Rachel by normalnie zatłukły Nore chyba, oraz cała ekipa projektu która je obserwuje wiedziałaby że dziewczyny już wszystko wiedzą. Niby taki prosty serial a jednak nie

ocenił(a) serial na 8
alunia_kiss

To prawda. Druga opcja jest też taka, że może Rachel wcale nie straciła ręki wtedy przez rekina tylko w dalszej części pobytu na wyspie. To by wtedy tłumaczyło fakt, dlaczego spędziły tam, aż tak dużo czasu, a przy okazji obeszło by się bez tego absurdu w postaci umiejętności zatamowania krwotoku, zszycia rany itp. Już teraz wiadomo, że pobyt zdecydowanie był dłuższy niż te 20 pare dni, bo pokazali to na kamerach, że rożnica dat wynosi około 7 miesięcy. Pewnie po tych 7 miesiącach wydarzył się incydent z utratą dłoni Rachel i po tym postanowiono je zabrać.

Dokładnie! Serial skierowany do młodzieży i mający masę głupkowatych błędów, ale z swoim pomysłem na fabułę wywołuje masę dyskusji i aż jest się ciekawym jak twórcy to wszystko rozwiążą.

ocenił(a) serial na 9
Misia1200

Gdzie niby w ostatnim odcinku masz jakieś daty? Co do Shelby, ona jest uczulona na skorupiaki a sushi jest z ryby, zresztą było podane na talerzu i wątpię żeby dziewczyny były przepytywane tego samego dnia, obok jej łóżka coś leżało może świadomie poprosiła o coś do jedzenia co wie, że jej zaszkodzi bo ma plan? A agenci zgadli, że chodziło jej o Toni bo przecież opowiadała im co się na tej wyspie działo.

ocenił(a) serial na 8
xo_Dreamer_xo

Nigdzie nie zaznaczały w przesłuchaniach, że dziewczyny miały jakąkolwiek ze sobą relacje. Co do daty - zacytuje Ci komentarz jednej osoby z youtube, która o tym wspominała. Minęło już trochę czasu od mojego komentarza wyżej przez co, tak dobrze nie pamiętam szczegółów, a nie chce się pomylić.

"Easter egg!!! Episode 9 on the evidence box Young goes through, the label says DATE: January 10th. LOCATION: Island. Then on episode 10 (day 22 on the island) Nora says its June 29th. Wtf??!! They spent 7 months on the island!!!????" Dość ciekawe spostrzeżenie, które ma racje bytu. Ogólnie polecam pooglądać na youtubie jakieś teorie i poczytać komentarze, bo niektóre rzeczy naprawdę mają sens! :D

ocenił(a) serial na 9
Misia1200

No teraz ma to sens skoro to był odcinek 9 nie 10 tak jak wspominałaś :) Ja już myślałam, że może ja jestem ślepa że tej daty w 10 odcinku nie widziałam.

alunia_kiss

Kolejna sprawa siedzą już tam tak długo że powinnny mieć włosy pod pachami niczym nie jeden koleś

ocenił(a) serial na 8
Mc_Quentin

Mi się wydaję, że to jest po prostu głupotka twórców. Zauważ, że jeżeli chodzi o te wątki survivalowe, to są one dość powierzchownie zrobione. Mnie osobiście najbardziej ubawiła scena z wrzucaniem całej książki do ogniska. Na dobrą sprawę to jest masa dobrej podpałki, a one tak po prostu to sobie wrzuciły na raz do spalenia :D

ocenił(a) serial na 7
Mc_Quentin

Dokładnie! Tak samo powinny mieć włosy na nogach i brudne zęby.
Niby te brudne twarze nadawały nieco realizmu. Ale mając pod ręką ocean i szampon do włosów (z jednej z walizek), mogły spokojnie się umyć. Poza zębami, rzecz jasna.

ocenił(a) serial na 9
alunia_kiss

Co do punktu 3, Leah już wcześniej mówiła, że coś jest nie tak więc może o to chodziło Shelby?

ocenił(a) serial na 7
alunia_kiss

W sumie ciekawi mnie też co miało się wydarzyć dalej? Rodzice byli przekonani, że córki naprawdę są na tym obozie. Gretchen mówiła im, że pobyt potrwa bodajże 2 tygodnie, zamiast kilku dni. Z tym, że one na tej wyspie były znacznie dłużej. Plus długi czas, który zajęły te przesłuchania i śledztwo. Po wszystkim one miały wrócić do domów i opowiedzieć rodzicom o katastrofie? Podczas kiedy rodzice mieli wciskane bajki, że obóz się odbywa i córki robią postępy? Trochę się to nie trzyma kupy.
No i jest wiele innych pytań:
Co się stało Shelby w nogę i dlaczego mówili, że jest dysocjacyjna ( wskazuje to moim zdaniem na osobowość mnogą, a przecież poza lekkimi załamaniami, nic się z nią takiego nie działo).

fijolka90

Dokładnie, rodzice po takim czasie by już dziewczyn szukali, pozatym próbowali by się skontaktować z nimi w jakiś sposób, przecież wszystkie miały telefony podczas wyjazdu i rodziców np nie zdziwił fakt że w ogóle się z nimi nie kontaktują? Co do zębów to Fatim miała szczoteczke może wszystkie się myły jedną? Haha, co do włosów na nogach może twórcy wyszli z założenia że wszystkie dziewczyny mają super hormony i im nie rosną tam włosy, albo są blondynkami i włosy są tak jasne że ich nie widać? Hah wiem że to się nie trzyma kupy ale zawsze jakieś wyjaśnienie.

Dodam jeszcze że jeśli Nora zginęła a Rachel straciła ręke to ciekawe jak Gretchen się będzie tłumaczyć i chyba powinna powiadomić rodziców że ich dziecko nie żyje.
Jestem ciekawa tego 2 sezonu i licze na wyjaśnienie: co stało się z Norą? Czy Leah powiedziała wszystkim o Norze ? Jak wyglądała sprawa z ręką Rachel? Kiedy dziewczyny zostały uratowane?

alunia_kiss

Czy wiadomo już kiedy będzie 2 sezon?

ocenił(a) serial na 8
UpTrinity

Odpowiadam spóźniona, ale z tego co wiem już skończyli go nagrywać i pewnie będzie gdzieś w okolicach lutego/marca 2022

Misia1200

Super. Nie moge sie doczekac. Mam nadzieje, ze skoncza na sezonie drugim bo nie chce by zrobili z serialu tasiemca.

Misia1200

https://www.youtube.com/watch?v=RPizrlQVXA0 6 maja 2022 startuje 2 sezon.

ocenił(a) serial na 8
Radieth

Spodziewałam się trochę wcześniej, ale wciąż miło że zdążą go wypuścić w pierwszej połowie roku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones