PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021754}

Dziewczyna z Watykanu: Zaginięcie Emanueli Orlandi

Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela Orlandi
6,4 2 942
oceny
6,4 10 1 2942
Dziewczyna z Watykanu: Zaginięcie Emanueli Orlandi
powrót do forum serialu Dziewczyna z Watykanu: Zaginięcie Emanueli Orlandi

Dziewczyna z Watykanu

ocenił(a) serial na 8

Śledzę historię zaginięcia Emanueli od lat, Fragmenty tego serialu widziałam wcześniej w filmach dokumentalnych. Nurtuje mnie jedna rzecz, w jednej z wiadomości do rodziny rzekomo słychać było głos Emanueli, tak podano w serialu, Emanuela mówi, że jest uczennicą liceum, że idzie za rok do trzeciej klasy, tymczasem pamiętam, że w innym dokumencie rozstrzygnięto, że użyto jej głosu z nagrania programu telewizyjnego w którym Emanuela wystąpiła. Generalnie dobrze zobaczyć wszystkie informacje zebrane w jednym miejscu ale z drugiej mam wrażenie, że nie do końca pokrywa się to z chronologią wydarzeń i nie przedstawiono wszystkich faktów które już wcześniej wypłynęły do mediów ze śledztwa i można było o nich przeczytać.

ocenił(a) serial na 8
skate130

jeżeli znajdziesz źródło tej informacji, daj namiary na ten dokument.

ocenił(a) serial na 8
koper_6

Fragment z artykułu: Dowodem na to, że Emanuela jest z porywaczem, miało być nagranie jej głosu w wypowiedzi, w której mówi: "Liceum imienia Vittoria Emanuela. Za rok będę w trzeciej klasie liceum". Jednak później okazało się, że głos Emanueli był wycięty z nagrania programu telewizyjnego, w którym dziewczyna wzięła udział jeszcze przed zaginięciem.
- Emanuela z całą klasą wzięła udział w programie, więc najprawdopodobniej te zdania, gdzie słychać jej głos, wycięto z telewizji lub nagrano ją w szkole. Ewidentnie nie jest to wiadomość od dziewczyny nagrana po porwaniu – przyznaje Laura Sgro.
- Moim zdaniem to jej głos. Nie mieliśmy wątpliwości od pierwszej chwili, gdy to usłyszeliśmy. Na pewno udzieliła jakiegoś wywiadu, Bóg wie gdzie. Nie nagrali tego porywacze. Teoretycznie jest to możliwe, ale świadczyłoby o daleko idącej organizacji porwania – uważa brat Emanueli. - Byliśmy wtedy pewni, że on albo ktoś blisko niego ma Emanuelę i w pewien sposób związaliśmy się z tym draniem. Spijaliśmy mu słowa z ust. Po niektórych rozmowach tata nawet mu dziękował – dodaje. https://tvn24.pl/swiat/zaginiecie-emanueli-orlandi-najwieksza-tajemnica-watykanu -superwizjer-reportaz-5471867

ocenił(a) serial na 7
skate130

Jest odcinek Superwizjera na player TVN, poświęcony tej sprawie w której wyjaśniono temat nagrania na tasmie- fragment wycięto z jakiegoś programu telewizyjnego w którym przed zaginięciem uczestniczyła Emmanuela Orlandi.

ocenił(a) serial na 7
skate130

To jaką masz hipoteze ma to, co sie stalo? Ktora wedlug Ciebie opcja jest najbardziej sensowna?

ocenił(a) serial na 8
shady_88

Nie mam żadnej, we Włoszech napisano multum książek zawierających materiały ze śledztwa, ujawniono fragmenty zeznań świadków, u nas nie ma dostępu do większości. Ostatnio czytałam teorię Pino Nicotriego i trzeba przyznać, że jego wnioski też są ciekawe. Ta sprawa jest tak wielowątkowa, tylu rzekomych świadków złożyło przedziwne zeznania, tylu mitomanów dołożyło swoje, Watykan się izoluje. Trzymam kciuki żeby rodzina Orlandi dowiedziała się prawdy

skate130

teorii Pino chyba nie ma w dokumencie Netflixa? Druga sprawa kochanka mafioza Sabrina, albo ja coś źle zrozumiałam albo są dwie wersje jej relacji, w dok. mówi o tym, że odprowadziła Dziewczynę do samochodu w którym czekał na nią Ksiądz( relacją ta pasowała do teorii wywiezienia dziewczyny do Londynu)w jakieś statek relacji czytałam, że twierdziła, że jej mafiozo wywiózł Dziewczynę za Rzym i zabił.

skate130

Logiczne wytłumaczenie:
1. Głos Emanueli - dokument pokazuje historię pozyskiwanych informacji
2. Oczywiście że zdarzenia nie są przedstawione chronologicznie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones