Elementary (2012-2019)
Elementary: Sezon 2 Elementary Sezon 2, Odcinek 8
Odcinek Elementary (2012-2019)

Blood Is Thicker

8,2 475
ocen
8,2 10 1 475
Elementary
powrót do forum s2e8

Co sądzicie o tym odcinku? Chodzi mi głównie o końcówkę odcinka. Co kombinuje Mycroft? Macie
jakieś pomysły?

humalassa

Przyszło mi na myśl, że może ich ojciec nieżyje, a Mycroft próbuje wykorzystać tę niewiedzę Sherlocka przeciw niemu.
Jak? Jeszcze nie wiem, ale wątek finansowy chyba byłby zbyt prosty ;)

ocenił(a) serial na 10
tralala3pb

powiem szczerze, że miałoby to sens, ale myśle, ze ciężko byłoby utrzymać smierć ich wpływowego ojca przed Nim,a le mogę się mylić:)

ocenił(a) serial na 8
humalassa

Mi się wydaje, że Mycroft może współpracować z jakąś przestępczą szychą typu Moriarty. Chociaż chciałbym się mylić, bo polubiłem tę postać :)

ocenił(a) serial na 6
Tobi18

Też polubiłam Mycrofta (mimo przespania się z Joan) i jestem zaskoczona tym, że coś knuje. A może chce wydziedziczyć brata? Albo zniszczyć jego karierę? Doprowadzić do jego upadku? Albo nawet do śmierci brata?

ocenił(a) serial na 8
lkulka

Może Mycroft sam w sobie jest jakimś wysoko postawionym przestępcą? Nie zdziwiłoby mnie to. Jednakże może on knuje "pojednanie" Sherlocka z ojcem czy coś w tym stylu :)

ocenił(a) serial na 9
lkulka

Czemu pomimo? Mi się wydaje że zanim oni się ze sobą prześpią(Lee&Liu) to minie jeszcze z 2-3 sezony albo więcej.

humalassa

moja odpowiedź będzie mało konstruktywna. zaraz po obejrzeniu tej sceny pomyślałam sobie "Mycroft, ty ch...". bo mam wrażenie, że knuje coś niedobrego. może chce przejąc ten budynek w NY, w którym mieszka Sherlock z Joan?

humalassa

mi przyszło do głowy, że może chodzi o tą jego chorobę. wg mojej teorii jest to prawda, że mało czasu mu zostało, i potrzebuje dawcy szpiku, czy czego to tam (nie pamiętam jakiego konkretnie raka ma) i próbuje zwabić holmesa do londynu, żeby miec go przy sobie, udawać coraz to bliższe relacje i potem nakłonić go do oddania organów potrzebnych mu do życia. :D nie wiem czy to ma sens, ale tylko to mi do głowy przyszło.

humalassa

Ewidentnie chce się pozbyć brata z Nowego Jorku. Pytanie tylko, czy knuje coś, co Sherlock mógłby łatwo odkryć, współpracując z NYPD (w grę wchodzi w tym wypadku morderstwo), czy potrzebuje z jakiegoś powodu domu, w którym Sherlock mieszka (na magazyn trefnych towarów, w tym narkotyków, wygodne miejsce spotkań grupy przestępczej lub - punkt wypadowy do skoku na bank :-) - wiem, oklepane, ale bardzo w stylu Conan-Doyle'a)

ocenił(a) serial na 8
ACCb

wiem, że to dziwnie zabrzmi, ale wokoło niego nie jest dobra aura. kategorycznie nie budzi zaufania, jest zbyt czujny, zbyt pasywny i zbyt spokojny co świadczy, że ma coś do ukrycia. skoro się też nie złości na różne zachowania Sherlocka to oznacza, że to co on sam robi jest gorsze więc albo mu jego zachowanie nie przeszkadza bo wie, że sam postępuje gorzej, albo bo w związku z tym woli to przecierpieć bo uderzy sam później, ta myśl daje mu taką satysfakcję, że woli się nie produkować... itd itp. konkluzja: po co się wysilać skoro zaraz zada się miażdżący cios?

ocenił(a) serial na 8
humalassa

Moim zdaniem odpowiedź kryje się w S02E01. Obstawiałbym, że to Lestrade nakłonił Mycrofta, aby sprowadził Sherlocka do Londynu.

ocenił(a) serial na 8
humalassa

Stawiam na jakieś spiski z Jane Moriarty, ew. pojawi się nowe zło wcielone.

humalassa

Wpadłam na pewien pomysł. Trochę naciągana historia, ale nie takimi rzeczami zaskakiwali nas scenarzyści. Co jeśli Mycroft będzie Charles'em Augustus'em Milverton'em? Skoro połączono Irene z Moriartym...

ocenił(a) serial na 8
humalassa

Wg mnie to Mycroft to agent scotland yardu który próbuje nakłonić Sherlocka do powrotu. Oczywiście jest jego bratem ale tylko udaje mniej "ogarniętego", Myślę tak ponieważ znając mniej więcej książkę to wiem że Mycroft był bardzo inteligentny i tak samo spostrzegawczy co sam Sherlok czasami wydawał się bardziej "mądrzejszy" od detektywa. Stąd moje przypuszczenia że brat Sherlocka udaje zwykłego restauratora walczącego o brata... a naprawdę jest agentem starającym się by inteligencja Sherlocka pomogła państwu królowej :)


Ogólnie liczę że rozwiązanie tej sceny każdego z nas fajnie zaskoczy! :)

Ps. Dla mnie Watson to ŻAL !!! Choć Luci Liu jest dość HOT :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones