Formuła 1: Jazda o życie
powrót do forum 5 sezonu

Sezon 5

ocenił(a) serial na 7

Generalnie jest to w końcu dobrze nakręcony sezon bo dwa poprzednie były mocno wyrezyserowane. Oczywiście tutaj tego również nie zabrakło typu dramaturgii w takich momentach gdzie jej nie było czy cytaty, reakcje z zupełnie innych części wyścigów bądź totalnie innych wyścigów. Ale nie ma już sztucznych konfliktów między kierowcami jak to np było pokazane w poprzednich sezonach z Sainzem i Norrisem gdzie tak na prawdę to była zdrowa rywalizacja.
Na plus tutaj również pokazane konflikty między szefami zespołów bo tutaj zawsze iskrzylo i po części udało się to przenieść na ekran.

Dla totalnego fana f1- nie znajdziesz tutaj rzeczy nowych o których nie wiedziałeś ale dla niedzielnego kibica jest to bardzo dobry sezon bo nie ma tych przeklaman jakie były wczesniej

ocenił(a) serial na 8
Diabeu_Tom

dalej mega słaby i szorują po dnie. połowy zespołów i zawodników praktycznie nie ma. niektóre ważne sytuacje całkowicie wycięte.... ehhh

ocenił(a) serial na 7
vonBuBs

Ciężko cały sezon formuły zmieścić w 7 godzinach , do tego nie każdy zawodnik jest fanem netlixa i nie chce za bardzo uczestniczyć w tym by pokazywać wszystko od zaplecza. Max niby się pojawił po sezonie nieobecności ale on tam tylko jest bo jest , powiedział pare słów i ot by było na tyle bo tak na prawdę ma współpracę z Viaplay i to tam są nagrywane dokumenty o nim. Więc uważam że pokazują tyle ile potrzeba i serial spełnia to co ma spełniać czyli przyciąga nowych widzów do tego sportu , pokazuje smaczki tak by zachęcić do śledzenia tego pięknego sportu . Więc i tak uważam że ten serial zrobił wiele dobrego mimo że teraz śledząć wszystko co się tam dzieje jest sporo zakłamań w tym serialu.

ocenił(a) serial na 8
vonBuBs

A pro po wyciętych sytuacji to najbardziej mnie zdenerwowało to że wgl nie pokazali sytuacji jaka miała miejsce w Grand Prix Brazylii chodzi oczywiście o Red Bulla, ale to nie jedyna wycinka, również nie było pokazanego incydentu z dźwigiem na GP Japonii.....

ocenił(a) serial na 8
vonBuBs

Jestem niedzielnym fanem F1 i sam serial zobaczyłem już chyba z przyzwyczajenia. Chyba z 4 razy użyto takiego samego schematu: mamy kierowcę, który ma problem, musi się wykazać i pod koniec odcinka to robi (Ricciardo, Tsunoda, Schumacher, a nawet Perez). Jak już wspomniałem oglądałem serial przez palce, chyba w końcu nie powiedzieli, jaką karę dostał Red Bull? I czy nie było 2 zespołów, które miały przekroczyć budżet? To w tym sezonie rakiety latały w trakcie, bądź blisko GP? Co się stało z porpoising? Pamiętam, że Mercedes i Hamilton mocno na to narzekali, domagali się zmiany (powrotu do starych) ustawień. Ale nagle temat umarł. Co się zmieniło?

ocenił(a) serial na 9
Hugon_okrutnik

O karze dla RB coś tam było: pojawiła się kwota 7mln ale nic nie wspomnieli o redukcji czasu w tunelu areo.
Co do porpoisingu to też niewiele wyjaśnili ale podobało mi się, że pokazali kto właściwie kręcił aferę - scena jak wszyscy nawalają na Toto była spoko;) Sam porposing chyba każda z ekip rozwiązała w swoim zakresie. Mercedes korzystał z nowych regulacji, zmienianych w trakcie sezonu, i mógł skorzystać z dodatkowego wzmocnienia podłogi.

Co do Twojego podsumowania sezonu to zgadzam się w 100%. Mi się też nie podobało dużo tych samych scen i sztucznie przedłużane odcinki... Mogli zamiast tego wrzucić coś innego.
Mimo wszystko i tak niezły sezon, bo sporo zakulisowych plotek potwierdzili swoim podsłuchem.

ocenił(a) serial na 10
Hugon_okrutnik

No to troszeczkę nie zrozumiałeś chyba zamysłu reżyserskiego, bo wg mnie jest on bardzo dobry, pokazanie jednej osi czasu, ale w każdym odcinku z perspektywy innego zespołu. Rewelacyjnie nakręcone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones