Fundacja
powrót do forum 1 sezonu

Czy książka też jest taką naiwną głupotką jak ten film? Pytam bo nie czytałem a podobno była jakimś strasznym hitem. Jeszcze pierwsze 2-3 odcinki wyglądały zachęcająca ale potem były momenty, że zacząłem przewijać niektóre sceny albo czekałem myśląc - niech już przestaną gadać te patetyczne bzdety i niech się to skończy. A nieczęsto tak mam. Wizualnie super, ładnie to wygląda. Aktorsko, poza Imperatorem, który jest tu świetnie zagrany, mamy poziom telenoweli. Postacie i ich los mało mnie obchodziły na tyle, że kibicowałem imperatorowi żeby ich powykańczał i żeby ta mordęga się skończyła.

ocenił(a) serial na 4
Statler

Niestety mam bardzo podobne wrażenia. Ten serial to bardzo luźna adaptacja. Książki to przede wszystkim s-f z dużym naciskiem na science; wizja, opis wydarzeń na przestrzeni setek lat. A ten serial to taka przygodówka w kosmosie. Im dalej tym banalnie

ocenił(a) serial na 1
Statler

Ten serial nie ma kompletnie niczego wspólnego z książką a momentami mam wręcz wrażenie, że autorzy albo nie zrozumieli albo nawet celowo postanowili wyszydzić wszystkie idee zawarte w książkach.

Nie mam pojęcia, czy książka ci się spodoba, bo to takie polityczne szachy i dramat gabinetowy w psychohistorią w tle, ale gwarantuję, że nie ma ona niczego wspólnego z tym serialidłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones