PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776396}

Głębokie wody

Deep Water
6,3 814
ocen
6,3 10 1 814
Głębokie wody
powrót do forum serialu Głębokie wody

Jest to cztero-odcinkowy serial kryminalny produkcji australijskiej. Mimo iż okolice Sydney nie są idealną scenerią do budowania mrocznego klimatu znanego choćby ze skandynawskich produkcji, to i tak serial ten posiada wiele zalet, które czynią go wartym obejrzenia, a jeśli jesteś fanem kryminałów jest to pozycja wręcz obowiązkowa.
Jest to klasyczny kryminał, gdzie para detektywów Tori (Yael Stone, znana z „Orange Is the New Black”) oraz Nick (Noah Taylor-widywany w „Peaky Blinders”) zajmują się morderstwami gejów. Dodatkowo nasza pani detektyw powiązuje obecne morderstwa z tymi nierozwikłanymi z przed kilkunastu lat, gdzie tamtejsi homofobiczni policjanci umarzali kolejne śledztwa lub stwierdzali nieszczęśliwe wypadki. Tori jednak podwójnie zależy na znalezieniu sprawcy, ponieważ oprócz tego, że jest rzetelną policjantką, to przed laty jedną z ofiar był jej brat. Z pomocą na początku sceptycznego Nicka, para policjantów zaczyna niebezpieczne śledztwo, które toczy się bardzo dynamicznie, nie ma tu miejsca na niepotrzebne wątki, czy też wypełniacze czasu. Serial ogląda się jak 200 minutowy film i to jest bezsprzecznie jego dużą zaletą. Autorzy bardzo sprawnie połączyli kryminał z elementami thrilleru, do tego świetna muzyka i to co najważniejsze dobrze zarysowane postaci świetne zagrane przez aktorów, czynią z tego serialu pozycję wartą obejrzenia Oceniam na 7/10
Ps. Ciekawostka: dwie aktorki grające policjantki, wcześniej w innych produkcjach grały więźniarki

ocenił(a) serial na 3
sheldon_cooper73

> cztero-odcinkowy

https://sjp.pl/czteroodcinkowy

sheldon_cooper73

Oglądałem z odstępem tygodniowym. Już w drugim odcinku nie rozumiałem o co w nim chodziło. Zagmatwany i mało zrozumiały.

perun_6

Ja oglądałem pierwszy odcinek. Chodzi w nim o to, że wstrętni biali mężczyźni z wąsem prześladują fajnych homoseksualistów. Polak jak zwykle jest kryminalistą lebiodą, oczywiście nie może być kryminalistą okrutnym, inteligentnym, przebiegłym i przystojnym, musi być kryminalistą sierotą z problemami emocjonalnymi, bo to Polak. Jak w każdym zachodnim filmie, serialu.

Mordechaj

Pierwsze dwa zdania jeszcze łapię, lecz do dalszej części Twojego komentarza nie wiem jak się odnieść.

perun_6

Ale czego nie łapiesz? Złapię za rączkę i wytłumaczę.

sheldon_cooper73

Jest to serial, który można porównać do socrealistycznych produkcji, w których biedni robotnicy stawali do walki z opresywnymi kapitalistami wspieranymi przez burżuazyjna władzę i zyskują poparcie światłego przedstawiciela tejże władzy, który rozumie mądrość etapu. Tylko tutaj nie ma robotników, ale geje a pomaga im świadoma tożsamościowo policjantka. Na koniec faszyzujący biali heteroseksualni policjanci mają wyrzuty sumienia, a uświadomieni oddają hołd zabitym dzielnym gejom, zaś faszystowscy przestępcy, albo lądują w pierdlu, albo w piachu. Nawet muzułmańska matka zaczyna myśleć o homoseksualnym kochanku swego zabitego syna z czułością...

ocenił(a) serial na 1
sheldon_cooper73

Ten gniot to dno.to co tam pokazują to obraza ludzki umysl bzdeta za bzdeta. Nie oglądać szkoda czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones