PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94457}

Głowa rodziny

Family Guy
8,0 67 564
oceny
8,0 10 1 67564
8,2 15
ocen krytyków
Głowa rodziny
powrót do forum serialu Głowa rodziny

Konkurs wiedzy o FG

ocenił(a) serial na 7

Ot taka propozycja zabawy dla sprawdzenia wiedzy. Zasady takie - za dobrą odpowiedź dostaje się 1 punkt a następną zagadkę zadaje zwycięzca - pytania raczej dowolne od typowych ze światem FG aż po te powiązane z tworzeniem, kulturą popularną - tym nie mniej to pierwsze bardziej wskazane. Jak nikt nie zdoła odgadnąć zagadki i zabawa utknie na dłużej to proponuję by zwycięzca zadał nową.

Mam nadzieję że się zabawa przyjmie:).

Pytanie pierwsze:

Kiedy i w jakich okolicznościach dwójka ważnych postaci utknęła zamknieta w jednym miejscu na 2 dni?

Przy okazji sugeruję by nawet mając pewność że się zgadło to sugeruję dla formalności na poczekanie aż zadający pytanie to potwierdzi.

Miłej zabawy ;).

ocenił(a) serial na 10
tc1987

Odpowiedź : Brian i Stewie utknęli na dwa dni w banku, gdy przymknęły się drzwi od skarbca, gdzie się właśnie znajdowali. Z tego co pamiętam to było to w piątek wieczorem więc musieli czekać aż do otwarcia skarbca w poniedziałek rano.

Czekam na potwierdzenie odpowiedzi i możliwość dodania kolejnej zagadki :)

ocenił(a) serial na 7
felek87

1. felek87 - 1 pkt.

Odpowiadaj do postu zaczynającego temat :).

ocenił(a) serial na 10
tc1987

Podczas jednej bitwy Petera z Wielkim Kurczakiem obaj za pomocą wehikułu czasu od Stewiego przenoszą się w czasie na dziki zachód i tam kontynuują walkę.

Jak z powrotem znaleźli się w dzisiejszych czasach ?

ocenił(a) serial na 7
felek87

Na bank to ten odcinek gdzie cofnęli się do 1885 kiedy to zgodnie z wydarzeniami ukazanymi w ostatnim "Powrocie do prszyszłości" Delorian popychany przez lokomotywę wracał do lat 80-tych i obaj w ostatniej chwili wpadli na niego

O dziwo wrócili do współczesnego nam Quahog :).

ocenił(a) serial na 10
tc1987

2. tc1987 - 1 pkt.

ocenił(a) serial na 7
tc1987

No to zagadka nr. 3

Kiedy w swoim mniemaniu Peter, Glenn, Joe i Cleveland zostali zgwałceni. przez kogo i co naprawdę zaszło.

tc1987

Przez lekarza który badał im prostatę

ocenił(a) serial na 7
Maniaczkafilmowa

Krótko ale na temat - może powinienem był wymóc nazwisko lekarza ale trudno.

1. felek87 - 1 pkt.
-. tc1987 - 1 pkt.
-. Maniaczkafilmowa - 1 pkt.

ocenił(a) serial na 10
Maniaczkafilmowa

To kolej teraz na ciebie abyś zadała dowolne pytanie :)

ocenił(a) serial na 10
Maniaczkafilmowa

Maniaczkafilmowa zgodnie z regułami gry powinnaś teraz ty zadać pytanie na które reszta będzie odpowiadać.

felek87

Jak brzmi pełne imie Meg, kiedy sie tego dowiadujemy?

ocenił(a) serial na 10
Maniaczkafilmowa

Megatron ?

ocenił(a) serial na 7
Maniaczkafilmowa

Dowiadujemy się tego w "Fistful of Meg", a autorem tego pomysłu był oczywiście Peter.

Sugeruję zgodnie z regulaminem ustanowionym jeszcze przy konkursie o South Park by rozbijać w tej sytuacji głosy po pół punktu z naciskiem na zadawanie zagadki przez osobę która dokańcza już pełną odpowiedź.

ocenił(a) serial na 10
tc1987

Ok nie widzę problemu :)

ocenił(a) serial na 7
felek87

Zgadłem czy nie :P?

ocenił(a) serial na 10
tc1987

chyba tak ale nie jestem pewny

ocenił(a) serial na 7
tc1987

1. tc1987 - 2 pkt.
2. felek87 - 1 pkt.
-. Maniaczkafilmowa - 1 pkt.

W sumie też tak sądzę więc :).

W jakich okolicznościach Peter i Lois starali się "uratować" świat przed sequelem pewnego filmu i jaki był to film :)?

ocenił(a) serial na 10
tc1987

Pasja II :)

ocenił(a) serial na 7
Nairrr

Okoliczności prosiłem :).

ocenił(a) serial na 10
tc1987

Peter podał się za Mela Gibsona aby zamieszkać w jego apartamencie i ożywić swój związek z Lois a w tym apartamencie była ukryta sala filmowa i ten film :P

ocenił(a) serial na 7
Nairrr

1. tc1987 - 2 pkt.
2. felek87 - 1 pkt.
-. Maniaczkafilmowa - 1 pkt.
-. Nairrr - 1 pkt.

Pytania zadajemy wzdłóż głównego drzewka.

ocenił(a) serial na 7
Nairrr

Czekamy.

ocenił(a) serial na 10
tc1987

Z kim wylądowała w łóżku Lois a następnie Peter? Chodzi o jedną i tą samą osobę.

Nairrr

Bill Clinton

ocenił(a) serial na 10
bleidd_1650

Zgadza się :)

tc1987

oki:) moje pytanie będzie trochę pokręcone: jak nazywa się morderca który grał w "Nagiej Broni" z którym Peter zagrał w golfa?

ocenił(a) serial na 10
bleidd_1650

OJ Simpson?

Nairrr

dobra odpowiedź:)

ocenił(a) serial na 10
bleidd_1650

Trochę późno ale mam kolejne pytanie. Dlaczego Meg musi nosić czapkę? :D

Nairrr

Bo ma serce w miejscu mózgu? Czy jakoś tak?;P

ocenił(a) serial na 10
halfpenny

Zgadza się :)

Nairrr

W takim razie co musiał zrobić Peter aby odzyskać samochód, który Lois przegrała w kasynie indian?

ocenił(a) serial na 8
halfpenny

Spędzić noc w lesie indian po wkręceniu wałka, że jest ćwierć indianinem i żeby to udowodnić musiał nawiązać kontakt z duchami przodków?

Zuku1916

Zgadza się.

ocenił(a) serial na 8
halfpenny

Wymień co najmniej 3 osoby, które spuściły łomot Brian'owi. Na dodatkowy fame możecie podać też okoliczności ;]

Zuku1916

Dobra spróbuję, na pewno Stewie, Glen Quagmire i chyba Peter jak Brian przystawiał się do Lois, ale wtedy obaj wyglądali na nieźle zmasakrowanych. Stewie dlatego że chciał odzyskać dług, a Glen bo Brian wydupczył mu tatę. Poza tym był chyba jeszcze motyw ze złym klonem Stewiego który obciął Brianowi ogon. Więcej nie pamiętam.

ocenił(a) serial na 8
halfpenny

Ocena celujaca ;) mozna tez dodac Louis po tym jak dowiedziala sie ze Brian calowal sie z Meg na balu. Twoja kolej

Zuku1916

Wymień tytuły trzech opowiadań lub powieści Stephena Kinga sparodiowanych w FG.

halfpenny

albo więcej;P

ocenił(a) serial na 8
halfpenny

Mało powieści kojarzę z tytułów, ale pamiętam dokładnie odcinek Three Kings w którym były powieści Skazanki na Shawshank, Ciało i Misery. Nie wiem czy nie pokręciłem tytułów :d

Zuku1916

Zgadza się, jeszcze w odcinku w którym zmarł ojciec Petera był motyw z smętarza dla zwierzaków, więcej też nie pamiętam

ocenił(a) serial na 9
halfpenny

skoro Zuku1916 nie chce zadać pytania to ja spróbuje, co się stało, że Cleveland mówi tak wolno?

ocenił(a) serial na 9
Falcon1610

Cleveland prowadził aukcję i dostał w głowę totemem. Czyli co, ja zadaję?

ocenił(a) serial na 8
mechlab

Sorry, po prostu uznałem, że skoro gram tylko z halfpenny to poczekam aż kolejne osoby dołączą do zabawy. mechlab dobra odpowiedź, zadawaj

Zuku1916

Im więcej osób tym lepiej:) ja przyznaje ze nie znałem odpowiedzi.

ocenił(a) serial na 9
tc1987

Podaj przynajmniej 2 okoliczności w których Peterowi eksploduje głowa :)

ocenił(a) serial na 8
mechlab

Akurat kojarzę tylko 2 takie sytuacje :d
1. to kiedy Peter ugryzł loda wyjętego świeżo z zamrażalnika
2. kiedy Peter podczas jakiejś imprezy w szkole miał pokazać swojego "ducha szkoły" i nadmuchał się tak mocno, że w końcu pękł

ocenił(a) serial na 9
Zuku1916

Tak jest :) Zapodawaj.

ocenił(a) serial na 8
mechlab

No to może coś z jednego z moich ulubionych odcinków :d

W jakich okolicznościach Peter "najechał" na basen Joe'go?

ocenił(a) serial na 9
Zuku1916

Hm.... Trochę jestem w kropce, bo nie pamiętałem i musiałem sprawdzić. Czy to się liczy? Bo jeśli się liczy to "tough luck, Swanson".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones