PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427201}

Generation Kill: Czas wojny

Generation Kill
7,9 11 714
ocen
7,9 10 1 11714
Generation Kill: Czas wojny
powrót do forum serialu Generation Kill: Czas wojny

Odnoszę wrażenie że serial nie jest tak dobry jak inne tytuły gatunku , jak Pacyfik czy BoB choć ogromne środki zaangażowano aby pokazać armię USA w Iraku- te humvee, czółgi M1 Abrams no i rewelacyjne AH Cobra robią wrażenie, fakt. Klimat wojny jakiś taki mdły, dialogi nudnawe, mało odniesień do kontrowersyjnych choćby powodów inwazji na Irak z marca 2003 r. nt tego czy faktycznie Saddam posiadał broń masowego rażeniea czy nie?

Ja wiem że serial jest na podst. książki ale w ogóle ciężko nazwać wojną zjawisko jak banda owiniętych w piżamy wieśniaków z kałachami wali do potężnej zmechanizowanej machiny wuja Sama. 6/10

ocenił(a) serial na 8
MilesQuaritch

Mimo, że to serial HBO, nie porównywałbym tej serii do "Kompanii Braci" czy "Pacyfiku". To opowieść na zupełnie inny temat. O ile serial produkcji "Hanks & Spielberg" pokazywały dramat II WŚ i piekło przez jakie przechodzili ci ludzie, o tyle "Generation Kill" pokazuje prawdę o "Misji pokojowej" w Iraku w erze post 9/11. Tutaj się walczy bardziej z nudą niż z wrogiem. Mi się osobiście podobało bardziej dokumentalne podejście do tego tematu. No i postacie są świetne. Mamy tu kilku żołnierzy, nie do końca potrafiących poradzić sobie z wszechobecną śmiercią niewinnych cywili, jak i takich, którzy strzelają do wszystkiego co się rusza tylko po to by zabić nudę. To czy Saddam broń posiadał czy nie, nie obchodziło Marines przedstawionych w "GK". Onii mieli inne rozkazy, a i bardziej interesowali się co lubi panienka z rozkładówki "Hustlera" niż Polityką ;]. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones