PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800835}

Genialna przyjaciółka

L'amica geniale
8,0 8 868
ocen
8,0 10 1 8868
7,8 5
ocen krytyków
Genialna przyjaciółka
powrót do forum serialu Genialna przyjaciółka

to wampir energetyczny, inteligentna dziewczyna, której brakuje chyba kilku klepek - przynajmniej tak się czasami zachowuje. Jest co najmniej dziwna, uważam ,że to egoistka pierwszej klasy, zazdrośnica i awanturnica. Nie rozumiem tej przyjaźni jak mam być szczera. Elena idzie za nią tempo wpatrzona....

ocenił(a) serial na 7
gabi_2

Dla mnie Lila była bardzo tragiczną postacią - oczywiście, miała piekielnie ciężki charakter, ale życie jej nie oszczędzało, i w zasadzie od tej chwili, kiedy ojciec nie pozwolił jej kontynuować nauki, już zawsze była nieszczęśliwa.

Rzeczywistość ją kopała, a ona zawsze czuła, że zasługuje na więcej, więc niszczyła to, co spotkało ją dobrego, bo dla niej to nigdy nie było wystarczające.
Z Eleną łączyła ją dziwna przyjacielsko-nienawistna relacja, ale była przede wszystkim swoim własnym największym wrogiem.

Sol89

Dobrze powiedziane, do tego choroba psychiczna robiła swoje, z wiekiem było z nią coraz gorzej. Te dziwne ataki, które zaczęły się w sylwestra, gdy Lila była nastolatką, to wg mnie napady psychozy - w książkach to bardzo ważny, powracający wątek. Lila całe życie czuła, że coś z nią nie tak, nosiła w sobie lęk, bała się tego, co potrafił wytworzyć jej umysł i mniej lub bardziej świadomie dążyła do autodestrukcji, niszcząc przy okazji wszystkich wokół.

gabi_2

zgadzam się. Wkurza mnie strasznie, egoistka, zazdrosna oglądam juz 3 sezon i ciągle jestem na nim zdenerwowana przez tę postać choć głowna bohaterka też mnie wkurza - jest dla mnie za bardzo ciapciuchowata, uległa choć film dobrze sie ogląda , może przez to że miałam w dzieciństwie przyjaciółkę, z którą zerwałam przyjażń przez jej zazdrość i ciągle wracam myślami do swojej młodości

ocenił(a) serial na 7
Ptasie_Radio_filmweb

Też oglądam właśnie trzeci sezon i obie są okropne - Lila zawsze znajdzie sposób, żeby subtelnie Elenie dokopać, Elena z kolei pławi się w tym, kiedy ma nad Lilą przewagę, bo tamta potrzebuje jej pomocy, a i z byciem zazdrosną jej nie ustępuje - jak choćby wtedy, kiedy pani profesor zaprosiła je obie do siebie.

Plus Elena jakby kompletnie nie ma jakiegokolwiek charakteru - rozumiem gdyby była po prostu cicha i nieśmiała, ale ona w ogóle nie ma osobowości, nie miewa własnego zdania, jest jakby kompletnie pusta i przezroczysta.

gabi_2

Przyznam, że serialu jeszcze nie oglądałam ale przeczytałam pierwszą część książki. Na jej podstawie oceniam Lilę mniej krytycznie. Życie ciężko ją doświadczyło. Również uważam, że moment w którym jej ociec zadecydował o niekontynuowaniu przez Lilę nauki był kluczowy. Była to bardzo zdolna i inteligentna dziewczynka. Gdyby nie ona to Elena pewnie też rzuciła by edukację. To Lila wypożyczała liczne książki i odpytywała Elenę do egzaminów. Pilnowała Elenę żeby nie zaprzepaściła szansy, którą otrzymała. Wcześniej sama się uczęszczając do szkoły lubiła tę ich rywalizację, która była motorem napędowym dla nich obydwu. Wydaje mi się, że po części czuła się właśnie z tego powodu gorsza od Eleny... Że nigdy nie będzie tak mądra jak Elena, choć była inteligentna, ambitna i pracowita. Sądzę, że to Lila ciagnęła Elenę do przodu, nie odwrotnie. Być może w dalszych częściach cyklu to się zmieniło ale w pierwszej części bez Lili Elena skończyła by jako niewyedukowana dziewczynka z biednej dzielnicy to tego bez charakteru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones