Genialna przyjaciółka (2018)
Genialna przyjaciółka: Sezon 3 Genialna przyjaciółka sezon 3, odcinek 8

Ci, którzy odchodzą, ci, którzy zostają

Chi fugge, chi resta 1h 14m
7,7 49
ocen
7,7 10 1 49
Genialna przyjaciółka
powrót do forum s3e8

czy to już koniec?

ocenił(a) serial na 8

Pytanie do tych , którzy czytali książkę: czy będzie następny sezon, bo chyba to nie koniec tej historii? Tematyka serialu bardzo ciekawa z wielu punktów widzenia. Ciekawie ujęty problem ewolucji rozwoju osobistego, toksycznych kontaktów międzyludzkich , zależności i dominacji patriarchatu. Myślę , że do dziś niewiele się zmieniło w społecznościach prowincjonalnych [i nie tylko] środowisk pomimo, że media kreują inną rzeczywistość . Ciekawe podejście reżyserskie : fabuła nie narzuca komentarzy tematów, podaje jakby fakty, skłania do autorefleksji . Na początku serialu miałam wrażenie ,że oglądam film dokumentalny . ale potem mocno zaangażowałam się w rozwój sytuacji i wychodzenie z zależności Eleny wobec Lili . Jej dorastania do niezależności, walki o szczęście .
Czekam na dalszy ciąg, bo akcja serialu obejmuje zaledwie ok 30 lat życia bohaterów/ bohaterek.

ocenił(a) serial na 9
ewad26

Powinien być następny sezon. Cykl Eleny Ferrante liczy cztery książki. Ostatnia nosi tytuł "Historia zaginionej dziewczynki".

ocenił(a) serial na 9
ewad26

Kiedy się zaczynał serial, zaczynała opowiadać starsza kobieta (Elena) więc historia zatoczy koło i na dobre wróci do tej starszej kobiety, myślę, że będzie kolejny sezon...serial świetny.

ewad26

Potwierdzam. Powieść jest w 4. tomach i wydarzenia 3. sezonu pokrywają się z fabułą tomu 3. Należy zatem przypuszczać, że będzie kolejny (finałowy) sezon.

ewad26

PS Znalazłam info, które to potwierdza. Premiera 4. sezonu w przyszłym roku.
https://tg24.sky.it/spettacolo/serie-tv/2022/03/23/amica-geniale-4
https://www.tvblog.it/post/l-amica-geniale-4

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones