PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110541}

Glina

8,1 25 539
ocen
8,1 10 1 25539
7,7 6
ocen krytyków
Glina
powrót do forum serialu Glina

Jeden z najlepszych polskich seriali kryminalnych, co najmniej równie dobry jak "Ekstradycja", jeśli nie lepszy: poruszał ważne problemy, których w Ekstradycji darmo szukać (cyt.: Nie brakuje Ci bezkarności? Odp. - Nie.); reżyser wiedział kiedy trzeba skończyć, mimo że pozostał niedosyt. Nie sądzę, aby czekał na ankietę odnośnie kontynuacji.
Ponoć to wada, że grał Radziwiłowicz. Ależ przeciwnie! To zaleta! My nie mamy lubić tego gliny, on ma być antypatyczny, nudny wręcz! O to chodzi! To pierwsza rola Radziwiłowicza skrojona naprawdę na jego miarę, bo różne "Człowieki" z tego czy owego, to były role łatwe! A rola upartego gliny, który zaczynał w poprzedniej "epoce", a dziś musi się zmierzyć z tamtymi ludźmi obecnie, to naprawdę rola trudna.
Dzięki "Glinie" zmieniłam moje złe zdanie o Radziwiłowiczu.

ocenił(a) serial na 10
Milanowa

Zgadzam się z Tobą, ta rola jest świetnie zagrana, Władysław Pasikowski na pewno wiedział co robi. To fakt jeden z najlepszych cytatów z serialu podobnie jak '' Mam immunitet'' Odp. ''A ja mam go w dupie'' - rozmowa z Zarębą, czy '' W detektywie pisało że trzeba pozwolenia ... ''Odp. '' Nie czytam detektywa'' no i oczywiście wiele, wiele innych.

Też uważam że 3 seria to tylko marzenie, Pasikowski nie jest lubiany ani na Wiejskiej ani na Woronicza, pewnie dlatego przeszkadzano mu w 2 serii, zakończenie które musiało być robione w pośpiechu, bo TVP musi wydać (publiczne) pieniądze na ''Gwiazdy tańczą na lodzie'' czy ''Bitwę na Głosy'' ... i stąd ta manifestacja w śmierci Gajewskiego ...

ocenił(a) serial na 8
Klemens1990

Dlatego, że ludzie wolą oglądać gwiazdy, które tańczą na lodzie czy na czymś tam, zamiast coś poważnego.

ocenił(a) serial na 10
jfjsas07

Pewnie tak, ludziom podoba się to co utwierdza ich w przekonaniu że są mądrzy, gdy widzą debilizmy, wydaje im się że są lepsi. Z resztą telewizja w celu powiększenia oglądalności sprowadziła swój poziom do parteru, więc cześć widzów ich przestała oglądać. Telewizja aby odbudować swoją pozycję, obniżyła swój poziom jeszcze bardziej.

ocenił(a) serial na 8
Klemens1990

Dokładnie, telewizja to czysty biznes, chodzi tylko o kasę. Jako efekt, jeśli ktoś szuka czegoś poważnego jak ja, to musi się naszukać... Przypadkiem natrafiłem na Glinę, który był bardzo ciekawy, obejrzałem już takie rzeczy jak Soprano, Dexter, Vegas czy Breaking Bad i muszę szukać chyba ze dwie godziny w necie zanim znajdę coś głębszego niż proste komedie czy seriale obyczajowe.

ocenił(a) serial na 9
Milanowa

Dla mnie też. Jeden z lepszych polskich seriali w ogóle. Ostatnio słuchałam ciekawej audycji w radiu ze scenarzystą Gliny i niestety potwierdza się najgorsze... nie będzie kolejnych serii pomimo, że są jeden sezon jest napisany i czeka na zrealizowanie. Koszt jednego odcinka to ok. 1 miliona złotych i tak jak piszecie TVP woli wydawać na teleturniej, który znam tylko z reklam czyli Bitwa na Głosy. Na prawdę szkoda. To był i jest świetny serial, Skandynawowie by się nie powstydzili.

ocenił(a) serial na 10
fou

Fakt, ale cóż ... szkoda, bardzo szkoda. Pewnie 25 mln zł dla TVP to za dużo na dobry serial, ale drugie tyle na jakieś śmieci, plus koszty licencji zagranicznych, to żaden problem. A ''Glina'' mógłby zrobić karierę, i można by było sprzedać go do innych krajów, i zarabiać ...

Ps. Masz jakiś link do tej audycji, albo w jakim radio była ta audycja nadawana ?

ocenił(a) serial na 9
Klemens1990

http://www.tokfm.pl/Tokfm/0,130515.html?str=2_13287181 tu jest podcast jako "Program telewizyjny. Kryminału brak" z 24 sierpnia

ocenił(a) serial na 10
fou

Dzięki, bardzo ciekawe

ocenił(a) serial na 9
fou

Bardzo przygnębiająca wiadomość. Szkoda, że takim serialem nie są zainteresowane takie stacje jak TVN, czy Polsat, który wolał robić gniota w rodzaju Hotel52 - ten dobrze się zapowiadał, a fatalnie rozwijał.
Przy okazji - bardzo dobry był też "Mrok", szkoda, że skończyło się na 7 odcinkach. Cóż, mało przekleństw, mało nawalanek, nuuuda...

ocenił(a) serial na 9
Milanowa

Chętnie obejrzę. Dzięki.

fou

A jakie są jakieś podobne seriale ze Skandynawii? :)
Chętnie obejrzę.

ocenił(a) serial na 9
kendo777

Sprawdź Forbrydelsen, Most nad Sundem, Wallandera. Wszystkie miały anglojęzyczne remaki, równie dobre zresztą.

ocenił(a) serial na 10
Szem

Glina SUPER ! Najlepszy polski serial kryminalny ! jak dla mnie a kino skandynawskie równie z uwielbiam i tak jak powyżej napisano świetne seriale i dodam: duński Killing - powalający ! Most bad sundem -rewelacja! Wallander -świetny ! polecam jeszcze całkiem dobry INSTYNKT WILKA :) Trylogia MILLENIUM-mocna!

ocenił(a) serial na 10
sylsob1

cóż 2 takich stacjach otwartych to nawet w usa nie ma takich seriali tylko w kablowych , może hbo się kiedyś zdecyduje na serial kryminalny reżyserii Pasikowskiego ?

ocenił(a) serial na 10
michalkuc1993

O ile wiem, TVP ma na ''Glinę'' wyłączność

ocenił(a) serial na 10
Klemens1990

No, to nie byłaby to pierwsza produkcja, którą TVP stworzyła, wypromowała, zbudowała markę, a potem ud..piła i blokuje.
Niestety jest to telewizja publiczna tylko z tego względu, że żyje sobie za publiczne pieniądze, poza tym ogół publiczności ma głęboko poniżej pleców, schlebiając głównie tanim gustom. Coraz bardziej.

ocenił(a) serial na 10
jan_niezbedny0

Zgadzam się, co ciekawy kiedy rosyjska telewizja chciała kupić (za całkiem spore pieniądze) licencje na 1. serię ''GLINY'' to TVP, tak długo zwlekało, aż Rosjanie splagiatowali pomysł, i zrobili z tego, tani amerykański serial, który bardziej przypominał CSI kryminalne zagadki ... niż polską ''Glinę''. A jeśli chodziło o sprzedaż licencji na ''M jak Miłość'' to problemów nie robili, mimo że to gniot jak cholera dla kur domowych. Zamiast sprzedawać, wolą kupować za wielkie pieniądze licencje na seriale typu ''Komisarz Alex'', ''The voice of Poland'' itp., i obniżać swój poziom, niemalże jak dla typowego gimbusa... ale co im zależy, pieniążki lecą z abonamentu ... i pensyjki sobie podwyższają, i jeszcze nazywają się ''rozrywką na najwyższym poziomie'' no śmiechu warte ...

ocenił(a) serial na 10
Klemens1990

ogólnie nie chodziło mi o glinę tylko o nowy serial pasikowskiego .

ocenił(a) serial na 10
michalkuc1993

A, to przepraszam, źle zrozumiałem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones