PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110541}

Glina

8,1 25 581
ocen
8,1 10 1 25581
7,7 6
ocen krytyków
Glina
powrót do forum serialu Glina

Ten serial jest raczej antypolski w wymowie, oprócz cygańskiego wątku chciałbym wspomnieć o tym wątku z narodowcem komunistą wzorowanym na Bolesławie Piaseckim dość dziwne podejście do tematu moim zdaniem. Strasznie nas demonizuje ten Pasikowski.

ocenił(a) serial na 8
Geralt88

Przecież te wątki IPN-owskie są ciekawe i wymyślił je scenarzysta serialu nie wiedząc do końca kto będzie go realizował, po za tym cały ten wątek odnosi się jakoś do prawdziwych wydarzeń historycznych i prawdziwej postaci - której chyba nie bardzo jest sens bronić. Takim narodowym komunistą - narodowcem, a przy okazji antysemitą był też Moczar.

ocenił(a) serial na 8
hagen_filmweb

Serio? Dla mnie porównać Moczara do Piaseckiego to trochę jak porównać Michnika do Moczulskiego. A Piasecki owszem był narodowcem i kolaborantem ale przede wszystkim był realista. Chodzi mi bardziej o to że nawiązanie do Piaseckiego jest aż nadto wyraźne a i nazywanie go narodowym Komunistą jakoś mnie oburza, no chyba że uważasz Ze RNR Falanga była organizacja komunistyczna ale wtedy równie dobrze mogła by być organizacją syjonistyczna

ocenił(a) serial na 8
Geralt88

Przecież Piasecki zgodził się współpracować z władzami PRL-u i chyba jesteś jedyną osobą, która ocenia go pozytywnie i chce bronić jego wyborów tak przedwojennych, jak powojennych.

ocenił(a) serial na 8
hagen_filmweb

Ale czy współpraca z władzami PRL czyni z kogoś ideowego komunistę? Nie wydaje mi się żeby nikt poza mną nie bronił jego wyborów szczególnie przedwojennych. Więc ponowię pytanie czy RNR Falanga była komunistyczna czy choćby komunizująca? Wydaje mi się że wielu ludzi związanych z PAX-em usprawiedliwiłoby jego powojenne wybory, PAX dał miejsce w powojennej rzeczywistości wielu ludziom związanym z szeroko pojętym przedwojennym ruchem narodowym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones