PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110541}

Glina

8,1 25 539
ocen
8,1 10 1 25539
7,7 6
ocen krytyków
Glina
powrót do forum serialu Glina

1)Gdzie jest "Fabryka"? (ulica)
2)Gdzie mieszka Gajewski, Banaś, Jóźwiak i Agata?(ulice)
3)W którym wieżowcu zabito Rakowską? (ulica)
4)W którym wieżowcu schwytano Kurtena? (ulica)
5)Gdzie są szpitale Agaty Jeżewskiej? (ulice)
6)Gdzie jest lokal Grubego? (ulica)
7)Na którym moście Tosiek postrzelił Gajewskiego?
8)Gdzie jest myjnia Pęczaka? (ulica)
9)Gdzie Gajewski znalazł Nanę Petru? (ulica)
10)Gdzie zastrzelono Jerzego Pawlaka (ulica)

Dziękuję bardzo za pomoc! ;)

ocenił(a) serial na 10
Gajewski50

Mogę wiedzieć po co ci to? :)

Maciejoks

Aby wyruszyć w wycieczkę śladami Andrzeja Gajewskiwgo ;)

ocenił(a) serial na 10
Gajewski50

Wow super pomysł :) Szkoda że mi umiem pomóc,bo nie znam żadnego z tych miejsc :P Ale życzę powodzenia.

ocenił(a) serial na 10
Maciejoks

Dobry pomysł, ale z tym to chyba do produkcji ;)

ocenił(a) serial na 7
Gajewski50

"Fabryka" to przypadkiem nie Komenda Stołeczna Policji?
Siedziba KSP mieści się przy ul. Nowolipie 2 w Warszawie.
Przy okazji znajduje się tam też Centralne Muzeum Policji. Polecam wpaść :)

ocenił(a) serial na 10
Gajewski50

Fabryka w 2 sezonie to byly budynek weterynarii sggw na Grochowskiej (chocby scena gdzie Julka robi awanture Gajewskimu ze dal w zeby Arturowi)
http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/544440,2,117,Grochowska-272-Weterynaria.html

Kamienica gdzie Grajewski znalazl Nane Petru - Nowolipki

Szpital Agaty z 1 sezonu to Szpital Praski

Ogolnie to sporo krecili na Powislu (Aleja 3 Maja, Solec) zabojstwo aktora ,zwloki w toi toi, piwko pija kolo Mostu Poniatowskiego na barce
Praga (poscig Miazgi za Kosma,ganianka Jozwiaka po dachach kolo Brzeskiej) Fotografia Moniki - pawilony na Targowej

Ursynowa nie znam to nie wiem jak ta gorka sie nazywa co sie Artur z Andrzejem daja se po gebie

Jerzego zabito na 3 Maja na Powislu

to tak z glowy jak sobie cos jeszcze przypomne to napisze

ocenił(a) serial na 8
sedzialaguna

Góra latawcowa, zwana popularnie kazurówką.

Gajewski50

Trochę czasu już minęło, ale może się komuś przyda. Uwielbiam wędrówki śladami Gajewskiego i innych bohaterów :)))

Ad 1) Fabryka, seria 1 - ustalenie tego zajęło mi najwięcej czasu. Komenda jako budynek już nie istnieje, musiała się mieścić przy ul. Dolnej 11 - teraz jest tam zupełnie nowy budynek, pozostaje jedynie porównać budynek naprzeciwko np. podczas rozmowy Gajewskiego z córką. Może ktoś wie, co tam naprawdę było wcześniej?

Ad 2) Banaś - potwierdzam, Ursynów, z górki wydać centrum handlowe i bloki przy ul. rotmistrza Pileckiego.

Ad 4) Tu bym widział blok przy ul. Klaudyny 12 (os. Ruda?)

Ad 9) Gajewski parkuje na Jana Pawła II pomiędzy ul. Nowolipki i Nowolipie, przechodzi przez pawilony (obecnie przebudowane) i dom przy Jana Pawła II na podwórko i idzie dalej, w sumie bez sensu, bo aż za Nowolipki, i wchodzi do klatki domu przy ul. Dzielnej 9 (wejście od podwórza, z widokiem na kościół św. Augustyna).

Z innych rzeczy to jeszcze np. zakład fotograficzny Cichosza przy ul. Solec 85 oraz dom, w którym ukrywał się Karbowiak i pod którym doszło do strzelaniny na ul. Bartoszewicza :)

Gajewski50

Dziękuję!

ocenił(a) serial na 10
Gajewski50

Rakowską zabito w wieżowcu przy ulicy Grzybowskiej .
Jeśli by Cię to interesowało to scenę gdzie Banaś znalazł Dominikę Musiał kręcono w dawnej fabryce sprężyn która mieściła się na Pradze przy ulicy Objazdowej .

Gajewski50

Dodam jeszcze, że końcowe ujęcia pościgu Banasia za ciemnym Mitsubishi Eclipse z mordercą Pulpeta na pokładzie były realizowane na Pradze.
Banaś nadawał przez radio o ul. Smoczej i bodaj Żytniej - a w rzeczywistości jechał ul. Szymanowskiego (pod prąd), potem ul. Dąbrowszczaków i wpadając na Pl. Hallera był uprzejmy przyłoić w latarnię.

ocenił(a) serial na 10
RobekK4

Oj zaraz zaraz, wydaje mi się, że na Dzielnej jednak skręcono jakąś scenę z tego pościgu. Samochód, który wyjeżdża tyłem, to chyba jest pod kościołem na Dzielnej.

franek21

Temu nie przeczę. Powyżej zaś nie odnosiłem się do całego pościgu, a jedynie do finałowych scen scen.

Gajewski50

Oto kilkanaście mniej/bardziej interesujących adresów, które znalazłem w serialu (sezon I ~ kolejność chronologiczna):

- Pl. Zawiszy 1 (dawny Hotel Sobieski, obecnie Radisson Blu = zabójstwo Rolexa i Iwanickiego);
- Dolna 11/13 (Komenda Policji w sezonie I, teraz jest tam inwestycja Dom Development);
- Wybrzeże Kościuszkowskie (Hostel Botel = tam spotykał się Gajewski ze wszystkimi na piwo);
- Solidarności 67 (Szpital Praski = tam pracowała Agata Jeżewska);
- Antoniego Chruściela Montera 38 (dawny Picolo Bar, obecnie Bar Marcus = lokal Grubego);
- Wrzesińska 2 (kamienica Skoneckiego i jego córki);
- Złota 58 (Liceum im. Kuronia = tam spotykał się Pulpet z informatorami);
- Targowa 18, pawilon 8 (tam Skonecki znalazł fotografię Moniki Garstki);
- Nowolipki 14 (tam przy 'zieleniaku' Gajewski z Banasiem śledzili Karbowiaka);
- Pl. Piłsudskiego 9 (kawiarnia Antrakt = tam Gajewski dowiedział się od Julki że rezygnuje z prawa na rzecz etnografii);
- Wierzbowa 9/11 (dawne restauracje Rabarbar i Chłopskie Jadło = tam Karbowiak zjadł lunch z Bogdanem Majewskim);
- Podchorążych 71 (apartament Karbowiaka) + Bartoszewicza 5 ('kwadrat' Karbowiaka = tu była strzelanina z Sysiakiem vel. Kajtkiem);
- Sewerynów 4 ('kwadrat' Sysiaka vel. Kajtka);
- skrzyżowanie Strzeleckiej ze Szwedzką (tam Gajewski znalazł samochód Grzelaka ze zwłokami Tadeusza Stępnia);
- Opoczyńska 9 na parterze (mieszkanie Barbary i Tadeusza Stępniów);
- Cynamonowa 41 (obecnie Visual Art = miejsce spotkania Tośka z Jurkiem);
- Wołodyjowskiego 62 (mieszkanie Kingi i Mariusza Stępniów);
- 3 Maja 14 (zabójstwo Jurka, według mnie zrobił to Kafar albo Pulpet );
- Senatorska 18A (miejsce pracy Patrycji, lachona Pulpeta);
- Pańska 97 (dawny Qult Club, obecnie Klub Pańska 97 = tam imprezuje Patrycja i śledzi ją Banaś);
- KEN 21, od strony ul. Borsuka (mieszkanie Patrycji);
- Jana Sebastiana Bacha 7 (blok historyka Jacka Rasiaka);
- Waliców 9 (Club 70 = sugeruje to wystrój wnętrza ze starych cegieł, tam Banaś przywalił typowi, przystawiającemu się do Julki po tym jak poszli sobie na piwo);
- al. Jana Pawła II 22 (dawny Mercure Hotel, obecnie powstaje tam Q22 Echo Investment = hotel, gdzie zatrzymano Aleksandra Zawierskiego);
- Dzielna 9, klatka II na dziedzińcu wewnętrznym (piwnica gdzie Gajewski znalazł Nanę Petru);
- Wołoska 12 (garaż + ostatnie piętro Galerii Mokotów = strzelanina z Iksem i Igrekiem);
- Emilii Plater 25 (mieszkanie rodziny Zarębskich);
- Oczki 1 (zakład medycyny sądowej Olgi Seifert);

Do odnalezienia w sezonie I pozostają jeszcze m. in. adresy:

- dawnego PGR pod Józefowem (tam były orgie Karbowiaka);
- posiadłości małżeństwa Zajdlerów;
- sekty doktora Czeskiego;
- ośrodka wypoczynkowego Jutrzenka dla byłych eSBeków ;
- motelu w którym ukryła się Zarębska wraz z synem a Gajewski trafił Grubego;

ocenił(a) serial na 10
gajewski_banas

informator daje Gajewskiemu namiary na Wernera w Lotosie na Belwederskiej
Cichosz je w knajpce w Wiezycy mostu Poniatowskiego rog Solec i 3 maja
Osrodek Jutrzenka nie wiem jak sie nazywa ale to jest nad zalewem Zegrzynskim,klika filmow tam krecili
Banas i Gajewski jedza w barze azjatyckim na Jana Pawla jak sbki ich sledza
Gajewski i radna Pawłowska spaceruja kolo kanalku piaseczynskiego a lawka na ktorej ja spotyka jet kolo agrykoli .Parkuje samochod na Mysliwieckiej kolo siedziby programu 3 polskiego radia
jak Banas gada z Jozwiakiem przed sexshopem siostry Kurtena w tle widac Marszalkowska

sedzialaguna

w końcu udało mi się zlokalizować Spółdzielnię Pracy "Jutrzenka" - obecnie to jest zupełnie nowe miejsce, a dokładnie "Klub Mila Zegrzynek-Akademia Kusznierewicza" przy ul. Szaniawskiego 56 w Serocku...

ocenił(a) serial na 9
Gajewski50

Szanowni, świetna robota! Akurat oglądam Glinę po raz n-ty, tym razem na Kino Polska.
Mój znajomy mieszkał w bloku przy Przechodniej i też miał takie windy jak Rajewska. Do tej pory mi skóra cierpnie, gdy widzę taki wyświetlacz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones