PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95064}

Gliniarz i prokurator

Jake and the Fatman
7,0 13 173
oceny
7,0 10 1 13173
6,2 5
ocen krytyków
Gliniarz i prokurator
powrót do forum serialu Gliniarz i prokurator

Jako pierwszy zauważył to mój tata, ktory chętnie ogląda serial choć zazwyczaj nie lubi tego co ja;)ale chyba coś w tym jest. Od paru odcinków to kobiety są odpowiedzialne za najpoważniejsze zbrodnie, prowokowały morderstwa. Kobiety przedstawione są ostatnio jako fałszywe, obłudne istoty, które ciągle coś knują. Nie można im ufać. Mnie osobiście średnio to przeszkadza, choć sama jestem kobietą, nie przepadam, delikatnie rzecz biorąc, za komediami romantycznymi i tzw. literaturą kobiecą, ale piszę po to aby tylko wyrazić to "podejrzenie" wobec twórców serialu, co jest trochę pól-serio;)Zastanawiam się, czy ktoś ma podobne odczucia? Może twórcy serialu przeżyli jakiś poważny zawód miłosny?

ladysherlockian

Twórcy mieli racje;) Kobiety są dwulicowe i zawsze coś knują, a co druga kobieta brała udział w jakimś morderstwie;) 57 niezależnych zespołów naukowców badało tę sprawe i wynik zawsze był identyczny... kobiety to zło w czystej postaci;)

grzesiu_20

I dobrze ze kobiety w tym serialu tez maja cos na sumieniu przez to jest ciekawszy!

ocenił(a) serial na 10
czolg7

racja, jakby sami mężczyźni byli sprawcami byłoby nudno.

ocenił(a) serial na 9
ladysherlockian

nic takiego nie zauważyłem, ale może kto wie...

ocenił(a) serial na 8
ladysherlockian

Dotąd w serialach sensacyjnych panował raczej schematyzm w drugą stronę, to mężczyźni byli przestępcami, a przynajmniej pociągali za sznurki w złu. Można by więc uznać tamten stan za mizoandrię, można by, ale to bez sensu. Wiadomo, że w przestępczości na świecie dominują mężczyźni. Niby trzeba by to odzwierciedlać w serialach sensacyjnych. Ale w serialach w ogóle mało co jest realistyczne. Gdyby jednak podtrzymać poważny ton rozważań nad tą kwestią, to trzeba by też odkryć często ukrytą dla organów ścigania inspirującą zło rolę kobiet. One, jako słabsze fizycznie i pozbawione pewnych męskich instynktów, często lubią posługiwać się - w złym lub dobrym - mężczyznami. A można by jeszcze dodać dziwną informację, którą usłyszałem po ataku terrorystów na teatr na Dubrowce w Moskwie - że antyterroryści mają podobno zadanie najpierw strzelać do terrorystek, dopiero potem do terrorystów. Wynika to z wyjątkowej zawziętości kobiet-terrorystek. A może po prostu w serialu kontynuują wątek mocno obecny w kulturze - motyw Lady Makbet?