PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95064}

Gliniarz i prokurator

Jake and the Fatman
7,0 13 214
ocen
7,0 10 1 13214
6,3 7
ocen krytyków
Gliniarz i prokurator
powrót do forum serialu Gliniarz i prokurator

Po obejżeniu tego serialu nie da się nie zauważyć, iż treść, rzetelność, charakter i pewnie coś jeszcze, to te cechy, które budowały ten serial. Spotkać je można jeszcze w innych produkcjach z "tamtego" czasu, min. Żar Tropików, Miami Vice i jeszcze kila innych.
Życzył bym sobie, jak i innym oglądającym, żeby ktoś znalazł w końcu "odtrutke" na tą bylejakość w dzisiejszych produkcjach, inaczej pozostanie nam już tylko wspominanie min. takich serialii jak ten.

ocenił(a) serial na 9
qpson

W pełni się zgadzam, aczkolwiek (jak już ktoś zauważył) ULICE SAN FRANCISCO i KOJAK to była jeszcze solidniejsza robota (pod każdym względem, może Douglas nie jest tak przystojny jak Penny-to już nie mnie oceniać :P). Od siebie dorzuciłbym jeszcze NA POŁUDNIE, ale i tak GLINIARZ... bije na głowę współczne serialowe banały.

Proti

Zgadzam się w 100% z przedmówcami ;)

ocenił(a) serial na 9
Nymphadora_Tonks

i ja sie zgadzam , Policjanci z Miami,kojak, gliniarz i prokurator, żar tropików to sa najlepsze seriale!!!!!!!!!! nic doadac nic ując
/........ Simply The Best :)

ocenił(a) serial na 8
kivinka

Tylko kiedy ktoś to wyda u nas na DVD?????????????

kivinka

nie, dodać trzeba NA POŁUDNIE do tej szacownej listy ;)

gem_aga

"Na południe" też świetny film. Mi podobały się również seriale takie jak:
Tequila i Bonetti
Na Celowniku
Brygada Accapulco
Rajska Plaża
Nieustraszony
Nieśmiertelny z Lorenzo Lamas

Warto byłoby obejrzeć je znowu :)

anula_13_2

Jeszcze Columbo był fajny :)

anula_13_2

Niesmiertelny nie był z Lamasem.

ocenił(a) serial na 10
qpson

No właśnie, dzisiaj już nikt nie chce/nie potrafi zrobić takiego serialu. Po prostu normalny dobry serial sensacyjny ze sporą dawką humoru i niezapomnianym stylem. Mogę śmiało powiedzieć, że wychowałem się na tym serialu podobnie jak na "Żar tropików" czy "Na wariackich papierach".

Dzisiaj kiedy powtarza go na TVP2 z przyjemnością oglądam gdy tylko mam czas i aż łezka w oku się kręci jakie to porządne seriale kiedyś robiono.

Ostatnim serialem który nawiązywał klimatem do wyżej wymienionych był chyba "Nash Bridges", którego również z przyjemnością oglądałem i lubiłem.

Natomiast ze współczesnych seriali jedynie "24 godziny" przypadł mi do gustu. Wszystkie te "Lost", "Prison Break" itd., którymi podniecają się wszyscy dookoła przyprawiają mnie o wymioty. Na siłę pogmatwana i naładowana fantastyką fabuła, która sama w sobie jest denna i durna, przeładowanie akcją, nadużywanie efektów specjalnych. To wszystko sprawia, że ja po prostu nie mogę tego oglądać. Najgorsze jest to, że w tych serialach praktycznie nie ma humoru, dystansu. Wszystko jest śmiertelnie poważne, bohaterom cały czas grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, nie wykonują tak jak dawniej swojej pracy z odrobiną zabawy i dystansu do samych siebie tylko albo ratują świat, albo walczą o przeżycie, albo uciekają z więzienia przed wyrokiem. Dla mnie takie produkcje to zero rozrywki a tylko zdegustowanie i wręcz frustracja.

użytkownik usunięty
Soja

I ja mogę się pod tym podpisać. Świetna fabuła, klimat, humor, nieprzeciętni bohaterowie. To cechy, które cenię w tym serialu. Niestety, teraz się już tego nie robi. I nie dziwię się, gdyż dzisiejsze pokolenie jest nastawione na akcję, nie zaś na porządny serial. Taka jest prawda. Mam nadzieję, że w te wakacje znowu będą powtórki tego serialu, także jako dzieciak oglądałem często ten serial i miło go wspominam.

ocenił(a) serial na 9
qpson

Racja, racja, prawda, zgadzam się w całej rozciągłości. Dziś się już takich seriali nie robi. Dla mnie ten film to klasyk i prawdziwa perełka. Ogromną zaletą serialu jest genialny i zabawny tytułowy duet, czapki z głów i brawa dla tych Panów.
Mogę oglądać ten film w kółko, dobrze, że puszczają go często w TV. 10/10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones