PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490287}

Gliniarze z Melbourne

Rush
7,2 898
ocen
7,2 10 1 898
Gliniarze z Melbourne
powrót do forum serialu Gliniarze z Melbourne

w zagranicznym serialu. Mowa o dzisiejszym odcinku na tv4 o porwanych dziewczynach. Niestety ten akcent jest tylko w takim stylu pokazywany. Przyznam, że pierwszy raz dziś trafiłam na ten serial i spodobał mi się, fajny.

ocenił(a) serial na 9
Marga

Taa , film fajny , także przypadkiem trafiłem na Rush , gdy usłyszałem polski akcent trochę mnie to zaskoczyło !

ocenił(a) serial na 8
Marga

O jaki polski akcent chodziło? Pamiętasz jeszcze? ;)

aneant89

Ooo, nie wiem czy dokładnie powiem, ale to było coś takiego że taka babka, jakaś ze wschodnim akcentem handlowała młodymi dziewczynami, a facet -polak pomagał jej w tym handlu, mieli je przewieźć prze granicę czy coś takiego, nie jestem pewna.
Ale prawda, że Polska z dobrej strony pokazana? ;D ...

ocenił(a) serial na 8
Marga

Jak zawsze ;) My jesteśmy widziani przez inne narody jako przemytnicy, pijacy i złodzieje.. ;D

aneant89

Zaczyna się. Nie przesadzasz? A jak Ty postrzegasz inne narody? Nie kierujesz się głównie stereotypami mówiącymi np. o tym, że Amerykanie to same tłuściochy a Rumuni kradną?

ocenił(a) serial na 8
MagdalenaPatterson

Ja mam uprzedzenia tylko co do Niemców, chociaż mam kilku znajomych wśród nich... Reszta mi nie przeszkadza. Nie przesadzam, bo opieram się na tym, co na przykład mówią o nas Anglicy albo Niemcy.

aneant89

No właśnie, a myślisz, że Niemcy się przejmują tym, jakie kto ma o nich zdanie? To tylko Polacy gorączkują się i wielce obrażają...

ocenił(a) serial na 8
MagdalenaPatterson

Mi to lata jak kto o nas mówi, ale faktem jest to, że takie mają o nas wyobrażenie, co jest oparte na faktach. Nieraz zasłynęliśmy czynami godnymi pożałowania. Gdyby Niemcy mieli się przejmować, co sie o nich mówi pewnie by powariowali xD

ocenił(a) serial na 6
aneant89

Boże, hipokrytyzm lvl expert.
Gdyby zamiast polskiego akcentu (1 sezon 8 odcinek) był tam gość gadający o niemiecku to nikt by się nie przyczepił i ani uwagi nie zwrócił, ale jak już pojawił się Polski akcent w handlu kobietami to już wielce obrażeni, nawijają że polske stawiają w złym świetle, że mają nas za złodziei itd... SZKU.. to tylko film a nie jakaś historia oparta na faktach (chociaż to też byłby film).

Weźcie się obudźcie bo drażni mnie już ta mentalność polaczków i wcale się nie dziwie że mamy opinie wielce niezadowlonych z życia z którymi nie da się żartować, niestety w więszkości tak jest... koszmar jakiś

ocenił(a) serial na 6
MagdalenaPatterson

ZAWSZE TO SAMO. jak tylko w filmie pokażą coś związanego z polskim akcentem i nie daj boże ze srony kliminalnej/złej to zaczyna się burza. Gdyby tam był inny kraj np niemcy to nikt by tego nawet nie zauważył.

To się nazywa hipokrytyzm...

ocenił(a) serial na 10
Marga

Dużo jest języka polskiego w tym serialu. Pojawia się jakiś Jerzy, Buczkowski, 2 razy mówią po polsku :D

ocenił(a) serial na 8
patka_1911

Jerzy Komiński - ciemny typ, który zmuszał nastolatków do popełniania przestępstw. Serial fajny, ale mogliby pokazać jakiegoś porządnego Polaka, a nie tylko zbirów.

ocenił(a) serial na 6
theodorebagwell3

i kolejny polaczek, co zwrócił uwagę na to że "polske pokazali z włym świetle" ale jakby to np niemiec był tam i mówił o niemiecku to nikt by się nie przyczepił, podobny temat by nie powstał a na oewno nawet nikt by nie zauważył tego w filmie.

JA to się cieszę żę wykorzystali w filmie prawdziwego polaka, bonie raz spotykałem się z polskimi akcentami w filmach i niby mówili po prostu, ludzi z obcych krajów mieli namiastkę polskiego, ale kiedy ja to słyszałem to był to polski gorszy niż z translatora, a w tym filmie aż cofnąłem sobie film by usłyszeć jak mówi ten polak i cieszę się że wykorzystali do tego jakiegoś Janusza który dobrze mówi a nie jakiegoś ruska udającego polaka co nawet jego polski dla polaka byłby obcym językiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones