Gomorra
powrót do forum 2 sezonu

Po rewelacyjnym pierwszym sezonie apetyt na więcej był wysoki. Niestety zawiodłem się bardzo. Co to w ogóle było? Zbiór przypadkowych scen, powiązanych jakimś losowym ciągiem zdarzeń pozbawionych sensu?

Wszyscy się nawzajem zdradzają, wchodząc w jakieś przypadkowe układy. Ciro najpierw zabija żonę własnymi rękami, by potem zamienić się w wystraszonego leszcza bez charyzmy. Wątek Pietro i Patrizi ciągnięty na siłę. Jedyne co mnie zaskoczyło w tej serii to scena końcowa - nie spodziewałem się jej.

Czy jednak to nie było przegięcie? Genarro wszedł w układ z mordercą swojej matki zlecając mu zabicie własnego ojca? Really?

Był hit, a na końcu wyszedł kit.

ocenił(a) serial na 10
realdarkdefender

To wg mnie skomplikowane relacje. Ja widzę to tak:
1. Co do zdrad i układów to liczył się hajs, zarabianie i kto dostanie najlepszy plac, więc raczej lojalności nie było. Ciro chciał Uni, spokoju i zarabiania kasy, ale Don Pitero potajemnie to ukrócił. Z resztą Pitro powiedział mu, że będzie na szczycie i Ciro widział się tam, ale dzięki pomocy/zmanipulowaniu Genarro mógł to osiągnąć. Donna Imma się skapnęła i rozłączyła ich, i Ciro poszedł w odstawkę i zaczął kombinować na własna rękę, co mu się w pewnym sensie udało bo Unia była, ale on tym sterował, a w międzyczasie Genarro szybko dojrzał w Hondurasie.
2. Co do żony - no był to etap przejmowania władzy przez Ciro wiec, aby wszystkiego nie popsuła (bo siadła jej psycha) to ją zabił. Po trupach do władzy, kosztem rodziny nawet.
3. Co do układu Genarro z Ciro na końcu - akurat ja go rozumiem i się spodziewałem takiego obrotu spraw, gdyż tak naprawdę w oczach Pietro i Donny Immy Genarro się nie nadawał do rządzenia i to zrozumiał, więc zaczął kombinować, a dolaniem paliwa od ognia było zabicie dziecka Ciro na rozkaz Don Pitro. Nawet pada w serialu, że to sprzeczne z ich zwyczajami (zabicie dziecka) czy cos w tym stylu. Ponadto prawdziwym wzorem dla Genarro był Ciro, a nie Don Pitero. Genarro miał swoja wizje rządzenia, a Pietro swoją, a zabicie Immy i Don Pitra było mu na rekę. Przecież Genarro nawet teścia posłał za kratki żeby mieć większość udziałów. Z rodzina to się wychodzi dobrze na zdjęciu :-)

ocenił(a) serial na 10
Johner

hehe no dokładnie... z normalną rodziną się dobrze wychodzi na zdjęciach... to teraz wyobraźmy sobie jakie patologie dzieją się w rodzinach mafijnych.
I ja to jestem w stanie kupić.

realdarkdefender

Niestety, mam podobne odczucia. Sytuacja jak z detektywem, pierwszy sezon klasa, drugi drastycznie nie trzyma poziomu.

ocenił(a) serial na 10
realdarkdefender

A h.. prawda ;) bo ostatni odc 2 sezonu ma 9.3 :)
Najlepszy odc 1 sezonu jest również ostatni ale ma 9.1

Patrząc pozostałe odc . 1 jak i 2 sezonu są prawie identyczne równe oceny a delikatnie wyższe 2 sezonu

A dla mnie oba jak trzymają mistrzowski poziom

ocenił(a) serial na 10
realdarkdefender

dzieci w celu dotarcia do władzy zdradzały swoich rodziców już w czasach średniowiecza (np rodziny królewskie), więc dlaczego w czasach współczesnych miałoby być inaczej i wyglądać niewiarygodnie?
między rodzeństwem też zdarzały się zdrady mimo więzów krwi
zresztą w czasach współczesnych też można czasem przeczytać w gazetach, że dziecko zabiło rodziców z zamiarem przejęcia ich majątku (było jakiś czas temu głośno o chłopaku który z narzeczoną zamordował swoich bogatych rodziców)

Pietro nie szanował Gennaro i nie zanosiło się na zmianę. nawet jak uratował mu życie w Niemczech i uchronił przed złapaniem przez policję, to Pietro nawet nie podziękował! zabicie dziecka (Gennaro miał zostać ojcem) i brak zapłaty za dostawę mogły przelać czarę goryczy

zgadzam się jednak z tym, że 2 seria trochę gorsza, ale całość jest mimo wszystko spójna i według mnie ma sens

co do pierwszej serii jedna rzecz jest dla mnie dziwna - skąd Ciro wiedział, że pani Savastano przekazała swojej służącej dowód zdrady dla adwokata? skąd wiedział, że jest takie nagranie?

ocenił(a) serial na 10
zaba285

może się spóźniam właśnie o pół roku ale Imma sama mu o tym powiedziała w rozmowie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones